Floridas migrantu lauksaimniecības kopiena satricināta ar autobusa avāriju, kas nogalina 8 un ievaino desmitiem citu.

Floridas migrantu lauksaimniecības kopiena satricināta ar autobusa avāriju, kas nogalina 8 un ievaino desmitiem citu.

Tragiska avārija Floridā

Otrdien centrālajā Floridā notika autobusa, kas pārvadāja lauksaimniecības darbiniekus, sadursme ar kravas automašīnu, kuras rezultātā autobuss apgāzās un astoņi cilvēki gāja bojā, savukārt aptuveni 40 citi pasažieri guva ievainojumus, ziņoja varas iestādes.

Avārijas apstākļi

Autobuss, kurā atradās 53 lauksaimniecības darbinieki, apmēram plkst. 6:40 no rīta sadūrās ar kravas automašīnu Marionas apgabalā, aptuveni 80 jūdzes uz ziemeļiem no Orlando, paziņoja Floridas šosejas patruļa.

Iestādes ziņo, ka autobuss nobrauca no šosejas 40, kas ir taisna, bet nedaudz pauguraina divjoslu ceļa daļa, kas iet cauri laukiem. Autobuss izlauzās cauri žogam un apgāzās laukā. Darbinieki tika pārvadāti uz Cannon lauku saimniecību Dunellonā, kur tiek novākti arbūzi.

Fotogrāfijas, ko uzņēma Ocala Star-Banner notikuma vietā, rāda autobusu guļam uz sāniem ar atvērtiem gan aizmugurējo ārkārtas durvīm, gan augšējo lūku. Kravas automašīna, kas to sadūrās, ir smagi bojāta no vadītāja puses.

Federālā statistika rāda, ka transporta līdzekļu avārijas bija galvenais lauksaimniecības darbinieku darba saistīto nāves gadījumu iemesls 2022. gadā, kas ir pieejamais jaunākais gads. Tie veidoja 81 no 171 nāves gadījumiem.

Nav nekādu norāžu, ka laikapstākļi būtu bijuši faktors. Arī nav zināms, vai autobusam bija drošības jostas.

Cannon saimniecības paziņojums

“Mēs šodien būsim slēgti, lai izrādītu cieņu zaudējumiem un traumām, ko piedzīvojām šorīt avārijas rezultātā, kas notika Olvera Trucking Harvesting Corp.,” paziņoja Cannon saimniecība savā Facebook lapā. “Lūdzam lūgt kopā ar mums par ģimenēm un mīļajiem, kas iesaistīti šajā traģiskajā negadījumā. Mēs novērtējam jūsu sapratni šajos grūtajos laikos.”

Cannon saimniecība sevi raksturo kā ģimenes īpašumā esošu uzņēmumu, kas savu zemi apsaimnieko vairāk nekā 100 gadus. Uzņēmums tagad koncentrējas uz zemesriekstiem un arbūziem, ko nosūta uz lielveikaliem visā ASV un Kanādā.

Olvera Trucking neviens netraucēja tālruni otrdien pēcpusdien. Uzņēmums nesen meklēja pagaidu šoferi, lai pārvadātu darbiniekus uz arbūzu laukiem. Pēc tam šoferis strādātu ar ražas novākšanas aprīkojumu. Alga bija $14.77 stundā.

Nav skaidrs, vai autobusā esošie darbinieki ir migranti, bet Darba departamenta dokuments liecina, ka Olvera nesen pieteicis 43 H-2A darbiniekus arbūzu novākšanai Cannon saimniecībā šajā mēnesī. Uzņēmums atkal piedāvāja pamatalgu $14.77 stundā, solot arī mītnes un transportu uz un no laukiem.

H-2A programma ļauj ASV darba devējiem vai aģentiem, kas atbilst noteiktajiem regulatīvajiem prasībām, piesaistīt ārvalstu pilsoņus uz valsti, lai aizpildītu pagaidu lauksaimniecības darbus.

Floridas saimniecībās strādā vairāk H-2A darbinieku nekā jebkur citur valstī – aptuveni 50 000 gadā, saskaņā ar Floridas augļu un dārzeņu asociāciju.