Gazas kampusā protesti pieaug līdz lielākajai studentu kustībai 21. gadsimtā, policijas brutalitāte atgādina Vjetnamas laikmetu

Gazas kampusā protesti pieaug līdz lielākajai studentu kustībai 21. gadsimtā, policijas brutalitāte atgādina Vjetnamas laikmetu

Protestētāju grupas saduras Kalifornijas Universitātē, Losandželosā

Trešdien Kalifornijas Universitātē, Losandželosā, notika sadursmes starp protestētāju grupām, kurās tika izmantoti dūres un spērieni, kā arī nūjas, lai cīnītos vienam pret otru. Dažas stundas iepriekš policija iebruka ēkā Kolumbijas Universitātē, lai pārtrauktu protestu akciju, kas paralizēja skolu un iedvesmoja citus.

Policija iejaucas un mazina vardarbību

Pēc dažām stundām sadursmēm starp pro-palestīniešu un pro-izraēliešu demonstrantiem UCLA, policisti ar ķiverēm un sejas aizsargiem veidoja rindas un lēnām šķīra grupas. Tas šķita nomierināt vardarbību.

Protestu nometnes izplatās visā valstī

Protestētāju nometnes, kas aicina universitātes pārtraukt sadarbību ar Izraēlu vai uzņēmumiem, kas atbalsta karu Gazas joslā, ir izplatījušās visā valstī studentu kustībā, kas nav redzēta 21. gadsimtā, sasniedzot no Ņujorkas līdz Teksasai un Kalifornijai. Policijas iejaukšanās dažos koledžu kampusos ir atsaukuši atmiņas par daudz lielāku studentu protestu kustību Vjetnamas kara laikmetā.

UCLA notiek sadursmes

Sadursmes UCLA notika ap nometni, ko uzcēla pro-palestīniešu protestētāji, kuri uzstādīja barikādes un finieri aizsardzībai – kamēr pretprotestētāji mēģināja tos nojaukt. Video parādīja uguņošanu virs un iekš nometnes. Cilvēki metās ar krēsliem un vienā brīdī grupa uzbruka cilvēkam, kurš gulēja uz zemes, spārdot un sitot viņu ar nūjām, līdz citi viņu izvilka no sajukuma.

Nav skaidrs cik cilvēki varētu būt ievainoti

Nav skaidrs cik daudz cilvēku varētu būt ievainoti.

Losandželosas mērs nosoda vardarbību

Losandželosas mērs Karens Bass nosauca vardarbību par “absolūti nepieņemamu un nepiedodamu” sociālajos medijos un teica, ka Losandželosas policijas departamenta amatpersonas ir notikuma vietā. Arī Kalifornijas šosejas patruļas amatpersonas šķietami bija tur. Universitāte teica, ka ir lūgusi palīdzību.

Policija pastiprina drošību kampusā

Drošība tika pastiprināta otrdien kampusā pēc tam, kad amatpersonas teica, ka starp protestētāju frakcijām ir notikuši “fiziski sadursmes”.

Kolumbijas Universitātes policijas iejaukšanās

Vēlu tajā pašā dienā Ņujorkas policijas amatpersonas ienāca Kolumbijas kampusa teritorijā pēc tam, kad universitāte lūdza palīdzību, paziņojumā atklāja pārstāvis. Nometne skolas teritorijā tika iztīrīta, kā arī Hamiltona zāle, kur straume amatpersonu izmantoja kāpnes, lai iekļūtu caur otrā stāva logu. Protestētāji ieņēma zāli prestižajā skolā aptuveni 20 stundas iepriekš.

Policija iejaucas Kolumbijas Universitātē

“Pēc tam, kad Universitāte uzzināja naktī, ka Hamiltona zāle ir okupēta, izpostīta un bloķēta, mums nebija citas izvēles,” teica skola. “Lēmums lūgt palīdzību no NYPD bija reakcija uz protestētāju darbībām, nevis uz viņu aizstāvamo lietu. Mēs esam skaidri pateikuši, ka kampusa dzīve nevar tikt bezgalīgi traucēta ar protestētajiem, kas pārkāpj noteikumus un likumu.”

Policijas iejaukšanās Kolumbijas Universitātē

Daži desmiti cilvēku tika arestēti ēkā pēc tam, kad protestētajiem nepievērsa uzmanību agrākajam ultimatumam atstāt nometni pirmdien vai tikt suspendētiem un tas notika, kad citas universitātes pastiprināja centienus beigt demonstrācijas, kas bija iedvesmotas no Kolumbijas.

Policija iejaucas Ņujorkas pilsētas koledža

Tikai dažus kvartalus attālumā no Kolumbijas, Ņujorkas Pilsētas koledža demonstranti bija konfrontacijā ar policiju ārpus publiskas koledžas galvenajiem vārtiem. Video, kas publicēts sociālajos medijos no žurnalistiem notikuma vietnē vēlu otrdien parādīja amatpersonas liekot dažus cilvēkus uz zemes un grūstot citus, kamēr viņi iztīrīja cilvēkus no ielas un trotuāriem.

Policija iejaucas Braunas Universitātē

Braunas Universitāte, vēl viena no prestižajiem Ivijas līgas biedriem, otrdien panāca vienošanos ar protestētajiem savos Rodailendas kampusos. Demonstranti teica, ka slēgs savu nometni apmaiņa pret administratoriem balsot par apsvērumu atsaukt investīcijas no Izraēlas oktobrī. Kompromiss šķita būt pirmo reizi ASV koledža piekritusi balsot par atsaukšanu investīcijas saistībā ar protestiem.

Policija iejaucas Ziemeļarizonas Universitātē

Tikmēr Ziemeļarizonas Universitātē Flagstafas policija bruņojumos tuvojusies nometnei vēlu otrdien un arestējusi aptuveni 20 cilvēkus par nelikumīgu iebrukumu, vismaz viens no tiem tika mest uz zemes. Universitātes amatpersonas brīdinaja agrak dieną, ka studenti saskarsies ar kriminallietu apsūdzībamiem ja viņi neizklīdinoties.

Nacionālie kampusa protesti sākas Kolumbijas Universitātē

Nacionālie kampusa protesti sākumus Kolumbijas Universitātē atbildot uz Izraeļa ofensivu Gazas joslai pēc tam, kad Hamas uzspridzinaja letalu uzbrukumu dienvidu Izraeļai 7. oktobrī. Militanti nogalinaja apmēram 1 200 cilvěkus, lielakoties civiliedzivotajus un paņema aptuveni 250 gūstekņus. Apsolot iznīcinat Hamas, Izraeļa nogalinaja vairak neka 34 000 palestīniešus Gazas joslai saskaņa ar Veselibas Ministrijai tur.

Pamiers sarunas šķietami gūst panakumus

Kam pamiers sarunas šķietami gūst panakumus, nav skaidrs vai tas novedis pie mazinajuma protestos.

Izraeļa atbalstitaji nosauc universitatu protestus par antisemitiskiem

Izraeļa un tas atbalstitaji ir nosaucusi universitatu protestus par antisemitiskiem, kameras Izraeļa kritiki saka ka tas izmanto šos apgalvojumus lai apklusinatu opoziciju. Lai gan daži protestetaji ir tikuši nofilmeti veicot antisemitiskus komentarus vai vardarbibu draudus, protestu organizatori daži no tiem ir ebreji saka ka tas ir mierigais kustiba aizstavot palestines tiesibas un protestejot pret karu.

Kolumbijas Universitates policijas darbiba notiek 56 gadadiena

Kolumbijas Universitates policijas darbiba notiek 56 gadadiena lidziga gajiena lai apspiestu okupaciju Hamiltona zale studentiem protestejot pret rasismu un Vjetnamas karu.

Policija paliks Kolumbijas Universitates teritorija lidz 17. maijam

Policijas departaments agrak otrdien teica ka amatpersonas neieies teritorija bez koledzas administracijas pieprasijuma vai steidzama avarejas situacijam. Tagad tiesibsaizsardzibai bus tur lidz 17. maijam universitates izlaiduma pasakumiem beigam.

Kolumbijas prezidents Minouche Shafik pieprasija policiju izvest protestetajus

Vestule senioriem policijas amatpersonam Kolumbijas prezidents Minouche Shafik teica ka administracija pieprasija amatpersonam izvest protestetajus no okupeta ēka un tuvuma nometne “ar vislielako nozeli.”

Ņujorkas pilsetas mers Eric Adams komente situaciju

Ņujorkas pilsetas mers Eric Adams teica MSNBC “Morning Joe” ka policijai bija jaiet Hamiltona zale “bernu drosibai.”

Policijas departamenta komisars Tarik Sheppard ziņo par arestiem

Policijas departamenta komisars sabiedriskajai informacijai Tarik Sheppard teica ka 40 lidz 50 cilveki tika aresteti Hamiltona zale un ka nebija ievainojumu.

Protestetaji uzstadita nometne Kolumbijas Universitate

Protestetaji uzstadita nometne Kolumbijas Universitate gandriz divam nedelam atpakal. Skola sutija policiju lai iztiritu telts nakamaja diena arestejot vairak neka 100 cilvekus tikai lai studenti atgrieztos.

Sarunas starp protestetajiem un koledzu nonak strupceļa

Sarunas starp protestetajiem un koledzu nonak strupceļa pedejas dienas un skola noteica terminu aktivistiem atstajiet telts nometni pirmdien pecpusdiena vai tikt suspendetiem.

Protestetaji neuzmaniba ultimatumam un ieņem Hamiltona zale

Taja vieta protestetaji neuzmaniba ultimatumam un ieņem Hamiltona zale agrak otrdien ienesot mebeles un metaliskie barikades.

Columbia studente Ilana Lewkovitch pauz savu viedokli

Ilana Lewkovitch Columbia studente sevi apraksta ka “kreiso cionistu” teica ka ir gruti koncentreties uz skolu nedelam. Vinas eksameni tika trauceti ar saukliem “sakiet skaļi skaidri mes gribam cionistus šeit.”

Lewkovitch pauz savu viedokli par pro-palestinas protestiem

Lewkovitch kas ir ebreju teica ka vinai butu gribets lai pašreizejie pro-palestinas protesti butu atvertaki cilvekiem ka vinai kas kritize Izraeļa karadarbibas politiku bet tic ka jabut Izraeļa valstij.