HSBC vadītājs Noels Kvins, kurš pārorientēja Eiropas lielāko banku atpakaļ uz Āziju, negaidīti atkāpjas no amata.

HSBC vadītājs Noels Kvins, kurš pārorientēja Eiropas lielāko banku atpakaļ uz Āziju, negaidīti atkāpjas no amata.

HSBC Holdings Plc vadītājs pārsteidzoši atkāpjas no amata

HSBC Holdings Plc vadītājs Noel Kvins pēc gandrīz piecu gadu darba nolēmis pārsteidzoši atkāpties no amata, izraisot meklējumus pēc jauna vadītāja Eiropas lielākajā bankā.

Bankas valde sāk meklēt Kvina aizvietotāju

Valde ir sākusi oficiālu procesu, lai atrastu pēcteci, apsverot gan iekšējos, gan ārējos kandidātus, teikts otrdienas paziņojumā. Kvins paliks savā amatā šī procesa laikā, lai nodrošinātu gludu un kārtīgu pāreju, teikts paziņojumā.

Kvina vadībā tika veiktas vairākas stratēģiskas pārskatīšanas, kas kulminējās ar plānu palielināt bankas investīcijas Āzijas biznesā, vienlaikus samazinot darbību attīstītajos Rietumu tirgos, piemēram, ASV un Francijā.

“Pēc intensīviem pieciem gadiem ir pienācis īstais laiks man atrast labāku līdzsvaru starp personīgo un biznesa dzīvi,” teica Kvins paziņojumā. “Turpmāk plānoju veidot portfeļa karjeru.”

Aiziešana notiek laikā, kad HSBC un citi uz Ķīnu orientēti aizdevēji saskaras ar arvien sarežģītāku ģeopolitisko vidi, kas var apdraudēt uzņēmumus, kuri desmitiem gadu ir veidojuši savu biznesu tur.

Londonas galvenais birojs otrdien arī paziņoja par 1,8% peļņas pirms nodokļiem samazinājumu līdz 12,65 miljardiem dolāru, pārspējot kompilēto 12,6 miljardu dolāru konsensusa prognozi. Aizdevējs paziņoja par jaunu 3 miljardu dolāru atpirkšanu.

Kvins tika iecelts par pastāvīgo vadītāju 2020. gada martā, vadot banku vairākus mēnešus pēc viņa priekšgājēja Džona Flinta atkāpšanās 2019. gada augustā.

2022. gadā Kvins Bloomberg intervijā teica, ka bijušā tirgu vadītāja Džordža Elhedera iecelšana par finanšu direktoru ir daļa no bankas ilgtermiņa pēctecības plānošanas. “Mana ambīcija ir nodrošināt, ka valde varētu apsvērt vismaz trīs un ideālajā gadījumā četrus līdz piecus iespējamos pēctecības variantus HSBC ietvaros,” viņš teica.

Kvins savu bankas karjeru sāka britu aizdevējā Midland Bank 1987. gadā, ko HSBC iegādājās 1992. gadā. Lielāko daļu savas karjeras HSBC viņš strādāja komercbankas vienībā, kuru vadīja vairākus gadus pirms tika izvēlēts priekšsēdētāja Marka Takeres vietnieks.

Šis būs trešais vadītāja meklējums priekšsēdētāja Marka Takeres vadībā, kurš HSBC stūres pārņēma 2017. gada oktobrī.