Filadelfijas tiesa piespriež Exxon 725,5 miljonu dolāru sodu par mehāniķa apgalvojumu, ka viņš ieguva vēzi no benzola izplatīšanās.

Filadelfijas tiesa piespriež Exxon 725,5 miljonu dolāru sodu par mehāniķa apgalvojumu, ka viņš ieguva vēzi no benzola izplatīšanās.

Filadelfijas tiesa atzīst naftas kompāniju par atbildīgu par 725,5 miljonu dolāru zaudējumiem

Filadelfijas tiesa atzīst lielu naftas kompāniju par atbildīgu par 725,5 miljonu dolāru zaudējumiem bijušajam mehāniķim, kurš apgalvoja, ka viņa izmantotie naftas produkti viņu pakļāva benzīnam, kas izraisīja viņa vēzi, paziņoja viņa advokāti.

Tiesa konstatēja, ka kompānija nav brīdinājusi par benzīna riskiem

Tiesa konstatēja, ka naftas kompānija nav brīdinājusi Paulu Gillu par benzīna riskiem tās produktos, tostarp benzīnā un šķīdinātājos, kamēr viņš strādāja kā Mobil servisa stacijas mehāniķis no 1975. līdz 1980. gadam, piektdien paziņoja viņa advokāti.

Gilla advokāts Patriks Wigle sauc spriedumu par “svarīgu” un saka, ka kompānija ir “pretojusies sabiedrības brīdināšanai un pamata piesardzības pasākumu veikšanai”, lai ierobežotu pakļaušanu benzīnam. “Mēs esam pateicīgi, ka šī tiesa rūpīgi klausījās liecībās un nolēma, ka ir pienācis laiks uzņēmumiem kā šim uzņemties atbildību par peļņas virzīšanu pāri cilvēkiem,” Wigle teica paziņojumā.

Naftas kompānijas akcijas piektdien kritās par līdz pat 0,7%, kas atbilst plašajam enerģētikas sektoram, jo naftas cenas atkāpās. Tās bija samazinājušās par 0,3% līdz 118,08 dolāriem plkst. 15:28 Ņujorkas laikā.

Kompānija sauc spriedumu par “iracionālu” un saka, ka tā lūgs tiesu to atcelt pirms tas kļūst galīgs.

  • “Papildus šim pieprasījumam mēs plānojam izmantot visas pieejamās apelācijas un esam pārliecināti, ka apelācijas tiesa redzēs spriedumu tādu, kāds tas ir,” kompānija teica paziņojumā. “Mēs pārskatām savus nākamos soļus.”

Spriedums tika ziņots iepriekš ar Reuters.

Lieta ir Pauls Gills un Daina Gills pret ExxonMobil, 200501803, Pensilvānijas pirmajā tiesu apgabalā.