Elona Muska hobiji ir klausīties podkāstus par civilizācijas beigām pirms miega.

Elona Muska hobiji ir klausīties podkāstus par civilizācijas beigām pirms miega.

Klausoties uz Ilonu Masku, reizēm var būt nomācoši. Viņa prātā, cilvēku civilizācija ir tikai neliela mirdzoša svece, kas atrodas plašā tumsas bezgalībā un vēl pat nav izveidojusi koloniju uz Marsa. Viņš pastāvīgi pārdomā par strauji krītošiem dzimstības rādītājiem – viņš pat brīdinājis, ka Trešā pasaules kara iespējamība starp Austrumiem un Rietumiem pieaug.

‘Kādā brīdī mēs vēlamies padarīt zinātnisku fantastiku par nebeidzamu realitāti’

Runājot ar Maiklu Milkeni pirmdien, SpaceX dibinātājs un Tesla izpilddirektors plaši izklāstīja par cilvēces unikālo eksistenci visumā, kuram ir 13,8 miljardi gadu un kur citur nav pierādījumu par dzīvību citās pasaulēs.

Uz jautājumu, kas viņu naktīs nomodā tur, Masks baidījās, ka viss varētu tikt zaudēts, ja kataklizma notiktu pirms cilvēce varētu izplatīties uz blakus zvaigžņu sistēmām.

“Es klausos podkāstus par civilizāciju sabrukumu, lai aizmigtu, tas varētu būt daļa no problēmas šeit,” atspoguļoja pašaprakstītais vēstures entuziasts, tūlīt pēc tam mudinot visus klātesošos vismaz trīs reizes pavairoties.

‘Vienkārši gaidot nāvi’

Vairākkārt Maskss atsaucās uz Fermi paradoksu, kas nosaukts pēc itāļu fizikas, kurš slaveni jautāja, ja dzīvība pastāv citur visumā, kur viņi ir?

“SpaceX ar Starlink konstelāciju ir aptuveni 6000 satelīti un ne reizi mums nav bijis jāmanevrē ap NLO,” viņš teica. “Nekad.”

Šī doma par mazo Zemes plankumu, kurā atrodas visa zināmā dzīvība, kas riņķo tumšajā tukšumā, šķiet, rosina viņa vienreizējo apsēstību ar krītošiem dzimstības rādītājiem. Tikai nesen viņš brīdināja, ka “Amerika virzās uz izmiršanu”, pēc tam, kad ASV dzimstības līmenis nokrities līdz zemākajam līmenim kopš rekordu sākuma 1930. gados.

Viņš tik daudz runāja par to, ka kādā brīdī viens no auditorijas dalībniekiem piedāvājās būt nākamais viņa pēcnācēju nesējs (viņš jau dara savu daļu, kā viņš bieži saka, radot gandrīz divpadsmit bērnus ar vairākām mātēm).

Masks izmantoja iespēju mudināt visus klausītājus vismaz trīs bērnus, ņemot vērā, ka cilvēce atrodas trauslajos ledos visuma plašajā shēmā. Pārāk bieži kultūras ir izmirušas, neatstājot aiz sevis nekādu mantojumu, jo nav pierakstu.

“Ja jūs nekļūstat par daudzplanētu civilizāciju, tad jūs vienkārši gaidat līdz mirsit no pašradīta ievainojuma vai kādas dabas katastrofas,” viņš turpināja. Ir daudz sen mirušu civilizāciju. Kaut kad arī mūsu civilizācija beigsies.”