GameStop un memecoins pieaug, jo “Rēcošais kaķis” norāda uz atgriešanos

GameStop un memecoins pieaug, jo "Rēcošais kaķis" norāda uz atgriešanos

Memu akciju un monētu pieaugums

Tas ir mems, kas izraisīja tūkstošiem darījumu. Akcijas kompānijai GameStop Corp un saistītās memu monētas pieauga pirmdienas rītā pēc tam, kad mazumtirgotājs Keith Gill, pazīstams arī kā “TheRoaringKitty”, norādīja uz savu atgriešanos tirdzniecībā, daloties ar memu sociālajā tīklā X. Gill, kurš ir pazīstams arī kā “DeepF*ingValue” Redditā, tiek uzskatīts par 2021. gada GameStop akciju cenu pieauguma ierosinātāju, kad video spēļu mazumtirgotāja akcijas cena divu nedēļu laikā pieauga 21 reizi, pirms dažu dienu laikā kritās atpakaļ līdz pirms pieauguma līmenim. Pirmdienas ziņojums bija Gilla trīs gadu pārtraukuma beigas.

pic.twitter.com/YgjVqtgcNS

— Roaring Kitty (@TheRoaringKitty) May 13, 2024

Gamestop akciju cena pirmdien pieauga par 111%, bet kopš tā laika ir atkāpusies līdz aptuveni pusei no šīs vērtības, tirdzniecībā ap pulksten 12:00 EST kotējoties ap 30 dolāriem. Vēl viena memu akcija, AMC Entertainment Holdings, bija pieaugusi par 12%. Tikmēr pēdējā dienā dažas memu monētas šķietami ir pieaugušas pēc ziņojuma: GameStop monēta GME, kas nav saistīta ar uzņēmumu, ir pieaugusi par vairāk nekā 1 775%, saskaņā ar CoinGecko datiem. AMC žetons ir pieaudzis par vairāk nekā 4 500%, kā arī kaķu tēmu memu monēta KITTY ir pieaugusi par vairāk nekā 8 000%, saskaņā ar DEXTools datiem.

Minētais mems, kur vīrietis sēž pie galda un noliecas uz priekšu, simbolizē “ieslēgšanās” darbību jeb intensīva fokusa periodu, un X lietotāji interpretēja ziņojumu kā aicinājumu koncentrēties uz tirdzniecības tirgiem. “Hei, brāli, ko mēs pērkam,” viens lietotājs atbildēja; “Tieši laikā memu monētu superciklam,” piebilda cits.

Roaringkitty is back. pic.twitter.com/mzMjzKhI6a

— wallstreetbets (@wallstreetbets) May 13, 2024

DEXTools dati arī rāda, ka pēdējā dienā ir izlaistas daudzas izdevīgas monētas. GameStop un STONKS (slengs memu akcijām) pirmajās desmit stundās vai tamlīdzīgā laikā ir uzkrājušas vairāk nekā 300 000 dolāru tirgus kapitalizāciju katrs, kamēr citi, piemēram, TheRoaringKitty, ir sasnieguši mazāk nekā 1 000 dolāru likviditāti.

Memu tirgi bija rosīgi pēc Gilla ziņojuma, jo viņa loma 2021. gada janvāra īstermiņa saspiešanā video spēļu mazumtirgotājam GameStop. GameStop ir ASV klēpjdatoru mazumtirgotājs, kas pārdod video spēles un pirms rallija tika plaši uzskatīts par uzņēmumu ar samazinoties veselību. Tā akciju cena bija kritusies ilgstoši, no aptuveni 50 dolāriem 2014. gada sākumā līdz visu laiku zemam līmenim – 64 centiem 2020. gada aprīlī.

Gill sāka publicēt uzņēmuma analīzi Reddit no 2019. gada, kas kļuva par vīrusu sensāciju COVID pandēmijas laikā. 2021. gadā viņa slava pieauga pēc tam, kad viņš instruēja tiešsaistes kopienai mazumtirgotāju iegādāties GameStop opcijas un izmantot savas uzņēmuma akcijas. Mēneša laikā akciju cena pieauga no 4 dolāriem līdz vairāk nekā 120 dolāriem. Gilla ieguldījums 53 000 dolāru apmērā bija vērts gandrīz 50 miljonus dolāru tā augstpunktā, radot Gilla kulta statusu kā tirgotājam, kurš nopelnīja bagātību, likmei pret hedge fondiem – citiem vārdiem sakot, spēlējot Wall Street savā spēlē no savas guļamistabas ērtībām. Viens hedge fonds, Melvin Capital, zaudēja miljardus dolāru likmju dēļ uz lejupejošiem akcijiem kā GameStop.