Hovards Šultss mudina Starbucks labot ASV veikalus pēc liela peļņas zaudējuma.

Hovards Šultss mudina Starbucks labot ASV veikalus pēc liela peļņas zaudējuma.

Investoru vērtējums par zīmola peļņas trūkumu

Iepriekšējais priekšsēdētājs un izpilddirektors ir izteicis savu viedokli par vilšanos radījušo ceturksni.

Howard Schultz dalās savās domās

Howard Schultz svētdien LinkedIn platformā apsprieda ievērojamo peļņas trūkumu. (Globālie ieņēmumi samazinājās par 1,8% līdz 8,56 miljardiem ASV dolāru, savukārt tīrā peļņa saruka par 15% līdz 772,4 miljoniem ASV dolāru.) Viņš aicināja uzņēmumu pārveidot savu ASV veikalu pieredzi, lai atgūtu klientus.

“Uzņēmuma labojumiem jāsākas mājās: ASV darbība ir galvenais iemesls uzņēmuma kritumam,” viņš rakstīja. “Veikaliem nepieciešama fanātiska koncentrēšanās uz klientu pieredzi, caur tirgotāja acīm. Atbilde neslēpjas datu analīzē, bet gan veikalos.”

Zīmols nav nekavējoties atbildējis uz komentāru pieprasījumu.

Howard Schultz un viņa ietekme

Schultz vairs nav nekādā formālā lomā zīmolā un nav daļa no valdes. Tomēr viņa ēna joprojām ir liela pār uzņēmumu, un investori klausās, kad viņš runā par to.

ASV veikalu apmeklētība pēdējā ceturksnī samazinājusies par 7%. Bank of America analītiķi investoru piezīmē norādīja, ka iemesli varētu būt politiski. “Samazinājuma tempa kombinācija ar parastajiem patērētāju pirkumu noguruma pazīmju trūkumu liecina, ka sociālo mediju naratīvs par zīmola nostāju Tuvajos Austrumos varētu būt galvenais iemesls,” rakstīja BofA analītiķi.

Schultz savā piezīmē aicināja uz mobilā pasūtījumu un maksājumu platformas atjaunošanu, sakot, ka tai atkal jākļūst par “pacilājošu” pieredzi. Viņš arī aicināja pārstrādāt uzņēmuma tirgus stratēģiju, sakot, ka zīmolam jāatšķiras no konkurentiem.

Uzmanības centrā, viņš rakstīja, jābūt pieredzei, nevis darījumiem.

Schultz turpināja mudināt uzņēmuma vadību vairāk laika pavadīt laukumā, rakstot “Augstākajiem vadītājiem – ieskaitot valdes locekļus – jāpavada vairāk laika ar tiem, kas nēsā zaļo priekšautu,” piebilstot, ka uzņēmuma kultūra ir tā sirds.

Piezīme nebija pilnībā kritiska. Schultz teica “nav svarīgi kļūda. Svarīgi ir tas, kas notiek tālāk” un atzina, ka nav ātru risinājumu. Pārāk daudz darot pārāk ātri, viņš brīdināja, varētu būt tikpat liela kļūda kā problēma, kas noveda pie peļņas trūkuma.