Hjūstona gatavojas ekstremālam karstumam pēc nepārtrauktām lietavām, kas atnesa līdz pat 23 collām lielu nokrišņu daudzumu reģionā.

Hjūstona gatavojas ekstremālam karstumam pēc nepārtrauktām lietavām, kas atnesa līdz pat 23 collām lielu nokrišņu daudzumu reģionā.

Hjūstonas apkārtnē daudzas skolas ir slēgtas pirmdien, jo pilsēta sāk izžūt pēc stiprām lietavām nedēļas nogalē.

Dažās dienvidaustrumu Teksasas daļās nokrišņu daudzums sasniedza pat 23 collas. Simtiem cilvēku bija jāglābj no plūdiem, un vismaz viens nāves gadījums tika ziņots – piecgadīgs zēns, kurš tika aizskalots ar ūdeni automašīnā.

Pagājušās nedēļas un nedēļas nogales nepārtrauktās lietavas ir atkāpušās, un pirmdien sākusies sausa laika posms, taču maija sākums 2024. gadā ir mitrākais Hjūstonas vēsturē.

Apkārtnē pie Livingstonas ezera, kas atrodas ziemeļaustrumos no Hjūstonas, nokrišņu daudzums sasniedza 23 collas. Hantsvilā, kas atrodas pusstundas brauciena attālumā uz ziemeļiem no Hjūstonas, nokrišņu daudzums bija 17 collas. Un Konro pilsētā, kas atrodas 15 minūšu brauciena attālumā uz ziemeļiem no Hjūstonas, nokrišņu daudzums bija 7,5 collas.

Svētdienas negaisi dažos apgabalos atnesa līdz pat deviņām collām lietus dažu stundu laikā, izskalojot ceļus un paaugstinot upju līmeni.

Bet lietus tiks nomainīts pret Teksasas karstumu šajā nedēļā. Temperatūras var sasniegt pat 90 grādus pēc Fārenheita, un, ņemot vērā piesātināto zemi un mitrumu, tas var paaugstināt siltuma indeksu līdz pat 100 grādiem pēc Fārenheita.

Laika prognozētāji brīdināja, ka pagājušā vasaras ekstrēmie laikapstākļi nebija vienreizējs meteoroloģisks notikums. Pērn mēnesī publicētais ziņojums no Teksasas Valsts Klimatologa pie Teksasas A&M Universitātes, Dr. Džona Nīlsena-Gemona, prognozēja šogad vairāk ekstrēmu notikumu, tostarp lielu nokrišņu daudzumu, norādot, ka mākoņi rada aptuveni 4% vairāk lietus katram Fārenheita grādam, par kuru vidējā temperatūra paaugstinās. Tas var mainīt laika apstākļu modeļus un palielināt bīstamu vētru skaitu.

Pagājušajā vasarā Teksasas dažos apgabalos temperatūra bija augstāka par 99% planētas virsmas, saskaņā ar dažiem meteorologiem. Jūlijā viena prognoze paredzēja, ka štata ziemeļu daļa var sasniegt pat 112 grādus pēc Fārenheita.

Līdz 2036. gadam Teksasas A&M ziņojumā teikts, ka iespējas piedzīvot dienu ar temperatūru virs 100 grādiem pēc Fārenheita būs četras reizes lielākas nekā 1970. un 1980. gados.