Endijs Džesijs to izsaka par korporatīvo Ameriku: “Klienti iepērkas, bet saglabā piesardzību.”

Endijs Džesijs to izsaka par korporatīvo Ameriku: "Klienti iepērkas, bet saglabā piesardzību."

Zemas cenas ikdienā

Uzņēmumu vadītāji vairākās Q1 peļņas zvanos otrdien uzsvēra, ka ASV patērētāji prioritizē pieejamību, meklē piedāvājumus un, kad vien iespējams, izvēlas lētākas preces.

Amazon vadītājs Endijs Džesijs akcionāriem teica: “Klienti iepērkas, bet ir piesardzīgi.”

Katru dienu zemas cenas

Lai apmierinātu šo piesardzīgo patērētāju, Džesijs uzsvēra svarīgumu “piedāvāt katru dienu zemas cenas šajā nenoteiktajā ekonomiskajā vidē”.

“Katru dienu zemas cenas” ir kopīgs nozares termins cenu stratēģijai, kas sola konsekventi zemas cenas ārpus jebkādas reklāmas aktivitātes – un tas parādījās arī citu lielu uzņēmumu peļņas zvanos.

McDonald’s vadītājs Kriss Kempčinskis teica: “Grūtajā makroekonomiskajā vidē mēs zinām, ka mūsu klienti tagad vairāk nekā jebkad meklē uzticamu ikdienas vērtību.”

Viņš piebilda, ka McDonald’s “cieši sadarbojas ar mūsu vietējiem franšīzes ņēmējiem, lai līdzsvarotu izvēlnes cenu lēmumus ar pareizu pieejamības stratēģiju”.

Mazāk uzkodu viņu iepakojumā

Mondelez International, uzņēmums aiz Oreo, Ritz un Clif, izcēla vēl vienu patērētāju tendenci: pāreju uz mazākiem iepakojuma izmēriem.

“Pircēji daudzos tirgos kļūst arvien jutīgāki pret absolūto cenu punktu, mudinot viņus izvēlēties mazākus iepakojuma izmērus gan cepumos, gan šokolādē,” peļņas zvanā teica izpilddirektors Dirks Van De Put.

Uzkodu gigants arī redz “nozīmīgu pārdošanas maiņu” uz “kluba veikaliem, dolāru veikaliem un jaunajām e-komercijas platformām”, viņš teica, piebilstot, ka “zemāka ienākumu patērētāji jūtas spiesti un mēs redzam, ka šis spiediens ietekmē viņu biežumu kategorijā”.

Mājnieki

Coca-Cola vadītājs Džeimss Kvinsijs arī norādīja, ka uzņēmums redz “pirkšanas spējas samazināšanos zemāko ienākumu slāņos, un es domāju, ka ir diezgan skaidrs, ka tur ir kaut kāda uzvedības maiņa, meklējot vērtību”.

Viens no veidiem, kā tas izpaužas, ir pirkumu pāreja uz mājām.

“Es domāju, ka tas ir novedis pie nelielas kanālu svēršanas vai maiņas, ja tā var teikt, ar nedaudz lielāku apjomu mājās salīdzinot ar ārpus mājas,” viņš teica.

“Reizēm klienti” atkāpjas

Pat kafijas dzeršanas spiedienu izjūt arī kafijas dzeršanas spiediens, un mazāk bieži klienti šķiet atkāpjas visvairāk, saskaņā ar Starbucks.

Izpilddirektors Laksmans Narasimhans teica: “Mēs turpinām just piesardzīgāka patērētāja ietekmi, īpaši mūsu retāka klienta gadījumā,” kurš parasti pazūd pēcpusdienas un vakaros.

Tuvākajos mēnešos Starbucks plāno piesaistīt šos klientus, piedāvājot plašāku preču klāstu, uzlabojot Starbucks lietotni un ieguldot viskanālu mārketinga veicināšanai, lai uzsvērtu, ka labākie piedāvājumi ir pieejami caur lietotni.

Šis ziņojums sākotnēji tika publicēts Retail Brew.