GM apstiprina Chevy Malibu nāvi, pēdējo Detroitas vidējā izmēra modeli

GM apstiprina Chevy Malibu nāvi, pēdējo Detroitas vidējā izmēra modeli

Čevrolet Malibu – pēdējais vidējā izmēra automobilis no Detroitas ražotāja, dodas uz metāllūžņu laukumu

General Motors apstiprināja ceturtdien, ka pārtrauks šī automobiļa ražošanu, kas tika ieviests 1964. gadā, koncentrējoties vairāk uz elektroautomobiļiem.

Vidējā izmēra sedans reiz bija visvairāk pārdotais segments ASV, ģimeņu garāžu pamatstūrakmens. Taču tā pārdošana sāka samazināties 2000. gadu sākumā, kad SUV kļuva populārāki un pieauga pikapu automobiļu pārdošana.

Tagad ASV auto tirgu dominē SUV un pikapi. Pilna izmēra pikapi no Ford, Chevrolet un Ram ir visvairāk pārdotie transportlīdzekļi Amerikā, un visvairāk pārdotais ne-pikaps ir Toyota RAV4 mazais SUV.

Pagājušajā gadā vidējā izmēra automobiļi veidoja tikai 8% no ASV jauno transportlīdzekļu pārdošanas, bet vēl 2007. gadā tas bija 22%, saskaņā ar Motorintelligence.com datiem. Tomēr amerikāņi pagājušajā gadā nopirka 1,3 miljonus šo automobiļu segmentā, ko dominē Toyota Camry un Honda Accord.

GM pagājušajā gadā pārdeva tikai nedaudz vairāk par 130 000 Malibu, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2022. gadā. Pārdošana pieauga līdz gandrīz 230 000 pēc dizaina atjaunošanas 2016. gada modelim, bet lielākoties tie tika pārdoti ar zemu peļņu auto nomas uzņēmumiem.

Taču vidējā izmēra automobiļu segments pagājušajā gadā piedzīvoja nelielu atdzimšanu, palielinoties pārdošanai gandrīz par 5%.

GM teica, ka kopš tā debijas ir pārdevis vairāk nekā 10 miljonus Malibu, izlaižot deviņas paaudzes.

GM rūpnīca Kanzasasitijā, Kanzasas štatā, kur šobrīd tiek ražots Malibu un Cadillac XT4 mazais SUV, pārtrauks Malibu ražošanu novembrī un XT4 janvārī. Rūpnīca saņems 390 miljonu dolāru atjaunošanu, lai ražotu jaunu Chevrolet Bolt mazo elektroauto versiju.

Rūpnīca sāks ražot Bolt un XT4 uz vienas montāžas līnijas 2025. gada beigās, dodot rūpnīcai elastību reaģēt uz klientu pieprasījumu, teica uzņēmums.

The Wall Street Journal ziņoja par Malibu beigām trešdien.