Emirātu izpilddirektors piešķir darbiniekiem lielu prēmiju, sakot, ka viņi ir pelnījuši katru santīmu “no 20 nedēļu peļņas daļas”.

Emirātu izpilddirektors piešķir darbiniekiem lielu prēmiju, sakot, ka viņi ir pelnījuši katru santīmu "no 20 nedēļu peļņas daļas".

Aviācijas nozare piedzīvo grūtības, bet Emirates un Dubai National Air Travel Agency paliek virs ūdens

Šķiet, ka aviācijas nozarē katru otro dienu notiek kāda negadījums. Tomēr Emirates un Dubai National Air Travel Agency jeb dnata kaut kā izdodas palikt virs ūdens, neskatoties uz vispārēju krīzi nozarē.

Emirates grupa ziņo par ievērojamu peļņas pieaugumu

Pirmdien Emirates grupa paziņoja par 71% peļņas pieaugumu gada laikā, iegūstot aptuveni 5 miljardus dolāru – no tiem 4,7 miljardi nāk no Emirates vien, kas ir 63% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Pēc “visu laiku labākās finansiālās veiktspējas”, uzņēmumam ir pietiekami daudz līdzekļu, lai dalītos ar darbiniekiem. Darbinieki drīzumā saņems bonusu, kas ir vienāds ar 5 mēnešu (vai 20 nedēļu) algu, saskaņā ar iekšējo e-pastu, ko redzēja Reuters. Šis bonuss pirmo reizi parādīsies maija algas maksājumā, ziņo The National. Pagājušajā gadā darbinieki saņēma nedaudz lielāku bonusu – 24 nedēļu algu. Kopš tā laika uzņēmuma kopējais darbinieku skaits ir pieaudzis par 112 406 darbiniekiem jeb 10%.

“Biznesa perspektīvas ir pozitīvas, un mēs sagaidām, ka klientu pieprasījums pēc gaisa transporta un ceļojumiem turpinās būt spēcīgs nākamajos mēnešos,” teica šeihs Ahmeds bin Saeeds Al Maktoums, Emirates priekšsēdētājs un izpilddirektors. Viņš piebilda, ka grupa turpinās uzmanīgi sekot iespējamajiem riskiem, tostarp “naftas cenām, valūtas svārstībām un nestabilajiem apstākļiem, ko izraisa sociopolitiskās pārmaiņas”, bet pēc diviem gadiem, kad tika sasniegti jauni personīgie rekordi, aviokompānija prognozē skaidru debesu priekšā un plāno paplašināties.

“Mūsu biznesa modelis ir ticis pārbaudīts iepriekš, un es esmu pārliecināts par mūsu noturību un spēju ātri reaģēt uz iespējām un izaicinājumiem,” viņš teica.

Emirates šķiet, ka ir atgūjusies no pandēmijas sākuma ceļošanas grūtībām, jo paziņojumā teikts, ka grupas peļņa pēdējo pāris gadu laikā ir pārsniegusi pandēmijas zaudējumus. Aviokompānijas kapacitāte arī ir palielinājusies par 20%. Emirates izpilddirektors teica, ka 2023. gads bija raksturīgs ar “lielu pieprasījumu” pēc gaisa transporta, kas atbilst lielākiem ziņojumiem par blank” aria-label=”Go to https://www.washingtonpost.com/climate-environment/2023/11/23/pandemic-flying-normal-emissions/” rel=”noopener” class=”sc-330a5589-0 gPJZJS”>atveseļošanos. blank” aria-label=”Go to https://www.forbes.com/sites/forbes-global-properties/2024/03/14/elevated-experiences-2024-global-trends-in-luxury-travel-and-hospitality/?sh=37f93aa75da7″ rel=”noopener” class=”sc-330a5589-0 gPJZJS”>luksusa ceļojumu tirgus turpina augt, kas varētu būt daļēji iemesls, kāpēc Emirates – aviokompānija, kas daļēji balstīta uz augstas kvalitātes pirmās klases pieredzi – veic tik labi.

Bet ne katras aviokompānijas veiksmes stāsts ir tik spožs, neskatoties uz atveseļošanos ceļošanā; citas kompānijas saka, ka jūt spiedienu no aizkavētajiem Boeing lidmašīnu piegādēm un problēmām ar personāla saglabāšanu. Gan Southwest, gan American Airlines ziņoja par vāju pirmo ceturksni. Stjuartes darbs ir slavens ar garajiem darba laikiem un zemu atalgojumu. Personāla problēmas arī ir pastiprinājušās, jo darbiniekiem jātiek galā ar stresa pilniem apstākļiem, piemēram, jāpārvalda vairāk nestabilus klientus. Tomēr Emirates veicas labi – un ir pienācis laiks arī tās darbiniekiem gūt labumu, kā teica šeihs Ahmeds bin Saeeds Al Maktoums. Slavējot darbiniekus par viņu “varonīgajiem centieniem”, viņš piebilda, ka “par mūsu kopīgo ambīciju virzīšanu un to sasniegšanu jūs pelnījat katru dirhamu no 20 nedēļu peļņas daļas,” ziņoja vietējais Dubaijas laikraksts Khaleej Times. Ir vērts atzīmēt, ka grupa arī piešķir 1,1 miljardu dolāru savam īpašniekam – Dubaijas Investīciju korporācijai.