Elona Muska narkotiku lietošana padara viņa raksturu pārāk apšaubāmu, lai saņemtu FCC licenci, saka Ukrainas aizstāvības grupa.

Elona Muska narkotiku lietošana padara viņa raksturu pārāk apšaubāmu, lai saņemtu FCC licenci, saka Ukrainas aizstāvības grupa.

SpaceX plāns piekļūt jaunam satelītu spektra teritorijai varētu izvērsties pretēji

Elona Maska ziņotā “neparedzamā uzvedība” un apsūdzības par nelikumīgu narkotiku lietošanu rada jautājumus par to, vai SpaceX Starlink satelītiem vajadzētu turpināt darboties – nemaz nerunājot par to pēdas paplašināšanu, saskaņā ar Ukrainas Kongresa Komitejas Amerikā (UCCA) asajiem komentāriem.

Grupa iesniedza paziņojumu trešdien Federālajā sakaru komisijā (FCC), kurā SpaceX bija pieprasījis atvērt satelītu spektra joslu jauniem lietotājiem. Gluži pretēji, UCCA apgalvoja, ka FCC vajadzētu izmeklēt SpaceX piemērotību vispār turēt satelītu licences.

“Šī lietas būtība ir Komisijas atbildība nodrošināt, ka jebkuram uzņēmumam, kuram tiek piešķirta privilēģija darboties uz sabiedriskajiem viļņiem, ir noteiktas kvalifikācijas un kalpo sabiedrības interesēm,” teica Artūrs Belendiuk, UCCA galvenais regulatīvais advokāts.

Viens no galvenajiem bažu iemesliem? SpaceX dibinātāja un galvenā akcionāra ziņotā ketamīna, LSD, kokaina, sēņu un ekstazī lietošana, kas detalizēti aprakstīta Wall Street Journal ziņojumā. (Maska ir noliecis apsūdzības, lai gan ir atzinis receptes ketamīna lietošanu.)

(Saskaņā ar aģentūras noteikumiem, licences turētājiem jārīkojas sabiedrības interesēs un jāatbilst pamata “rakstura kvalifikācijai.” Paziņojumā norādīts, ka 1970. gadu FCC atteica atjaunot licences pieteikumu, kad turētājs bija “nespējīgs vai nevēlējās pārtraukt narkotiku lietošanu.”)

Grupa arī atsaucās uz ziņu ziņojumiem, ka Maska atteicis Ukrainas pieprasījumu izmantot Starlink sistēmu, lai aizsargātu sevi no Krievijas iebrukuma, un ka uzņēmums neaizliedz Krievijas armijas izmantot satelīta terminālus.

“Militārās palīdzības sniegšana Krievijai ir tikai aisberga virsotne pastāvīgajā Starlink sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas modelī – uzvedība, kas prasa tūlītēju FCC izmeklēšanu,” piebilda Belendiuk paziņojumā.

UCCA lūdza FCC rīkot uzklausīšanu par to, vai Maska ir piemērots palikt par licences turētāju un atcelt vai ierobežot viņa tiešo piekļuvi viļņiem.

Republikāņu FCC komisārs Brendans Kars nosauca UCCA komentārus par “procedūras ziņā nepareizi un būtiski nepamatoti.” Trešdienas paziņojumā viņš teica, ka paziņojums “atkārtoti atsaucas uz likumiem un noteikumiem, kam šeit nav piemērojami” un ka tas “nekad nebija jāiziet no melnrakstu mapes.”

Starlink kontrolēja 5 504 aktīvus satelītus pagājušajā mēnesī un plāno palaidināt līdz pat 42 000 vairāk. SpaceX nav atbildējis Tech Brew pieprasījumam komentēt līdz publicēšanai.

Šis ziņojums sākotnēji tika publicēts Tech Brew.