Gruzijas republikāņi cenšas nomainīt Konfederācijas pieminekli pret Hank Aaron statuju, “varoni visiem Gruzijas iedzīvotājiem”.

Gruzijas republikāņi cenšas nomainīt Konfederācijas pieminekli pret Hank Aaron statuju, "varoni visiem Gruzijas iedzīvotājiem".

Grūzijas likumdevēji vienojušies par Konfederācijas viceprezidenta Aleksandra Stefensa statujas noņemšanu

Grūzijas likumdevēji jau trīs gadus ir vienojušies, ka Konfederācijas viceprezidenta Aleksandra Stefensa statuja ir jānoņem no ASV Kapitoliem. Vienīgais, par ko viņi nespēja vienoties, ir tas, kuru personu vajadzētu aizstāt. Tagad štata republikāņiem ir ideja, kas būs grūti atrast kļūdu: Atlanta Braves leģenda Henks Ārons.

Ideja iegūst atbalstu

Ideja, ko izvirzījis štata pārstāvis Trejs Kellijs, jau iegūst atbalstu, arī Džordžijas vicegubernators to atbalsta, sakot, ka Ārons ir “varonis visiem Džordžijas iedzīvotājiem un ir pelnījis tikt godināts veidā, kas atspoguļo viņa stāvokli un apņemšanos pret Džordžijas vērtībām.”

Džordžijas likumdevējiem būs pēdējais vārds šajā jautājumā – un nekas nenotiks līdz janvārim, kad likumdevēji atkal sanāks kopā. Grupa neapstiprināja iepriekšējo priekšlikumu aizstāt statuju ar Rep. Džona Luisa statuju, kas bija saņēmis divpusēju atbalstu. Arī agrākais mēģinājums aizstāt Stefensa statuju ar Rev. Martina Lutera Kinga Jr. statuju neizdevās.

Statuja, par kuru ir runa, tiktu novietota Nacionālajā Statuju Zālē. Lēmums noņemt Stefensu tika pieņemts, jo arvien vairāk cilvēku uzskatīja Konfederācijas varoņu slavināšanu par nelabvēlīgu. Stefens bija baltais virsvaldnieks, kurš noraidīja Neatkarības deklarācijas apgalvojumu, ka “visi cilvēki ir radīti vienlīdzīgi”.

Florida un Ziemeļkarolīna abas ir nomainījušas statujas Zālē ar Konfederācijas figūrām.

Štatiem tika atļauts izvēlēties, kuras divas figūras viņi iekļaus Kapitolijā 1864. gadā. Pilnībā baltu Džordžijas likumdevēju grupa 1927. gadā izvēlējās Stefensu, kas pat tad bija pretrunīgs solis, jo viņš bija slavens ar teikumu, ka verdzība ir “dabiska un normāla” melnajiem cilvēkiem.

“Nav nekā amerikāniskāka par beisbolu, un neviens cits cilvēks vairāk nepersonificē amerikāņu vērtības kā Henks Ārons,” teica Kellijs Atlanta Journal-Constitution. “Viņš izmantoja savu ietekmi, lai veicinātu pilsoniskās tiesības, iedvesmotu uzņēmējdarbību un nostiprinātu mūsdienīgo Džordžiju.”