Elonam Maskam publiski atteicās no Kalifornijas par labu Teksasai – tagad Zelta štata klienti atbild ar atriebību, pamežot Tesla lielos daudzumos.

Elonam Maskam publiski atteicās no Kalifornijas par labu Teksasai - tagad Zelta štata klienti atbild ar atriebību, pamežot Tesla lielos daudzumos.

Kalifornijā jaunie autovadītāji izvēlas citas automašīnas nekā Tesla

Kalifornijā, kur Tesla automašīnas ir redzamas visur un ātrās uzlādes stacijas ir pieejamas pietiekamā daudzumā, jaunie autovadītāji izvēlas atteikties no 605 miljardus dolāru vērtās Elon Musk vadītās automašīnu pasaules.

Tesla popularitāte Kalifornijā samazinās

Šī gada pirmajā ceturksnī Kalifornijā pārdoto trīs populārāko pasažieru automašīnu vidū Elon Musk Tesla Model 3 nokritusi no pirmās vietas uz trešo, atpaliekot no Toyota Camry un Honda Civic, saskaņā ar Kalifornijas jauno automašīnu tirgotāju asociācijas pirmā ceturkšņa automašīnu tirgus prognozi. Toyota bija populārākais zīmols Kalifornijā šajā ceturksnī, reģistrāciju skaits pieauga par 9,3%, kamēr Honda reģistrācijas pieauga par 18,6% šogad. Tesla reģistrācijas Kalifornijā ir samazinājušās, ar 7,8% kritumu pirmajā ceturksnī, sekojot 9,8% kritumam pēdējā 2023. gada ceturksnī.

Kalifornija veido 32,5% no ASV akumulatoru elektroautomobiļu reģistrācijām, un Tesla popularitātes samazināšanās starp jaunajiem automašīnu reģistrētājiem notiek īpaši neaizsargātā laikā Tesla kā uzņēmumam un tā izpilddirektoram. Musk saskaras ar ievērojamu spiedienu no investoriem, kuri vēlas redzēt viņu pieņemam tradicionālā izpilddirektora normas, atkāpties no sava grandiozā sociālo mediju klātbūtnes un sniegt konkrētāku grafiku par pieejamu cenu Tesla ražošanu. Uzņēmums paziņoja pagājušajā nedēļā, ka ieņēmumi samazinājušies par 9%, kas ir lielākais kritums kopš 2012. gada, kamēr tīrais ienākums pirmajā ceturksnī sarucis par 55%. Trīs no tā augstākajiem vadītājiem, ieskaitot labi zināmo iekšējo darbinieku Drew Baglino, atkāpās divu nedēļu laikā, kas vēl vairāk satricināja investorus.

“Kaliforniešu mīlestība pret elektroautomobiļu gigantu Tesla varētu būt sasniegusi savu kulmināciju,” teikts CNCDA paziņojumā pirmdien. Grupa seko līdzi tendencēm Kalifornijas jauno automašīnu tirgū, izmantojot Experian Automotive datus. CNCDA pārstāv Kalifornijas bāzētos jauno automašīnu un kravas automašīnu dīlerus.

“Skaitļi nerunā melus,” teica CNCDA prezidents Braiens Mass. “Tie norāda, ka neticamais Tesla izaugsmes temps, ko bija gadiem ilgi, tagad ir apstājies vai noteikti palēninājies pēdējajos ziņojumos.”

Akumulatoru elektroautomobiļu tirgus daļa samazinājusies no 21,5% 2023. gadā līdz 20,9% pirmajam ceturksnim, konstatēja grupa. Pārdošanas palēninājuma iemesli ir grūti izprast, teica Mass, bet tas varētu būt saistīts ar Tesla cenām salīdzinot ar citiem transportlīdzekļiem, problēmām ar uzlādes infrastruktūru vai ar to, ka pircēji, kuri vēlējās iegūt Tesla, jau ir ieguvuši automašīnu.

“Pievilcība masu tirgum ir izaicinājums, ar ko saskaras Tesla,” teica Mass. “Citi dīleri piedāvā plašu ļoti konkurētspējīgu transportlīdzekļu klāstu, tāpēc Tesla vairs nav vienīgais EV tirgus dalībnieks kā tas bija pirms dažiem gadiem.”

Vēl viens faktors, kas varētu veicināt Tesla pārdošanas palēninājumu, ir pats Musk. Saskaņā ar Reuters, tirgus izpētes uzņēmums Caliber konstatēja, ka patērētāju interese par Tesla ir samazinājusies no 70% 2021. gada novembrī līdz tikai 31% 2024. gada februārī, daļēji Musk acīmredzamajai labējo sazvērestības teoriju un citu polarizējošu politisko uzskatu pieņemšanai. Kalifornijas štatā, kur 47% reģistrēto vēlētāju ir demokrati salīdzinot ar 24%, kas ir republikāņi, Muska izgudrojumi var būt īpaši nepievilcīgi.

Protams, tas ir tikai agrīns rādītājs tam, ka Tesla popularitāte ir samazinoties. Tesla joprojām ir vadošais elektroautomobiļu pārdevējs Kalifornijas štatā ar Model Y, Model 3 un Model X priekšgalā salīdzinot ar Chevy Bolt un Volkswagen ID.4, bet pirmajam ceturksnim akumulatoru elektroautomobiļu tirgus daļa samazinajusies par 6,4%. Mercedes un BMW piedzīvoja lielakos pardošanas pieaugumus starp akumulatoru elektroautomobiļiem pirmajam ceturksnim, ar Mercedes pieaugumu par 3%, un BMW par 2,4%.