Fannie Mae izpilddirektors: Beyoncé ir taisnība. Klimata pārmaiņas jau ir ietekmējušas mājokļu tirgu – un mājokļu īpašnieki nav gatavi.

Fannie Mae izpilddirektors: Beyoncé ir taisnība. Klimata pārmaiņas jau ir ietekmējušas mājokļu tirgu - un mājokļu īpašnieki nav gatavi.

Divas vārdi, ko jūs nekad negaidītu dzirdēt kopā: Beyoncé un hipotēku aizdevējs

Savā jaunajā albumā “Cowboy Carter” dziesmā “YA YA” Beyoncé izsaka trauksmi, kas arvien vairāk skan visā Amerikā. “Meža ugunsgrēks iznīcināja viņa māju/Apdrošināšana nemaksās par hipotēku.”

Mēs novērtējam, ka Beyoncé ir izvirzījusi šo jautājumu. Jāatzīmē, ka hipotēku aizdevējs palīdzētu šim vīrietim. Lai gan mēs nepiešķiram mājokļu kredītus vai neiekasējam maksājumus (mēs pērkam un atbalstām hipotēkas), mēs piedāvājam maksājumu atvieglojumus un citu palīdzību, ja mūsu īpašniekiem skar katastrofa.

Taču Beyoncé ir taisnība: tiek lēsts, ka viena no 13 ASV mājsaimniecībām ir neapdrošinātas un divas trešdaļas ir nepietiekami apdrošinātas. Tas nozīmē, ka miljoniem ģimeņu ir ierobežota vai nav aizsardzības pret pieaugošajiem klimata riskiem, piemēram, meža ugunsgrēkiem un citām katastrofām.

Mājokļiem klimata pārmaiņas ir šodienas problēma. Katru gadu kopš 2021. gada ASV vidēji ir bijušas 22 dabas katastrofas ar zaudējumiem, kas pārsniedz 1 miljardu dolāru. Pagājušajā gadā bija 28. 1980. gados vidēji bija trīs gadā. Prognozētāji jau paredz, ka šī gada Atlantijas okeāna viesuļvētru sezona būs “ļoti aktīva”, ar visvairāk vētrām kopš 1995. gada.

Katastrofas skar katru štatu, ieskaitot iekšzemes plūdus vietās, piemēram, Vermontā un Lasvegasā, kas parasti netiek uzskatītas par augsta riska zonām. Visneaizsargātākās ir zemu ienākumu kopienas, kur mājokļi bieži vien ir mazāk izturīgi un atrodas biežāk apdraudētajos rajonos. Ilgtermiņā paaugstinātas temperatūras, palielinātas plūdu briesmas, ūdens trūkums un vairāk meža ugunsgrēku var samazināt īpašumu vērtības mājokļu īpašniekiem un pat izraisīt klimata migrāciju, kad cilvēki bēg no augsta riska zonām.

Tā kā hipotēku aizdevējs garantē aptuveni vienu no četriem mājokļu kredītiem, kā arī aizdevumus īres mājokļiem, mēs cieši novērtējam finansiālos riskus gan mūsu uzņēmumam, gan hipotekārajai nozarei, piemēram, iespējamu ietekmi uz kredītu nokavējumiem, īpašumu vērtībām un apdrošināšanas pieejamību, atbilstību un uzticamību.

Taču klimata pārmaiņas ir pieaugošs risks, kas prasa kolektīvu reakciju, sākot ar trim steidzamajiem prioritātiem.

Palieliniet patērētāju informētību un rīcību

Mājokļu īpašnieki ir mājokļu aizsardzības pirmā līnija, bet vai viņi to saprot?

Aptauja atklāja, ka gandrīz 50% patērētāju uztrauc klimata ietekme uz viņu mitekļiem, īpaši ekstrēms karstums, stipri vēji no tornado un viesuļvētrām, sausums, meža ugunsgrēki un plūdi. Un 66% apdrošināto mājokļu īpašnieku teica, ka laika apstākļiem saistīti notikumi un bojājumi ir ietekmējuši viņu prēmijas.

Cita aptauja atklāja, ka tikai 37% cilvēku, kas dzīvo FEMA augsta riska plūdu zonās un 5% vidēja riska zonās, apzinās savu plūdu risku. Tomēr 51% teica, ka mitekļa plūdu vēsture ir būtiska viņu pirkuma lēmumam. Kopumā šie skaitļi uzsvēra to, cik svarīgi ir nozares pircējiem padarīt šo informāciju plaši pieejamu.

Līdzīgi hipotekārais aizdevējs veic visu gadu ilgu izglītojošu darbu, lai sniegtu informāciju mitekļu īpašniekiem un īrniekiem katastrofu apdraudētajos rajonos par to, kā pasargāt sevi pret dabas katastrofām un strādāt kopā ar FEMA, citiem aģentūriem un hipotekārajiem aizdevumiem lai ātrāk atgūtos no katastrofām. Mēs kopā ar citiem testējam ziņojumus par šī veida informācijas izplatīšanu, ko var izmantot visaptverošai valsts mitekļu klimata informētības un sagatavotības kampaņai.

Padariet mitekļus izturīgus pret klimatu

Mazāk nekā trešdaļa būvnormatīvu ņem vērā šodienas dabas apdraudējumu biežumu un smagumu. Ir muļķīgi atjaunot katastrofās iznīcinātos mitekļus tajos pašos veidos.

Aizdevumi var piedāvāt pieejamu finansējumu mitekļu īpašniekiem, lai pasargātu savus mitekļus ar viesuļvētru barjeriem, uzlabotiem jumtiem vai meža ugunsgrēku izturīgu konstrukciju. Taču mums ir nepieciešami lieliski un drosmīgi risinājumi mitekļu izturībai, kas ietver stimulējošus pasākumus būvniekiem, apdrošinātajiem, pircējiem un īpašniekiem rīkoties tagad. Tas nebūs viegli. Risinājumiem jābūt lokalizētiem atbilstoši konkrēto kopienas faktiskajiem riskiem. Tie arī ietver grūtus kompromisus un izmaksas.

Uzklausiet agrīnos brīdinājumus par apdrošināšanu

Mitekļu apdrošināšana ir liela problēma. Inflacija un konkrētu valstu problēmas ir lieli faktori, kas ietekmē cenas un pieejamību līdz šim. Taču klimata risks ir pieaugošs faktors, jo ekstremie laika apstakli turpina pieaugt. Patērētaja informetiba par vinu apdrošinassanas vajadzibam un padarit majoklus izturigakus palidzes uzturet musu apdrošinasanas tirgus. Taču tas var nebūt pietiekami, un apdrošinassanas nozarei un hipotekarajai nozarei jadoma radosi par jaunam pieejam un grutam izvelem.

Klimata risks mitekliem ir sarežgita bez viegliem uzvaras-uzvaras risinajumiem. Taču ir skaidrs, ka ka nozarei ir jadara solis uz prieksu veicinot informetibu, palielinot izturibu un esot proaktivi par apdrošinasanu. Tas nav trauksmes celšana – tas ir musu atbildibas jautajums. Ka nozares lideris esmu apnemsies stradat starp nozarem par sapratigiem risinajumiem. Par vinjas palidzibu aktualizejot šo jautajumu mes pateicamies Beyoncé.

Priscilla Almodovar ir hipotekaraja aizdevuma vaditaja.