Gandrīz visas stabilās monētas darījumi ir no robotiem un liela mēroga tirgotājiem, nevis īstiem lietotājiem, liecina pētījums.

Gandrīz visas stabilās monētas darījumi ir no robotiem un liela mēroga tirgotājiem, nevis īstiem lietotājiem, liecina pētījums.

Vairāk nekā 90% stabila monētu darījumu apjoma nav patiesu lietotāju veikti

Lielākā daļa stabila monētu darījumu apjoma nāk nevis no reāliem lietotājiem, bet gan no automatizētām sistēmām un liela mēroga tirgotājiem, liecina jaunais rādītājs, ko izstrādājuši Visa Inc. un Allium Labs. Tas liecina, ka šādi kriptovalūtas žetoni vēl ir tālu no tā, lai kļūtu par plaši izmantotu maksāšanas līdzekli.

Reālo cilvēku veiktie darījumi

Visa un Allium Labs izstrādātais rīks ir paredzēts, lai izslēgtu darījumus, ko veic roboti un liela mēroga tirgotāji, atstājot tikai reālu cilvēku veiktos darījumus. No aptuveni 2,2 triljoniem dolāru kopējā darījumu apjoma aprīlī tikai 149 miljardi dolāru nāca no “organiskas maksājumu aktivitātes”.

Stabila monētu potenciāls

Šis atklājums apstrīd stabila monētu atbalstītāju argumentu, ka šie žetoni, kas piesaistīti aktīvam kā dolāram, ir gatavi revolucionizēt 150 triljonu dolāru maksājumu nozari. PayPal Inc. un Stripe Inc. ir starp finanšu tehnoloģiju gigantiem, kas ienirst stabila monētu pasaulē, ar Stripe līdzdibinātāju Džonu Kolisonu aprīlī minot “tehniskos uzlabojumus” kā iemeslu optimismam par šiem žetoniem.

“Tas liecina, ka stabila monētas vēl ir ļoti sākotnējā attīstības posmā kā maksājumu instruments,” sacīja Pranavs Suds, maksājumu platformas Airwallex EMEA izpilddirektors. “Tas nenozīmē, ka tiem nav ilgtermiņa potenciāla, jo es domāju, ka ir. Bet īstermiņa un vidēja termiņa uzmanība jāpievērš esošo sistēmu uzlabošanai.”

Kriptovalūtas darbības “reālā” vērtība

Viens no izaicinājumiem ir izsekot kriptovalūtas darbības “reālo” vērtību, izmantojot blokķēdes datus. Datu sniedzējs Glassnode ir lēsis, ka rekordlielais 3 triljonu dolāru kopējais tirgus apgrozījums, kas piešķirts digitālajiem žetoniem 2021. gada bika tirgus augstpunktā, patiesībā bija tuvāk 875 miljardiem dolāru.

Ar stabila monētām darījumi bieži var tikt dubultskaitīti atkarībā no platformas, uz kuru lietotāji pārskaita līdzekļus. Piemēram, pārveidojot 100 dolārus no Circle Internet Financial Ltd. USDC uz PayPal PYUSD decentralizētajā biržā Uniswap, tiktu uzskaitīts 200 dolāru kopējais stabila monētu apjoms blokķēdē, sacīja Cui Šefīlds, Visa kriptovalūtas vadītājs.

Visa pati, kas pagājušajā gadā apstrādāja vairāk nekā 12 triljonu dolāru vērtu darījumu, ir starp uzņēmumiem, kas var zaudēt, ja stabila monētas kļūs par vispārpieņemtu maksāšanas līdzekli.

Kopējais visu stabila monētu cirkulējošais apjoms var sasniegt 2,8 triljonu dolāru līdz 2028. gadam, prognozē analītiķi no Bernstein pagājušajā gadā. Tas būtu gandrīz 18 reizes lielāks pieaugums nekā to kopējais cirkulējošais apjoms šobrīd. Tirdzniecības nozares pārstāvji apgalvo, ka tūlītējie un gandrīz bezmaksas darījumi ar šiem žetoniem ir ideāli piemēroti maksājumu sektora traucēšanai.

PayPal palaists savs PYUSD stabila monēta pagājušajā gadā, meklējot risinājumu tūlītējiem un zemizmaksas pārskaitījumiem savas plašas maksājumu infrastruktūras ietvaros. Stripe paziņoja 25. aprīlī, ka ļauj tirgotājiem savas platformas izmantot stabila monētas tiešsaistes darījumiem.

Tikmēr Airwallex redz maz pieprasījuma no saviem klientiem pēc stabila monētu balstītiem maksājumu risinājumiem, jo daudzi joprojām neuzskata tehnoloģiju par pietiekami draudzīgu lietotnei, sacīja Suds.

“Tas ir ļoti nozīmīgs šķērslis, kas jāpārvar,” viņš teica. “Ir svarīgi atcerēties, ka ASV cilvēki joprojām izmanto čekus lai samaksātu par aptuveni 40% līdz 60% biznesa maksājumiem, kas dod priekšstatu par tirgus reālo stadiju tehnoloģiju pieņemšanai.”