Gordons Remzijs iztērē papildus 7,6 miljonus dolāru darbiniekiem, jo restorānu impērijas zaudējumi trīskāršojas.

Gordons Remzijs iztērē papildus 7,6 miljonus dolāru darbiniekiem, jo restorānu impērijas zaudējumi trīskāršojas.

Gordona Ramzija restorānu impērijas zaudējumi trīskāršojās

Gordons Ramzijs, kurš kļuva slavens ar savu karsto temperamentu un spēju kliegt uz pakļautajiem, tikpat daudz kā ar savu izsmalcināto ēdienu, varētu vēlēties paslēpties, saņemot nevēlamas ziņas no grāmatvežiem, kas auditē viņa restorānu impēriju.

Zaudējumi pieaug

Restorānu īpašnieks un TV šefpavārs piedzīvoja zaudējumus savā Apvienotajā Karalistē bāzētajā starptautiskajā restorānu biznesā, kas vairāk nekā trīskāršojās līdz 3,4 miljoniem mārciņu (4,3 miljoniem dolāru) līdz 2023. gada augustam.

Šefpavārs teica, ka uzņēmumi “cīnās, lai paliktu virs ūdens” ilgstošu inflācijas spiedienu dēļ, kas ir skāruši jau tā niecīgās peļņas robežas viesmīlības nozarē.

Ramzija restorāni, kuru vidū ir ķēdes Street Pizza un Street Burger, kā arī viņa trīs Mišelīna zvaigžņu flagmanis, palielināja ieņēmumus par 21% līdz 95,6 miljoniem mārciņu (119,8 miljoniem dolāru) 2023. gadā, kamēr bruto peļņa palielinājās līdz 47,4 miljoniem mārciņu (59,4 miljoniem dolāru).

Taču pērn veiktie jaunu restorānu atvēršanas un atjaunošanas darbi ietekmēja uzņēmuma finanšu rezultātus. Ramzija impērija pievienoja piecus jaunus restorānus savam sarakstam, tostarp jaunus Street Pizza un Street Burger filiāles, kamēr viņš slēdza savu Limehouse gastropubu The Narrow trīs mēnešus, lai veiktu lielu atjaunošanu.

“Tur ārā ir grūti un uzņēmumi cīnās, lai paliktu virs ūdens, pieaugošas izmaksas, īre un pārtikas izmaksas, vairāki streiki. Tas ir cīņa,” tika ziņots, ka Ramzijs teica.

No otras puses, viņš arī norādīja, ka kopš viņš atvēra savu pirmo restorānu pirms 26 gadiem, nav redzējis tik daudz aizrautības un dzīvotspējas nozarē.

“Cilvēki joprojām vēlas iziet ārā, sadalīt maizi un labi pavadīt laiku kopā. Mums joprojām ir ko brīnišķīgu svinēt un es patiešām ticu, ka nozare nekad nav bijusi tik aizraujoša.”

Pozitīvā puse

Paplašinoties, Ramsijam strādāja 290 papildus darbinieki, un temperamentīgais šefpavārs iztērēja papildus 6,1 miljonu mārciņu (7,6 miljonus dolāru) darbinieku izmaksām.

Šie pieņemšanas darbi simbolizē veiksmes pagriezienu pēc ārkārtīgi grūta perioda pandēmijas laikā. Ramzijs atbrīvoja 300 darbiniekus 2020.-2021. finanšu gadā, kad viņa restorānu grupa ziņoja par pirmsnodokļu zaudējumiem 6,8 miljonu mārciņu (8,5 miljonu dolāru) apmērā pēc ilgstošiem karantīnas ierobežojumiem un sekojošas dzīves dārdzības krīzes.

Salīdzinot ar to, šī gada finanšu rezultāti Ramsiju diez vai satrauks. Pirmkārt, viņa restorānu bizness joprojām ir peļņas zonā attiecībā uz bruto peļņu – atcerieties, ka tie bija restorānu paplašināšana un atjaunošana, kas noveda pie pirmsnodokļu zaudējumiem.

Viens no iemesliem ir arī tas, ka viņam ir dažādoti ienākumi, pateicoties viņa spējai veikt peļņu nesošus TV uzstāšanās un grāmatu darījumus. Piemēram, tika ziņots, ka 2020. gadā Ramsija TV šovi, tostarp “Elles virtuve” un “MasterChef”, bija vērti 150 miljonus dolāru reklāmas ieņēmumiem raidorganizatoram Fox.

Ramsijs tika izslēgts no prestižajiem Londonas “Sunday Times Rich List” 2009. gadā, iepriekš tika lēsts, ka viņa neto vērtība ir 50 miljoni mārciņu (62,7 miljoni dolāru). Viņa prombūtne no saraksta var būt saistīta ar pārcelšanos uz ASV, tomēr viņa personiskais bagātība nesen tika ziņots par 220 miljoniem dolāru.

Problēmas ar okupantiem

No vieglajiem notikumiem restoratoram būs jāziņo par dažiem neierastiem izdevumiem nākamajos gada rezultātos.

Aprīlī grupa okupantu ieņēma Ramsija restorānu York & Albany netālu no Londonas Regents Park. Okupacija iespējams ietekmēja viņa mēģinājumus pārdot īpašumu, kas ir tirgū par 13 miljoniem mārciņu (16,3 miljoni dolāru).

Okupanti ierīkoja kafejnīcu (Mišelīna zvaigznes: nulle) restorāna iekšpusē un izdalīja bezmaksas ēdienu Camden iedzīvotajiem, protestējot pret rajona džentrifikāciju un gaidāmo HS2 dzelzceļa līnijas ietekmi.