Džefs Goldblums neplāno ļaut saviem bērniem izmantot savu slavenību priekšrocības. “Jums pašiem ir jāairē savu laivu.”

Džefs Goldblums neplāno ļaut saviem bērniem izmantot savu slavenību priekšrocības. "Jums pašiem ir jāairē savu laivu."

Dzīve atrod veidu, un tāpat arī Džefa Goldbluma bērni

71 gadus vecais aktieris ir spēlējis ikoniskos kases hitos, piemēram, Jurassic Park un Independence Day, bet viņš nevēlas, lai viņa bērni izmantotu viņa panākumus. Goldblums atklāja šo podkāstā Table for Two, kurā viņš runāja par darba turēšanas vērtību.

Goldblums savu pieredzi, kad viņam bija apmēram 12 gadus un viņš ieguva dažus klavieru koncertus, zvanot uz vietām, pielieto tagad savam astoņus un sešus gadus vecajiem bērniem Čārlijam un Riveram.

“Es neesmu nekāds konvencionālists, bet es zinu sistēmu, kurā mēs dzīvojam,” viņš saka, piebilstot, ka nevēlas baidīt savus bērnus, bet uzskata, ka “jums pašiem jāairē savs laiva.”

Viņš arī cenšas iedvest savos bērnos neatkarību. “Es to nedarīšu jūsu vietā, un jūs negribēsiet, lai es to daru jūsu vietā.”

Viņš piebilst, ka reizēm pirmā darba vieta var būt saistīta ar viņu aizraušanos, bet citreiz tā ir vairāk par darba paveikšanu, atceroties nopietnu, bet izšķirošu brīdi, kad viņa vecāki ieteica viņam atrast darbu.

“Jums jāizdomā, kā uzzināt, kas ir vajadzīgs un nepieciešams, un kur tas krustojas ar jūsu mīlestību un aizraušanos un ko jūs varat darīt, un pat ja tas nesakrīt, jums tas varbūt jādara tāpat,” viņš saka.

Goldblums stāv starp pieaugošo augsta profila zvaigžņu skaitu, sākot no Daniela Kreiga līdz Gordonam Ramzijam, kuri ir izteikušies pret mantojuma atstāšanu saviem bērniem. Protams, šiem bērniem visticamāk joprojām būs kādas mantas vai ietekme, bet doma ir tāda, ka šiem bērniem, lai gan priviliģētiem, vajadzētu iemācīties iztikt pašiem.

Nepotisma bērnu atcelšana

Un slavenības publiski izrauj sudraba karoti no savu bērnu mutēm pret plašāku aizraušanos ar nepotisma bērniem. “Patiesībā nepotisma bērni vienmēr ir bijuši Holivudas fakts. Šodien viņi ne tikai ir bagātīgi – viņi plaukst,” raksta Vultures Neits Džonss New York Magazine slavenajā vāka stāstā par zvaigžņu bērniem no Bena Plata līdz Zoja Kravica. Viņš norāda uz zināma vārda spēku pārstartē un potenciālo nepotisma bērna TikTok sekotāju skaitu kā daļu no viņu uzplaukuma.

Sabiedrības attieksme pret šiem industrijas bērniem var būt saistīta ar plašāku nepotisma atgrūšanu kopumā un ultrabagāto pieaugumu laikā ar asu bagātības nevienlīdzību. Piemēram, mājokļu tirgus joprojām ir grūts daudziem jauniešiem, kuri cīnās ar bagātības veidošanu studentu aizdevumu un inflācijas dēļ. Daudzi paļaujas uz saviem vecākiem, lai palīdzētu ar pirmo iemaksu, saskaņā ar Redfin.

Un pašdarināta uzņēmēja vīzijas izgaist, jo Forbes 2024. gada miljardieru saraksts līdz 30 gadu vecumam sastāv tikai no cilvēkiem, kuri ir mantinieki. Patiesībā daudzas jaunākās paaudzes gaida Lielo Bagātības Pārnešanu no “boomeriem”, lai atļautos tādus posmus kā komfortabla pensija.

Augstas dzīves izmaksas un zemas algas radošajiem cilvēkiem bez priviliģētas izcelsmes ir padarījušas vēl grūtāku lielisku mākslinieku veiksmi. Globālais popzvaigzne Sevadliza nesen izraisīja ziņas, sakot, ka viņa “joprojām nevar atļauties paņemt brīvu nedēļu” sliktu straumēšanas atlikumu dēļ. Sidnija Sveineja arī izteicās, sakot, ka viņa nevar atļauties sešu mēnešu pārtraukumu, jo “viņi vairs nemaksā aktieriem kā agrāk”.

Tas ir saprotams, ka nepotisma bērni šodien izceļas vairāk, jo ir arvien grūtāk iekļūt Holivudā bez kādas neatkarīgas bagātības vai ietekmes. Un ja Riveram vai Čarlijam Goldblumam jāveic izrāviens, viņiem var nākties sākt no nulles, ja vien kāds neatpazīst viņu tēva vārdu zvanu sarakstā.