Francijas mediju magnāts atkāpjas no amata pēc apsūdzībām krāpšanā

Francijas mediju magnāts atkāpjas no amata pēc apsūdzībām krāpšanā

Francijas uzņēmēja Arno Lagardēra apsūdzības

Arno Lagardērs, franču uzņēmējs, kurš vadīja izdevniecības grupu, tagad ir apsūdzēts krāpšanā un ir pagaidu atkāpies no izpilddirektora amata Lagardērā SA.

Apsūdzības un aizliegumi

63 gadus vecajam vadītājam tiek izvirzītas apsūdzības balsu pirkšanā, varas ļaunprātīgā izmantošanā un uzticības pārkāpumā, nepatiesas vai maldinošas informācijas izplatīšanā un grāmatvedības datu nepublicēšanā, saskaņā ar personu, kas paziņoja par šo lietu. Viņš ir ievietots tiesas uzraudzībā, aizliegts ieņemt vadītāja amatus un viņam jāiemaksā drošības nauda 200 000 eiro apmērā.

Pagaidu vadības maiņa

Lagardērs, kurš ir Lagardēra SA priekšsēdētājs un izpilddirektors, paziņoja valdei, ka viņam bija jāatkāpjas no izpilddirektora amata pēc apsūdzības un pagaidu aizlieguma vadīt uzņēmumu darbību, kas tika izdots pret viņu 29. aprīlī. Žans Kristofs Tjeri tika iecelts par priekšsēdētāju un izpilddirektoru pagaidu kārtā, lai nodrošinātu uzņēmuma darbības turpināšanu. Lagardērs “iebildis pret šiem lēmumiem un plāno iesniegt apelāciju pret tiem”.

Apsūdzības detaļas

“Šī apsūdzība galvenokārt attiecas uz faktiem, kas saistīti ar personiskajiem uzņēmumiem, kuri pilnībā pieder Arno Lagardēram un nav saistīti ar nevienu Lagardēra grupas uzņēmumu,” uzņēmums teica iepriekšējā paziņojumā otrdien. “Attiecībā uz Lagardēra SA apsūdzība attiecas tikai uz faktiem no 2018. un 2019. gada.”

Uzņēmēja advokāts Sebastjens Šapira atteicās komentēt, savukārt Vivendi, kas kontrolē Lagardēra SA, atkārtoti pauda “atbalstu Lagardēra grupai”.

Tiesiskie sarežģījumi

Apsūdzības tika izvirzītas pēc tam, kad mantinieks tika nopratināts pirmdien Parīzes tiesas priekšā. Francijas dienas laikraksts Le Monde ziņoja, ka viņš tiek aizdomās turēts par aptuveni 80 miljonu eiro izmantošanu personiskiem izdevumiem, piemēram, mājas remontam un privātajiem lidojumiem ar lidmašīnu, kā arī par saistību dzēšanu saistībā ar mantojumu. Saskaņā ar laikrakstu viņam tiek izvirzītas apsūdzības arī par neatļautu Kataras akcionāru atbalsta nodrošināšanu 2018. gada korporatīvajā cīņā ar Amber Capital.

Lagardēra juridiskie sarežģījumi ir dramatisks pavērsiens uzņēmējam, kurš bieži parādījies traču žurnālu lapaspusēs un Francijā tiek minēts kā viens no visvairāk apspriestajiem mantinieku strīdiem valsts uzņēmumu vēsturē.

Uzņēmuma vēsture

Viņa tēvs Žans Liks Lagardērs dibināja franču rūpniecisko un mediju milzi, kura ietekme dziļi iezagās valsts militārajā un politiskajā iestādē. Pēc viņa negaidītās nāves 2003. gadā Arno pārņēma vadību un vadīja reiz plašo koncerna pakāpenisku sabrukumu.

Dēls atbrīvojies no lielākās daļas biznesa, lai koncentrētos uz izdevniecību un ceļojumu mazumtirdzniecību, un atvairījis pārņemšanas mēģinājumus, kas ietvēra cīņu starp Francijas miljardieriem Vinsentu Bollore un Bernardu Arnault. Pirmajam izdevies panākt plānu par Amber Capital akciju izpirkšanu, kas bija mēģinājis sakratīt Lagardēra uzņēmumu.

2021. gadā, tieši tad, kad Vivendi noslēdza darījumu ar Amber, Francijas finanšu policija veica kratīšanu Lagardēra Parīzes galvenajā birojā, meklējot pierādījumus varas ļaunprātīgai izmantošanai, neprecīzu grāmatvedības datu prezentēšanai, uzņēmuma aktīvu izmantošanai nepareizi un balsu pirkšanai.

Izmeklēšana sākta 2021. gada 30. aprīlī pēc Amber Capital sūdzības un Francijas biržas regulatora Autorité des Marchés Financiers brīdinājuma, teica tieslietu ministrijas avots.

Lagardērs saglabā aptuveni 11% daļu Lagardēra SA, kam pagājušajā finanšu gadā bija ieņēmumi 8,1 miljardu eiro apmērā un kas Arno Lagardēram samaksāja 3,5 miljonus eiro. Decembra beigās Vivendi bija 59,8% daļas īpašnieks, Qatar Holding LLC – 11,5% un Arnault’s Financiere Agache – gandrīz 8%.

Lagardēra SA aktīvos ietilpst Hachette zīmols, laikraksts Le Journal du Dimanche, radio Europe 1 un ceļojumu mazumtirdzniecības ķēde Relay. Luksusa gigants LVMH, ko kontrolē Arnault, veda sarunas par franču spoguļžurnāla Paris Match iegādi no Lagardēra.