Es esmu Kanādas lielākā lidostas tehniskais direktors. Mākslīgais intelekts neiznīcina darba vietas aviācijā – tas dod mums pārspējas, lai uzlabotu gaisa ceļojumus.

Es esmu Kanādas lielākā lidostas tehniskais direktors. Mākslīgais intelekts neiznīcina darba vietas aviācijā - tas dod mums pārspējas, lai uzlabotu gaisa ceļojumus.

Mākslīgais intelekts lidostās

Ir tādi, kas uzskata, ka mākslīgais intelekts ir šeit, lai automatizētu ekonomiku, aizstātu darba vietas un radītu sociālu haosu. Es saprotu šīs bailes, bet aviācijas nozarē mākslīgais intelekts rada tieši pretēju efektu. Klausiet mani.

Gaisa satiksmes apjoms atgūstas un pārsniedz pirmspandēmijas līmeni. Starptautiskā Gaisa transporta asociācija prognozē, ka pasažieru skaits līdz 2040. gadam dubultosies salīdzinājumā ar 2019. gadu. Mans lidostas, Toronto Pearson, prognozē pieaugumu no 45 miljoniem pasažieru pagājušajā gadā līdz 65 miljoniem vidēji līdz 2030. gadiem. Mēs redzam mazāk īsa attāluma biznesa lidojumu nekā agrāk, bet vairāk pasažieru dodas uz konferencēm, atpūtas un saules galamērķiem.

Pieaugošais pieprasījums nozīmē jaunus un biežākus darba slodzes maksimumus lidostas darbaspēkam. Personāla līmeņi atgriežas – un dažos gadījumos pārsniedz – pirms pandēmijas līmeni. Taču fiziskajai paplašināšanai un uzlabojumiem ir ilgi sagatavošanas laiki: infrastruktūras izveide bieži aizņem gadus, lai plānotu, būvētu un ieviestu ekspluatācijā. Toronto Pearson nesen paziņoja par plāniem nākamo 10 gadu laikā ieguldīt miljardus dolāru jaunā termināļa infrastruktūrā – gan fiziskajā, gan digitālajā – pievienojoties lielajiem Ziemeļamerikas mezgliem, piemēram, JFK, LaGuardia un Čikāgas O’Hare, kas atjauno nākotnei.

Lidostām un citiem, kas gatavojas jaunajam pieprasījumam, mākslīgais intelekts ļaus darbiniekiem strādāt efektīvāk ar mazāku izdegšanu. Efektīvāka lidmašīnu, cilvēku un bagāžas kustība palīdzēs visiem strādāt izturīgāk un ilgtspējīgāk.

Zemes operācijas bieži sākas ne tikai ar lidostām un pasažieriem, bet arī ar aviolīniju mainīgajām vajadzībām, kuras vienmēr cenšas samazināt izmaksas un optimizēt savu pasažieru sastāvu. Tendence uz lielākiem lidaparātiem, stratēģija, ko sauc par “upgauging”, ir izdevīga aviolīnijām, bet no lidostas perspektīvas tas var palielināt spiedienu uz operatīvo personālu, lai pārvaldītu lielus apjomus maksimuma laikos.

AI uzlabota lidosta

Tad kā mākslīgais intelekts palīdz?

Sāksim ar bagāžas apstrādi, kur AI vadīta grafiku programmatūra revolucionē personāla piešķiršanu. Aviokompāniju bagāžas apkalpotāji parasti tiek nosūtīti uz lidojumiem, kad tie ierodas. Taču lidmašīnu ierašanās vienmēr mainās daudzu mainīgo dēļ; ir grūti plānot un prioritizēt apkalpotājus desmitiem lidmašīnu kustību stundas laikā. AI modeļus var apmācīt uz operatīvajiem datiem, identificēt pragmatiskus rakstus un optimizēt darbu veidu, kuru cilvēki nevar izdarīt, nodrošinot komandas un bagāžu tur, kur tām jābūt, droši, ar minimālu pasažieru gaidīšanas laiku un efektivitāti.

AI palīdz arī lidostas bagāžas apstrādes sistēmai darboties vislabākajos apstākļos, lai izvairītos no aizkavēšanās un sastrēgumiem. Toronto Pearson to izmanto paredzamo apkopi, kas palīdz mums paredzēt bojājumus pirms to rašanās un ieplānot darbu ārpus darba stundas, lai samazinātu traucējumus. Pagājušajā gadā mūsu AI uzlabotajai sistēmai regulāri bija laba pieejamība – vairak neka 99.5% laika.

Kas attiecas uz lidojumu punktualitati? Mēs esam viena no aizvien pieaugoša skaita lidostu, kas izmanto AI vadītu programmatūru, lai optimizētu vartu apgrozijuma laiku. Kameras un dažadi sensori vēro lidmašīnu apgrozijumu pie katras vartas, atzīmējot aizkavēšanos, atjauninot izlidošanas laikus un samazinot naktmiesas laiku un emisijas, ko nakoša lidmašina var tukši tērēt stovot pie perona vai taksometra.

Protams, AI ar savu reaalaa laika datiem un paredzamajiem analitiskajiem rikiem neautomatize darbu, ko zemes personals ir jadara – tas tikai padara viņus labakos taja. Un taka lidostas operacijas ir cieši savstarpēji saistitas, viens nozimigs uzlabojums viena sistemas dala rada pozitivu viļņa efektu, radot daudzus lejupslidus mikrouzlabojumus visa sistema.

Reaalaa laika digitalo dvinsu modeļi ir vel viens piemers. Tie sniedz precizas atzinas par degvielas patereju un sadali, kas tiek iekļautas AI uzlabotajas maršrutu plnošanas un satiksmes vadibas sistemas. Tas noved pie isakam taksometra laikiem, uzlabotai lidmašinu degvielas efektivitatei un samazinatam emisijam. Globalas aviolinijas ari atrod bezgaligas operativas lietojuma iespejas AI optimizacijas jaudai izmantot.

Efektivaka gaisa satiksme

AI ir ari mainijis speles noteikumus kiberdrosiba, palidzot identificet anomalias, draudus un rakstus un atļaujot kibercentriem proaktivi bloket neaizsargatibas. Tehnologijas piemeram vienreizejas lietošanas digitalie zetoni un sejas atpazistana tiek izmantotas pasažieru identitates apstiprinasanai, merkis padarit lidostu celojumus atrakus un drosakus ar mazak fiziska kontakta.

Aviacija un lidostu drosiba, progresivas tehnologijas parveido operacionalo efektivitati un pasažieru parbaudi. Generativa AI apstrada milzigu daudzumu operacionalo datu, lai sniegtu pielagotas uzlabojumu rekomendacijas balstoties uz ikdienas mainibam, sezonala pieprasijuma un specifiska avioliniju flotes vajadzibam.

Tikmer musu partneriba ar Liberty Defense Hexwave AI skenera tehnologiju ir paradijusi nakotnes drosibas skenēšanas nakošo soli. Hexwave precizi atklaj metaliskus objektus bez nepieciesamibas pasažieriem iznemt lietas no kabatam. Šie jaunievedumi uzlabo lidostas operacijas un drosibas protokolus, piedavajot pasažieriem vairak gluda un efektiva celošanas pieredzi.

Ir ari svarigi sabalanset inovaciju tempu ar vajadzibu pec stingras aizsardzibas, nodrosinot ka AI un citas jaunas tehnologijas tiek parvalditas ar rupibu un atbildibu. Virsraksti par nepareizu arestu balstitiem uz sejas atpazistanas tehnologiju – vai tetrunitis kas nepareizi aizsargajiet klienta datus caur sifresanu – uzsver vajadzibu pec visaptverosa AI vadibas aviacija. Šai vadibai jabut veidotai partneriba ar lidostam, aviolinijam, uznemumiem un valdibas amatpersonam, jo šis strauji attistosas tehnologijas veido musu ikdienas dzives gaidas.

No manas perspektivas AI nav darba vietu likvidetajs vai sociala haosa raditajs lidostas un aviacionaja nozare. Faktiski gluži pretēji. Kad tas tiek attistits un ieviests atbildigi AI dod musu operacionalajam komandam supervaras kas veicina sistemas plaša mera efektivitati uzlabo klientu pieredzi kas skalota miljonos celotaju un paatrina drosaku un zaļaku gaisa celošanu.

Braiens Tosans ir Lielakas Toronto Lidostas Autoritates tehnologiju direktors.

Vairak jaskatas komentari

Komentaru gabalos paustie viedokli ir tikai to autoru viedokli un neatspejo nepieciesami Fortune.com viedokli vai ticibas.