Elona Muska kompānija Tesla klusi samazināja vairāk nekā 3,400 darba sludinājumu, atstājot tikai 3 sludinājumus ASV.

Elona Muska kompānija Tesla klusi samazināja vairāk nekā 3,400 darba sludinājumu, atstājot tikai 3 sludinājumus ASV.

Problēmas paradīzē Tesla

Vai sapņojat par karjeru Elon Musk vizionārajā elektroauto gigantā Tesla? Tad jums būs jākonkurē par vienu no tikai trim darba vietām, ja jūs atrodaties Amerikā, jo 547 miljardu dolāru vērtā kompānija tikko klusi samazinājusi tūkstošiem darba sludinājumu.

Vēl tik nesen kā otrdien Tesla reklamēja vairāk nekā 3400 darba sludinājumu visā Amerikas Savienotajās Valstīs, Meksikā, Kanādā un Puertoriko – lielākoties Kalifornijā, Teksasā un Nevadā, saskaņā ar Quartz analīzi arhivētajām lapām.

Visas šīs lomas, sākot no prototipu transportlīdzekļu operatoriem līdz būvniecības kokapstrādātājiem, ir atceltas – un palikušas tikai trīs vietas Tesla ražošanas attīstības programmā.

Bet šķiet, ka tās nav pilna laika darba vietas – vismaz sākumā – ar diviem sludinājumiem, kas apgalvo, ka veiksmīgajiem kandidātiem būs jāpabeidz 7 līdz 16 nedēļu apmācība (atkarībā no tā, vai jūs pieteicaties darbam Teksasā vai Kalifornijā) pirms ir “iespēja pāriet” uz ražošanas asociēto. Bez solījumiem.

Tikmēr trešais ražošanas attīstības programmas atvērums Nevadā ir tikai četras līdz sešas nedēļas ilgs un ir īpaši atzīmēts kā tikai prakse, saskaņā ar Tesla tīmekļa vietni.

Vai joprojām vēlaties būt daļa no Muska redzējuma par Tesla kļūšanu par nākotni “autonomijas risināšanai” bezpilota automašīnām?

Tad jums būs jā”liekas, jāguļ, jāliecas, jāsniedzas, jāceļas, jāceļas, jākrunkojas, jāpagriežas un jārāpo ilgstoši, ieskaitot līdz pat 12 stundām dienā,” saskaņā ar darba aprakstu.

Cerīgie jaunie darbinieki arī būs spējīgi “nest 20 mārciņas pa kāpnēm augšup un lejup”, būs labi ar “bīstamu materiālu iedarbību” un būs atvērti elastīgam darbam “ieskaitot dienas, naktis, pārnakts un/vai nedēļas nogales.”

Tesla lielie mērķi

Nav šaubu, ka Tesla ir lieli mērķi – ar Musku, kurš paziņoja, ka uzņēmums sasniegs savu misiju risinot autonomiju, pat ja viņu “nolaupa citplanētieši” – un tas nodarbināja vairāk nekā 140 000 cilvēku pagājušajā gadā, lai palīdzētu sasniegt šos augstos mērķus.

Bet pēdējos mēnešos, pēc miljonu savu automašīnu atsaukšanas un automašīnu pārdošanas sākuma samazināšanās, uzņēmums ir saskāries ar atlaišanu, darba pieņemšanas apturēšanu un augstas vadības atkāpšanos.

“Ar [Tesla] straujo izaugsmi ir bijusi lomu un darba funkciju dublēšana noteiktās jomās,” Musks rakstīja darbiniekiem pagājušajā mēnesī, skaidrojot, ka vismaz 14 000 darbinieku tiks atlaisti. “Neviens to nemīl vairāk nekā es, bet tas ir jādara.”

Kopš tā laika darbinieki ir saņēmuši atlaišanas paziņojumus vairāku nedēļu laikā. “Es turpinu gaidīt, kad Elons nosūtīs vēl vienu e-pastu un pateiks mums, ka viņi beidzot ir pabeiguši cilvēku atlaišanu,” viens pašreizējais Tesla darbinieks teica Business Insider.

Tikai pagājušajā nedēļa Musks atlaida Teslas visu Supercharger komandu, ieskaitot viņa augstāko sieviešu izpilddirektori, un nepiedodami teica darbiniekiem, ka viņš būs “absolūti hardcore” ar atlaišanu un izmaksu samazināšanu.

“Lai gan daži izpildkomitejas locekļi to uztver nopietni, lielākoties vēl to nedara,” tehnoloģiju miljardieris, kurš arī ir SpaceX un X īpašnieks, pazīstams kā Twitter, piebilda.

Tad Tesla galvenais personāla vadītājs (un vēl viena no uzņēmuma augstvērtīgajiem sievietes), Allie Arebalo iesniedza savu atkāpšanos – pievienojoties nelielam citu augsta līmeņa vadītajiem, kas balsoja ar kajiem un atkāpjas no pašreiz nemierīgajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

Pat Drew Baglino, uzņēmuma bijušais vecais viceprezidents par dzinēju inženieriju un galvenais pretendents aizstāt vienu dienu Musku Tesla tronī, ir izpirkts. Baglino nesen likvidēja gandrīz visu savu uzņēmuma daļu – vērtu 181 miljonu dolāru – dienās pēc aiziešanas no uzņēmuma.

Tagad uzņēmums ir samazinjis vasaras prakses programmu, lai samazinatu izmaksas, un jaunie potenciālie darbinieki ir informēti, ka viņu piedavajumi ir atcelti tikai dažas nedēļas pirms viņiem bija paredzets sakt darbu.