GM piederošie robotu taksometri atkal būs uz ceļiem ar cilvēku drošības vadītājiem pēc negadījuma, kurā tika ievilkti gājēji, un pēc 1 miljarda dolāru budžeta samazinājuma.

GM piederošie robotu taksometri atkal būs uz ceļiem ar cilvēku drošības vadītājiem pēc negadījuma, kurā tika ievilkti gājēji, un pēc 1 miljarda dolāru budžeta samazinājuma.

Autonomo transportlīdzekļu vienība sāk testēšanu Arizonā

General Motors problēmām skartā autonomo transportlīdzekļu vienība pirmdien paziņoja, ka šonedēļ sāks testēt robotaksometrus Arizonā ar cilvēku drošības vadītājiem klāt.

Testēšana notiks vairākās pilsētās

Vienība norādīja, ka testēšanas laikā tiks pārbaudīta transportlīdzekļu veiktspēja pret uzņēmuma “stingrajām” drošības un autonomo transportlīdzekļu veiktspējas prasībām.

Testēšana sāksies Fīniksā un pakāpeniski paplašināsies uz Skotsdeilu, Tempī, Mesu, Gilbertu, Čendleru un Paradīzes ieleju, paziņoja uzņēmums. Transportlīdzekļi darbosies autonomajā režīmā, bet cilvēku vadītāji būs gatavi pārņemt vadību, ja nepieciešams, kamēr uzņēmums sper soli atpakaļ uz bezpilota operācijām.

Cilvēku vadītāji ir svarīgi, lai pārbaudītu transportlīdzekļu veiktspēju “un mūsu tehnoloģijas nepārtrauktu uzlabošanu,” teica vienība.

Vienība apturēja operācijas oktobrī, kad viens no tās Chevrolet Bolt autonomajiem elektrotransportlīdzekļiem vilka Sanfrancisko gājēju aptuveni 20 pēdas (6 metri) līdz malai ar aptuveni 7 jūdžu stundā (11 kilometru stundā) ātrumu, pēc tam, kad gājējs tika notriekts ar cilvēka vadītu transportlīdzekli. Kopš GM iegādājās uzņēmumu 2016. gadā, vienība ir reģistrējusi 9,2 miljardu dolāru pirmsnodokļu zaudējumus, saskaņā ar paziņojumiem. Pēdējos mēnešos GM ir pārveidojis vienības vadības komandu un samazinājis tās budžetu par 1 miljardu dolāru.

Tomēr Kalifornijas Sabiedrisko pakalpojumu komisija, kas augustā piešķīra vienībai atļauju darboties ar datorizētu taksometru floti visu diennakti visā Sanfrancisko, apgalvoja, ka vienība tad vairāk nekā divas nedēļas slēpa avārijas detaļas.

Incidents izraisīja vienības licencēšanas apturēšanu Kalifornijā un izraisīja vadības maiņu – papildus atlaišanai, kas atbrīvoja aptuveni ceturto daļu no tā darbaspēka – kamēr GM samazināja savus reiz augstos mērķus pašvadīšanas tehnoloģijas jomā.

Jaunais vadības komandas sastāvs, ko General Motors iecēla vienībā pēc oktobra incidenta, atzina, ka uzņēmums pilnībā neinformēja regulatorus.

Fīniksa ir laba izvēle vienībai atsākt operācijas

Filips Kūpmans, Karnegi Melona Universitātes profesors, kurš pēta autonomo transportlīdzekļu drošību, teica, ka Fīniksa ir laba izvēle vienībai atsākt savas operācijas, daļēji tāpēc, ka tai ir mazāk stingri noteikumi nekā uzņēmumam bija Sanfrancisko.

Fīniksas apkaimē ir arī plašas ielas, nevis šauras kā Sanfrancisko, un tur ir mazāk satiksmes un mazāk ārkārtas situāciju transportlīdzekļu, kas radīja problēmas vienībai Sanfrancisko, viņš teica.

“Labi viņiem par konservatīvu pieeju,” teica Kūpmans. “Es domāju, ka viņu pozīcijā tas ir gudrs solis.”