Džefs Bezos deva Adamam Neimanam vadības padomus – un tas jau maina viņa uzņēmuma vadīšanas veidu.

Džefs Bezos deva Adamam Neimanam vadības padomus - un tas jau maina viņa uzņēmuma vadīšanas veidu.

Adam Neumann, pazīstams ar savu neparasto vadības stilu, pirms pieciem gadiem tika atlaists no viņa dibinātās kopstrādes uzņēmuma. Viņš izcēlās ar basām kājām staigāšanu birojā, tekilas šāvienu dzeršanu darbā un krāšņu atkāpšanās rīkošanu darbiniekiem. Tomēr šķiet, ka tas viss varētu mainīties.

Neuzprasīts padoms no Džefa Bezosa

Nesen Džefs Bezos piedāvāja Neumannam neuzprasītu gudrības vārdu: runāt pēdējais sanāksmēs.

Neumann atklāja Bloomberg Tech Summit, ka Amazon līdzdibinātājs viņam deva vērtīgus vadības padomus pēc tam, kad bija redzējis bijušo WeWork vadītāju runājam pasākumā, un Neumann novērtēja šo atgriezenisko saiti.

“Es biju tik priecīgs, ka viņš vēlējās man dot jebkādu padomu,” teica Neumann, kurš ir aizņemts ar jaunu nekustamo īpašumu start-up uzņēmumu, Flow.

Sarunas laikā Bezos arī ziņoja, ka teica seriāluzņēmējam: “Pat ja tu nepieņemsi manu padomu, es domāju, ka tev klāsies ļoti labi.”

Vai Flow kļūs tikpat veiksmīgs (vai ne) kā WeWork, Neumann jau šķiet, ka ievieš Bezos padomu praksē un attālinās no trokšņainā vadības stila, ko viņš praktizēja WeWork laikos.

Tagad viņš cenšas būt cilvēks, kurš apstājas pirms rīcības uzsākšanas, dodot Flow darbiniekiem un investoriem – kuru vidū ir Marks Andreessens un Bens Horovics – vairāk vietas paust savus viedokļus sanāksmēs.

Un kad viņam tomēr neizdodas atturēties no iejaukšanās sanāksmē, viņš uzstāja, ka “elpo dziļi” un atgādina sev Bezos padomu, piebilstot: “Es esmu pārliecināts, ka es to daru labāk (bet) esmu pārliecināts, ka ir tāls ceļš ejams.”

Prakse veicina “nefiltrētus” viedokļus

Bezos ir “neorganizētu sanāksmju” piekritējs, viņš atzina Lex Fridman Podcast epizodē – pilnībā ar sešu lappušu ziņojumu vietā PowerPoint (jo tie ir pārāk neskaidri) un pusstundu sanāksmes sākumā, lai klusumā to izlasītu kopā pirms “ļoti augstas līmeņa diskusijas”.

“Mana ideālā sanāksme sākas ar skaidru dokumentu,” viņš teica. “Es neievēroju stingru grafiku. Manas sanāksmes bieži ilgst ilgāk nekā es plānoju, jo es ticu brīvdomībai.”

Daļa no šī strukturētā haosa ir nodrošināt visiem laiku paust to, ko viņi patiesi domā – bet vietā, lai visiem ļautu iesaistīties tiklīdz viņiem ir spuldzītes mirkļa iedvesma, Bezos lūdz savus darbiniekus uzstāties secībā atbilstoši apgrieztajai vecumam.

Kāpēc? Viņa acīmredzot, mūsu prāti var viegli mainīties no tiem, kurus mēs cienām, tāpēc lūdzot visjaunāko darbinieku runāt vispirms ļauj vadītājiem dzirdēt visu “nefiltrēto” viedokli.

“Ja es runāju vispirms, pat ļoti spēcīgi gribētajiem, augsti inteliģentiem un augstas spriedzes dalībniekiem tajā sanāksmē var rasties šaubas, ‘Nu, ja Džefs tā domā, varbūt es neesmu taisnība,'” viņš piebilda. “Ja tu esi visvecākais cilvēks telpā, ej pēdējais.”