FIFA ir klusi atsakoties no gandrīz visām reformām, uz kurām tā piekrita pēc pagājušās desmitgades milzīgā korupcijas skandāla.

FIFA ir klusi atsakoties no gandrīz visām reformām, uz kurām tā piekrita pēc pagājušās desmitgades milzīgā korupcijas skandāla.

Starptautiskā futbola pārvaldības standarti

Trīs dienu sanāksmēs, kas sākas trešdien Bangkokā, starptautiskā futbola pārvaldības standarti novērsīs uzmanību no nozīmīgiem lēmumiem sieviešu futbolā – tostarp 2027. gada Pasaules kausa rīkotāja izvēle – un FIFA mudina savus biedrus vairāk darīt, lai risinātu rasismu stadionos.

FIFA prezidenta Gianni Infantino preses konference

FIFA prezidentam Gianni Infantino ir paredzēta pirmā preses konference ar starptautisko mediju kopš pagājušā oktobra, kad Saūda Arābija tika apstiprināta kā 2034. gada vīriešu Pasaules kausa rīkotāja.

Infantino plāni atjaunot komitejas

Infantino piektdienas ikgadējā kongresā varētu saņemt atļauju atjaunot komiteju skaitu, kas bija pirms 2015. gada, dodot viņam iespēju piešķirt simtiem izdevumu segšanas amatu futbola amatpersonām visā pasaulē, kas balsos FIFA prezidenta vēlēšanās ik pēc četriem gadiem.

Āzijas Futbola konfederācijas plāni

Ceturtdien 47 dalībnieku Āzijas Futbola konfederācija plāno atcelt termiņa ierobežojumus augstākajiem ievēlētajiem amatpersonām, tostarp tās prezidentam Šeiham Salmanam no Bahreinas, kuram citādi būtu jāatstāj amats 2027. gadā pēc 14 gadiem pie varas.

FIFA un tās kontinentu organizācijas tagad parāda, ka tās šķiet mazāk saistītas ar reformu principiem, kas 2015. gadā tika izstrādāti, lai būtu galvenie futbola vadības reputācijas krīzes labošanai.

FIFA vadības maiņa

Septiņas augstākās ievēlētās amatpersonas FIFA hierarhijā – Infantino un katras no futbola sešu kontinentu prezidenti – visi nāca pie varas kopš 2013. gada, jo viņu priekšgājēji tika atlaisti, apsūdzēti vai atstāja amatu, būdami iesaistīti korupcijas apsūdzībās.

FIFA autoritāte izvēlēties Pasaules kausa rīkotājus

Piektdien FIFA varētu sev piešķirt autoritāti vēlāk šogad izvēlēties divus nākotnes vīriešu Pasaules kausa rīkotājus vienlaicīgi. Tas atgādina 2010. gada 2. decembra balsojumus, kas Krieviju un Kataru padarīja par 2018. un 2022. gada turnīru rīkotājiem.

Šogad nebūs neviena konkursa balsojuma vai zaudētāju, ar neskaidriem darījumiem, kas ļauj FIFA paziņot pagājušajā oktobrī savu vienīgo kandidātu katram no 2030. un 2034. gada turnīriem.

2030. gada Pasaules kausa rīkotāju plāni

Spānijas-Portugāles-Marokas kopīgais rīkotāju plāns 2030. gadam dod vienu spēli katram no Argentīnas, Paragvajas un Urugvajas, kas atviegloja ceļu Saūda Arābijai iegūt 2034. gada pasākumu bez konkurences.

Sieviešu Pasaules kausa balsojums

Konkurējošs balsojums joprojām tiek gaidīts piektdien par Sieviešu Pasaules kausu 2027. gadam, lai gan Brazīlija ir stipri favorizēta pār kopīgo Eiropas piedāvājumu no kaimiņvalstīm Beļģijas, Nīderlandes un Vācijas.

Amerikas Savienoto Valstu un Meksikas kopīgais rīkotāju piedāvājums atsauca savu kandidatūru pirms dažām nedēļām, lai koncentrētos uz 2031. gada rīkotāja balsojumu, kas paredzēts nākamgad. Gaidīt vēl četrus gadus ir saprātīgi, ņemot vērā, ka tajos pašos divos valstis, pievienojot Kanadu, rīkos pirmo 48 komandu, 104 spēļu vīriešu Pasaules kausu 2026. gadā.

Sieviešu futbola attīstība

Sieviešu futbols arī ilgi ir solījis Klubu Pasaules kausu un tā palaišanas apstiprinājums varētu notikt trešdien FIFA padomes sanāksmē, ko vada Infantino. Sievietes varētu iegūt tādu pašu Klubu Pasaules kausa formātu kā vīrieši – lielāku turnīru ik pēc četriem gadiem un mazāku gadskārtēju pasākumu tikai kontinentu čempioniem.

Sieviešu futbola attīstība un “aizliegums pret visiem diskriminācijas veidiem” bija galvenie mērķi reformu panelim, kas tika izveidots 2015. gada krīzes laikā.

Paneļa loma bija padomdevēja FIFA strukturālajos uzlabojumos un kultūras izmaiņas, kas atjaunotu uzticību un ticību fanu un komerciālo partneru vidū. Tās 15 dalībnieki ietvēra Infantino un Viktoru Montagliani, kurš tagad ir FIFA viceprezidents un Ziemeļamerikas futbola ķermeņa CONCACAF prezidents.

Piektdienas kongresam arī vajadzētu dzirdēt Palestīnas federācijas priekšlikumu, lai FIFA veiktu darbības pret Izraēlas futbolu.