HGTV populārā raidījuma Property Brothers vadītāji ir dalījušies savās atziņās par biežāk pieļautajām kļūdām, ko pieļauj iesācēji nekustamā īpašuma investori, kā arī ir snieguši savas prognozes par gaidāmo mājokļu tirgus uzplaukumu.

Jonatans un Drū Skots, dinamiskais duets no HGTV, nesen dalījās savās atziņās par investīcijām nekustamā īpašuma tirgū mūsdienās. Viņi uzsvēra, cik svarīgi ir būt piesardzīgiem, jo īpaši augstu procentu likmju apstākļos, un no kādām lamatām vajadzētu izvairīties.

Nesenā intervijā brāļi apsprieda problēmas, kas saistītas ar nekustamā īpašuma pārņemšanu, augsto aizņemšanās izmaksu ietekmi un biežāk pieļautās kļūdas, ko pieļauj jaunie investori. Viņi pieskārās arī sociālo plašsaziņas līdzekļu ietekmei uz ieguldījumiem nekustamajā īpašumā un savām pārdomām par jaunajiem mājokļu tirgiem.

Drew minēja, ka dod priekšroku ilgtermiņa ieguldījumiem, nevis nekustamo īpašumu flippingam. Viņš atklāja, ka viņi reti kad apvērš mājokļus un tā vietā koncentrējas uz īres portfeļa veidošanu.

“Pašreizējā tirgū flipping nešķiet dzīvotspējīgs,” viņš paziņoja. “Jums ir jāpielāgojas tam, kam šobrīd ir jēga.”

Jonatans uzsvēra, cik svarīgi ir izvērtēt katru īpašumu individuāli. Neraugoties uz augstajām likmēm, viņi nesen investēja 20 vienību dzīvokļu kompleksā, jo darījums bija izdevīgs.

Jo uzsvars uz īres īpašumiem tiek likts laikā, kad augstas mājokļu cenas un hipotekāro kredītu likmes daudzus attur no mājokļa iegādes. Mājokļa iegādes izmaksas ir sasniegušas rekordaugstu līmeni, padarot īri par pievilcīgu risinājumu investoriem.

Jonatans pauda skepsi par nekustamā īpašuma konsultāciju pārpilnību tādās platformās kā TikTok, noraidot lielāko daļu no tām kā neuzticamas. “Ja tas būtu tik vienkārši, visi to darītu,” viņš atzīmēja.

Drew pieminēja arī topošo HGTV seriālu “Atbalstīti Bros”, kura mērķis ir sniegt padomus jauniem vai nepieredzējušiem nekustamā īpašuma investoriem. Viņš brīdināja par maldinošu padomu ievērošanas briesmām un par to, cik svarīgi ir būt labi organizētam.

Jonatans norādīja, ka organizācijas trūkums ir galvenā jauno investoru kļūda. Viņš paskaidroja, kā kavēšanās var kaskādes veidā ietekmēt projektu, izraisot dārgas neveiksmes.

Cita kļūda, ko norādīja Drū, ir neinformētu paziņu padomu uzklausīšana. Viņš ieteica neņemt vērā ieteikumus no cilvēkiem, kuriem trūkst pieredzes nekustamā īpašuma jomā.

Brāļi Skoti dalījās arī ar savām prognozēm par nākamo mājokļu tirgus uzplaukumu: Detroita. Viņi uzskata, ka šai pilsētai ir liels potenciāls, pateicoties notiekošajai pārbūvei un investīcijām.

Tie uzskata Detroitu par pilsētu, kuras teritorijas ir gatavas izaugsmei, un prognozē, ka divu desmitgažu laikā tā varētu kļūt par vienu no tehnoloģiski visattīstītākajām pilsētām.