Elons Masks mudina ieguldījumu leģendu Vorenu Bafetu iegādāties daļu Tesla – “tas ir acīmredzams solis”.

Elons Masks mudina ieguldījumu leģendu Vorenu Bafetu iegādāties daļu Tesla - "tas ir acīmredzams solis".

Ieguldījumu leģenda Vorens Bafets

Ieguldījumu leģenda Vorens Bafets ir kā baltais vaļs Tesla fanu acīs – viņa piesaistīšana kā akcionāra robežojas ar kapteiņa Ahaba līmeņa apsēstību.

Berkšīras Hetavejas priekšsēdētāja atbalsts

Berkšīras Hetavejas priekšsēdētāja atbalsts, kurš ir tās pašas ieguldījumu filozofijas piekritējs, kas ir izplatīta starp Tesla mazajiem akcionāriem, būtu galējais apstiprinājums elektroauto ražotājam. Savukārt fakts, ka pasaules gudrākais investors neatbalsta Ilonu Masku, bet gan viņa galveno konkurentu – Ķīnas BYD, rada neskaidrības, jo tas apšauba uzskatu, ka viņu simboliskais izpilddirektors ir mūsu laika Tomass Edisons.

Muska aicinājums “Omahas pravietim”

Svētdien Musk atjaunoja savu aicinājumu “Omahas pravietim” svētīt viņu un viņa uzņēmumu ar uzticību veicinošu ieguldījumu. Atbildot uz Galileo Rasela, bijušā neizpildušā elektroauto start-up Arcimoto nesekmīgā direktora ierakstu, kurš mudināja Bafetu iegādāties Tesla akcijas, Musk piekrita.

Viņam vajadzētu iegādāties daļu Tesla. Tas ir acīmredzams solis.

“Viņam vajadzētu iegādāties daļu Tesla,” viņš rakstīja. “Tas ir acīmredzams solis.”

Iepriekš šāds ieguldījums bija maz ticams, jo Bafeta uzticamais draugs un biznesa partneris Čārlijs Mungers nebija Muska fans.

“Mungers varēja ieguldīt Tesla par ~200 miljoniem dolāru vērtējumā, kad es pusdienoju ar viņu 2008. gada beigās,” Musk atklāja pagājušajā februārī ierakstā, kas norādīja, ka turpmākajos piecpadsmit gados vairs nebija notikušas turpmākas diskusijas.

Berkšīras Hetavejas pārstāvis Marks Hamburgs nebija sasniedzams komentāriem.

Mungera aiziešana pagājušajā novembrī drīz pirms viņa simtgades varētu teorētiski atvērt durvis ieguldījumam no Berkšīras Hetavejas – Bafets vismaz vairāk apbrīno uzņēmēju.

Taču viņš arī parasti veic drošus likmes uzņēmumos ar stipriem zīmoliem, piemēram, Apple un Coca-Cola, vai arī tad, kad viņš pamanījis asinis ūdenī, piemēram, ar savu Goldman Sachs akciju iegādi Lehman krīzes kulminācijas brīdī.

Elektroauto pamati pasliktinās

Salīdzinot ar to, Tesla ir neparedzams izpilddirektors, kurš tikko atlaists visu savu Supercharger komandu – ilgi uzskatīta par neuzvaramu stratēģisko priekšrocību – un virzās prom no sava pamatbiznesa pārdodot automašīnas uz robotaksiem un robotiku. Ar 56x paredzamo peļņu nākamajam gadam, vērtējums nav pievilcīgs arī vērtību meklējošam investoram kā Bafets.

Muska elektroauto biznesa perspektīvas ir ievērojami pasliktinājušās. Pirmajā ceturksnī Tesla globālais pārdošanas apjoms samazinājies ne tikai secīgi pēdējo trīs mēnešu laikā 2023. gadā, bet arī salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas bija pirmais tāds kritums kopš pandēmija 2020. gada sākumā pilnībā apturēja globālo ekonomiku.

Jaunākais signāls, ka Tesla automobiļu bizness ir smagā spiedienā, nāca pirmdien, kad Vācijas transportlīdzekļu reģistratūra publicēja jaunu automobiļu reģistrāciju aprīlī.

Tesla apjomi samazinājies par trešdaļu salīdzinot ar iepriekšējā gada periodu, kad elektroauto ražotāji joprojām gūst labumu no dāsnajiem valdības subsidijiem, kas beidzās decembrī.

Tesla automobiļu pārdošana Vācijā tagad ir samazinājusies par 36% pirmajos četros mēnešos. Nav skaidrs, cik daudz vai vispār ražošanas pārtraukumi tajā Berlīnes rūpnīcā var būt ietekmējuši šo skaitli, jo Teslai ir daudz pabeigtu automobiļu savos krājumos.

Kritums atspoguļo plašāku problēmu, kas liek dažiem spekulēt, ka Tesla apjomi pat var samazināties 2024. gadam pilnajam gadam, neskatoties uz Muska apgalvojumiem pagājušajā mēnesī, ka tie pieaugs pat tad, ja izaugsmes temps būs “ievērojami zemāks” nekā 38% no pagājušajiem gadiem.

Lai gan Bafets ir slavens ar to, ka atrod nepamatoti novērtētus uzņēmumus, vai tas ietver arī Tesla šobrīd, vēl ir jāredz.