Džims Simonss bija matemātikas un ieguldījumu ģēnijs, kā arī vadības meistars. Šeit ir daži viņa vadības mācību stundu piemēri.

Džims Simonss bija matemātikas un ieguldījumu ģēnijs, kā arī vadības meistars. Šeit ir daži viņa vadības mācību stundu piemēri.

Vadības un vadītājprāta mācības

Lai gan viņa tirdzniecības un kvantitatīvās analīzes stratēģijas ir bijušas rūpīgi pārbaudītas, viņš arī ir dalījies ar vairākiem vadības un līderības mācībām gadiem ilgi. 2010. gadā viņš izklāstīja piecus “vadlīniju principus”:

1. “Dari kaut ko jaunu; neskrien līdzi pūlim. Es neesmu tik ātrs skrējējs. Ja es esmu viens no N cilvēkiem, kas strādā pie tā paša problēmas, ir ļoti maza iespēja, ka uzvarēšu. Ja es varu izdomāt jaunu problēmu jaunā jomā, tas man dod iespēju.”

2. “Apkārt sevi apkopo gudrākos cilvēkus, ko vari atrast. Kad tu tādu cilvēku sastopi, dari visu, lai viņu piesaistītu. Tas paplašina tavu darbības jomu, un lieliski cilvēki parasti ir patīkami darba biedri.”

3. “Ļauj sevi vadīt skaistumam. Tas ir acīmredzami taisnība, veicot matemātiku vai rakstot dzeju, bet tas ir arī taisnība, veidojot organizāciju, kas darbojas ļoti labi un izpilda savu misiju ar izcilību.”

4. “Nepadodies viegli. Dažas lietas prasa daudz ilgāku laiku, nekā sākotnēji gaidīts. Ja mērķis ir vērts sasniegt, vienkārši turpiniet to darīt.”

5. “Cer uz labu veiksmi!”

2022. gada uzrunā pasākumā, ko organizēja Abelis matemātikas balva, Simons atkārtoja šos piecus principus un arī norādīja, ka sava uzņēmuma agrīnajos gados RenTech nolīga statistiķus, fizikus, astronomus un matemātiķus, piebilstot, ka “Es mēdzu teikt, ka var iemācīt fizikam finanses, bet nevar iemācīt finanšu cilvēkam fiziku.”

Faktiski RenTech reti pieņēma darbā cilvēkus, lai aizpildītu nepieciešamību, bet gan meklēja augstākās klases talantus ar pieņēmumu, ka viņi atradīs veidus, kā uzlabot tā kvantitatīvo tirdzniecību, saskaņā ar Wall Street Journal Gregory Zuckerman, kurš rakstīja grāmatu par Simons. Bet arī viņa spēja motivēt visus šos spilgtos prātus izcēlās. Bijušais vecākais izpilddirektors Zuckermanam teica: “Tas nav viņa genialitāte. Tā ir viņa spēja pārvaldīt genialitāti.”

Zuckerman arī teica, ka Simons RenTech uzturēja plakanu organizatorisko struktūru, kas veicināja sadarbību un pārredzamību. Šī filozofija attiecināta arī uz RenTech kompensāciju, kur darbinieki tika apmaksāti balstoties uz tā Medallion fonda rezultātiem, nevis koncentrējoties uz individuāliem sasniegumiem.

“Pēc Wall Street standartiem, Jim nebija mantkārīgs,” vēl viens bijušais izpilddirektors teica Zuckermanam. “Tāpēc vecākie puiši bija galvenokārt ļoti laimīgi un nestrīdējās savā starpā.”

Simons atkāpjas no RenTech izpilddirektora amata 2010. gadā un aizgāja pensijā kā priekšsēdētājs 2021. gadā, pievēršot lielāku uzmanību savai labdarībai.

Sarunu sērijas laikā MIT 2019. gadā viņš atspoguļoja savu karjeru, uzsverot cilvēkus, kurus viņš pa ceļam piesaistīja.

“Mana lielākā ieguldījums bija piesaistīt lieliskus jaunos cilvēkus biznesam,” viņš teica. “Mums ir lieliski līderi, un viņi turpināja. Viņi nav palaiduši garām nevienu sitieni.”