Floridas HBCU ir pārsteigta, saņemot rekordlielu 238 miljonu dolāru “dāvanu” no 30 gadus veca kaņepju uzņēmēja, kas izrādījās bezvērtīga.

Floridas HBCU ir pārsteigta, saņemot rekordlielu 238 miljonu dolāru "dāvanu" no 30 gadus veca kaņepju uzņēmēja, kas izrādījās bezvērtīga.

Universitātes dāvinājums

Floridas Lauksaimniecības un Mehāniskajā universitātē šī gada izlaiduma ceremonijā notika neparasts pavērsiens: 136 gadus vecajai, vēsturiski melnādaino cilvēku publiskajai skolai tika dāvināti 238 miljoni dolāru.

Dāvinājuma avots

Taču nauda nenāca no bagāta rūpniecības magnāta, dziļi kabatās esoša filantropa vai pat absolventa. Tā nebija skaidrā naudā vai publiski tirgotās akcijās, bet gan nelikvīdās akcijās.

Dāvinājuma aizmugurē stāvēja Gregorijs Geramijs, 30 gadus vecs, ko skola sākotnēji aprakstīja kā “ilgtspējīgas lauksaimniecības un bioloģiski noārdāmu kaņepju produktu čempionu Teksasā”. Viņam nebija iepriekšējas saistības ar Floridas A&M, un bija maz publiskas informācijas, kas apliecinātu viņa statusu kā multimiljonāru, spējīgu izrakstīt vienu no lielākajiem filantropiskajiem čekiem augstākajā izglītībā.

Tagad Floridas A&M saskaras ar jautājumiem par vāju iekšējo kontroli. Universitāte, kas sākotnēji atbalstīja dāvinājuma autentiskumu, nesen noņēma no savas vietnes preses relīzi par to un nolēma to apturēt pieaugošo šaubu dēļ. Valdes locekļi trešdienas pēcpusdienā rīkos ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu turpmākos soļus.

Geramijs neatbildēja uz vairākiem ziņojumiem un telefona zvaniem.

“Par dāvinājumu uzzināju izlaiduma rītā, tāpat kā visi citi,” teica Deverons Gibonss, universitātes valdes priekšsēdētāja vietnieks. “Ja tas patiesi neizrādīsies tāds, kā mēs ceram, mēs varētu būt to novērsuši, agrīnāk iesaistot valdi.”

Skola, ko pazīst arī kā FAMU, atteicās komentēt dāvinājuma detaļas, atsaucoties uz konfidencialitātes līgumu.

“Mēs pilnībā apzināmies skepsi, kas dažreiz rodas saistībā ar tik lielu dāvinājumu,” pagājušajā nedēļā paziņoja universitāte. “Lūdzu, ziniet, ka FAMU ir veikusi pienācīgu pirmsdarbu.”

HBCU Ziedojumi

FAMU ir viena no augstskolu un universitāšu reitingos augstvērtētajiem vēsturiski melnajiem koledžiem un universitātēm valstī. Skola aizsāka savu darbību 1887. gada oktobrī, kad tika izveidota priekštece institūcija pateicoties štata likumdošanai, ko virzīja melnais likumdevējs. Absolventi ietver bijušo Atlantas mēru Keišu Lansas Botomu un filmu producentu Vilu Pakeru.

Bazēta Tallahasī un apkalpo aptuveni 10 000 studentu, FAMU ir viena no aptuveni 100 HBCU, grupai, kurai pieder arī Hovarda Universitāte un Spelmanas koledža.

Spelmanas koledža janvārī atklāja 100 miljonu dolāru dāvinājumu no padomes locekļa, un pēdējos gados HBCU ir saņēmušas atbalstu arī no bagātiem ziedotājiem, piemēram, Makkenzijas Skotas un Blackstone Inc. Džona Greja. Taču daudzas no šīm skolām ir bijušas nepietiekami finansētas un lieli dāvinājumi joprojām ir reti.

Kamēr bagātīgajiem Ivijas līgas universitātēm un galvenajiem valsts koledžiem ir investīciju portfeļi desmitiem miljardu dolāru apmērā, lielākajai daļai HBCU pieder mazāk nekā 100 miljoni dolāru aktīvu, ja vispār ir kaut kāds fonds, saskaņa ar PGIM.

“Mēs vienmēr stradajam tik cik spējam, lai nodrošinatu labu ziedotaju bazi ar kuru regulari stradat lai palidzetu studentiem ikdiena izdzivot un but veiksmigiem,” teica Gibonss.

Fonda palielinajums

Geramija 238 miljonu dolaru davinajums gandrīz triskartigu FAMU fondu, kas butu labdaribas akts salidzinams ar Kenas Grifina 300 miljonu dolaru ziedojumu Harvardai pagajusaja gada. Bet ir iemesls jautat vai FAMU kadreiz redzes so naudu.

Sava paziņojumą FAMU teica ka Geramijs noguldijis akciju daļas universitates konta pagajusa menesa bez norades kas atbalsta aktivu vertibu. Skola teica ka davinajums naca no Geramija un gimenes uzticibas fonda kur viņš ir uzticibas parvaldnieks.

Teksasas bizness

Geramijs sevi apraksta ka paša veidots biznesmenis “jaunakais afroamerikanu razotajs un sedlu pardzies Teksasas rupnieciska kaņepju industrija”. Uznemuma tiešsaistes biografija vina teica ka nonaca audzinataju gimene tikai 10 dienas vecs ar fetal alcohola sindromu un cerebrala paralizes diagnozi.

Teksasas razotaja licence tika izsniegta vina kaņepju lauksaimniecibas biznesam Batterson Farms vismaz no 2023. gada decembra. Teksasas Valsts sekretara vietne saraksta mazu vienstavu maju piepilseta Sanantonio ka uznemuma adresi.

Geramijs apgalvo ka vina uznemumam ir biroji Sanantonio un Vanhornas pilseta Teksasa pilsetina ar 2000 iedzivotaju aptuveni 120 jūdzes austrumu virziena no Elpaso. Neoficiala preses konference ko FAMU sarakstija pagajusaja nedela vins atteicas atbildet uz jautajumiem par sava tiri neto vertibu vai sniegt konkretus skaitlus par savu biznesu.

Geramijs apgalvo ka Batterson Farms nodarbina 7000 darbiniekus tostarp arpakalpojumu sniedzejus. LinkedIn meklejums parada vina ka vienigo darbinieku. Uznemuma Instagram konts reklame rotaslietas un tes.

Pagajusaja gada Batterson Farms solija uzbuvet lielako komercila hidroponisko kaņepju noliktavu rajonu rietumu Teksasa Muleshoe pilseta. Projekts “nav piepildijies” teica pilsetas vaditajs Ramons Sančess.

Tillerija Timmonsa-Simsa valdes locekle Teksasas Kaņepju audzetaju asociacija teica ka vina nav pazistama ar Geramija biznesu. Vina teica ka peļņas robežas lauksaimniecibas biznesa ir plonas un kaņepju industrija nav pazistama ar lielu bagatibu radisanu.

Cekesa Kida valdes locekle FAMU fonda aizstav plašaku reformu. Sanaksme pagajusaja nedela vina iestajas par proceduru parskatisanu saistiba ar davinajumiem no lieliem ziedotajiem.

“Mes visi ticam un saprotam ka šeit bija pozitiva noluka” vina teica sanaksme. “Bet ja tas neparada ka mums vajadzetu soli atpakal un paskatities uz musu pašu majas kartibas sakartosanu es nezinu kas cits to dara.”