Elons Masks ir pārvērtis Tesla par akciju, ko ietekmē interneta joki, jo viņš aicina Volstrītu novērtēt elektroauto ražotāju kā mākslīgā intelekta uzņēmumu, saka vadošais ekonomists.

Elons Masks ir pārvērtis Tesla par akciju, ko ietekmē interneta joki, jo viņš aicina Volstrītu novērtēt elektroauto ražotāju kā mākslīgā intelekta uzņēmumu, saka vadošais ekonomists.

Elona Maska solījumi un piegādes

Elons Masks vairs nepiegādā tik daudz kā agrāk, taču viņš joprojām pārsolās, saskaņā ar vadošo ekonomistu, kurš norādīja uz EV uzņēmuma vadītāja nesenajiem apgalvojumiem, ka viņa kompāniju vajadzētu vērtēt kā AI uzņēmumu.

Elona Maska ietekme uz tehnoloģijām

Projekta “Syndicate” publicētajā viedokļrakstā UC Berkeley ekonomikas profesors un bijušais Finanšu ministrijas amatpersona J. Bredfords DeLongs atzinīgi novērtēja Masku par vēsturiski nozīmīga tehnoloģiju uzņēmuma izveidošanu, kas ir “šķēps virzienā prom no iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļiem”.

Maska raķešu kompānija SpaceX arī rāda lielu solījumu, un viņš ir pierādījis sevi kā efektīvu treneri inženieriem, kas strādā pie bateriju tehnoloģijām, elektrotransportlīdzekļiem un raķešu zinātni, piebilda DeLongs. “Bez viņa šīs tehnoloģijas nebūtu tik daudz attīstītas.”

Faktiski, lai gan Masks bieži pārsolījis, viņš ir pārpildījis šos solījumus, palīdzot Tesla tirgus kapitalizācijai un Maska personiskajai bagātībai pieaugt kopš 2010. gadiem, teica DeLongs.

Maska fokusa maiņa

Tomēr nesen viņš ir mainījis savu fokusu no EV, uzlādes tīkliem un baterijām uz sociālajiem medijiem, mākslīgo intelektu un robotaksi.

Pat tad, kad Masks pagājušajā mēnesī apsolīja paātrināt plānus izlaist jaunu, zemākas izmaksas EV modeli, ko Wall Street uzskata par kritisku tās nākotnei, viņš arī atkārtoti apliecināja savus robotaksi mērķus attīstīt autonomo automašīnu floti.

Tikmēr Tesla pēkšņais visa Supercharger komandas atlaišana radīja bažas par galveno tīklu, kā arī par nozares nākotni. Tas notiek arī lēnākas EV pieprasījuma, vājākas pārdošanas, plašāka darbaspēka samazinājuma, strauja akciju cenu krituma un augstāko vadītāju aiziešanas fona.

“Tomēr, lai gan pārsolīšana turpinās, pārpildīšana vairs nenotiek,” rakstīja DeLongs. “Līdzekļu vācējs, atbalstītājs un treneris komandām, kas attīsta reālas tehnoloģijas, ir kļuvis par memu krājumu tirgotāju.”

Viņš atsaucās uz pagājušajiem Tesla peļņas konferences zvaniem, kur Maskss aicināja Wall Street analītiķus vērtēt savu uzņēmumu vairāk kā robotikas vai AI uzņēmumu nevis kā automobiļu uzņēmumu. Īpaši Tesla būtu jāuzskata “gandrīz pilnībā autonomijas risinājumu ziņā” un spējīga to pielietot milzīgai automašīnu flotei, piebilda izpilddirektors.

Bet DeLongs norādīja, ka vairāk nekā 80% Tesla pirmā ceturkšņa pārdošanas bija no automobiļu ieņēmumiem, piebilstot, ka automobiļu ražošanai nav nekur tuvu IT uzņēmuma robežizmaksas, kas var uzrakstīt kodu vienreiz un palaist to visur.

“Visiem pašreizējiem Tesla akcionāriem, kas plāno pārdot savus īpašumus nākamo pāris gadu laikā, viss ir atkarīgs no uzņēmuma panākumiem kā memu krājumam, un Masks ir apņēmies strādāt šim mērķim,” brīdināja DeLongs. “Tā kā ilgtermiņa Tesla akcionāru gandrīz nav, tirgum īpaši nerūp tas, ka uzņēmumam trūkst izpilddirektora, kurš censtos to izveidot par ilgtspējīgu peļņu nesošu organizāciju.”