Drīz tiks nojaukts sabrukušais Baltimoras tilts, un kuģa apkalpe, kas ir iesprostota zem tā, būs klāt, kad eksplodēs sprāgstvielas.

Drīz tiks nojaukts sabrukušais Baltimoras tilts, un kuģa apkalpe, kas ir iesprostota zem tā, būs klāt, kad eksplodēs sprāgstvielas.

Plānotā kontrolētā Baltimoras tilta demontāža atlikta

Baltimoras Francis Scott Key tilta lielākās saglabājušās tērauda konstrukcijas kontrolētā demontāža ir atlikta laika apstākļu dēļ, svētdien paziņoja amatpersonas.

Demontāžas sagatavošana

Komandas jau vairākas nedēļas gatavojās izmantot sprāgstvielas, lai nojauktu konstrukciju, kuras garums ir aptuveni 500 pēdas (152 metri) un svars līdz 600 tonnām (544 metriskām tonnām).

Kuģis Dali zaudēja jaudu un ietriecās vienā no tilta balsta kolonnām, atstājot to starp drupām un slēdzot Baltimoras nodarbināto ostu lielākajai daļai jūras satiksmes.

Demontāžas pārcelšana

Amatpersonas paziņoja, ka demontāža ir pagaidām pārcelta uz pirmdienas vakaru. Viņi teica, ka svētdienas laikapstākļi ar zibeņiem un pieaugošiem ūdens līmeņiem lika viņiem pārplānot.

Martā notikušajā tilta sabrukumā gāja bojā seši ceļu darbu brigādes locekļi. Visi bojāgājušie bija Latīņamerikas imigranti, kuri ASV bija ieradušies meklēt darba iespējas. Viņi lāpa bedres nakts maiņas laikā, kad tika iznīcināts tilts.

Kuģa Dali atbrīvošana

Kontrolētā demontāža ļaus kuģim Dali atkal peldēt un vadīt to atpakaļ uz Baltimoras ostu. Kad kuģis tiks noņemts, jūras satiksme varēs atgriezties normālā režīmā, kas atvieglos tūkstošiem ostas darbinieku, kravas automašīnu vadītāju un mazo uzņēmumu īpašnieku dzīvi, kuriem darbs ir ietekmēts ostas slēgšanas dēļ.

Kuģa Dali 21 locekļa apkalpe paliks uz kuģa, kamēr tiks detonētas sprāgstvielas.

Drošības pasākumi

Apkalpes pārstāvis Viljams Marks teica, ka viņi patversies “norādītajā drošajā vietā” demontāžas laikā. “Tiek veikti visi nepieciešamie drošības pasākumi,” viņš teica e-pastā.

Amatpersonas teica, ka demontāža ir drošākais un efektīvākais veids, kā noņemt tēraudu, kas ir augsta spiediena un sasprieguma stāvoklī.

“Darbiniekiem ir bīstami atrasties uz tilta vai tā tuvumā pirms pēdējām griezuma darbībām,” svētdien teica amatpersonas preses relīzē.

Demontāžas process

Iepriekš izlaistajā videogrāfijā varas iestādes teica, ka inženieri izmanto precīzus griezumus, lai kontrolētu, kā konstrukcijas sabrūk. Viņi teica, ka šī metode ļauj “ķirurģiskai precizitātei” un tērauda konstrukcija tiks “atgrūsta prom no Dali“, kad spridzinot to nosūtīs ūdenī.

Pēc demontāžas hidrauliskie ķēres pacels rezultējošos tērauda gabalus uz baržām.

“Ir svarīgi atzīmēt, ka šī kontrolētā demontāža nav tāda, kādu redzat filmās,” video saka, norādot, ka no attāluma tas izklausīsies kā uguņošana vai skaļa pērkona duna un izraisīs dūmu mūkoņus.

Līdz šim no sabrukuma vietas ir noņemtas aptuveni 6 000 tonnas (5 443 metriskas tonnas) tērauda un betona. Amatpersonas lēš, ka kopējais drupu daudzums ir 50 000 tonnas (45 359 metriskas tonnas), kas ir aptuveni 3 800 pilnu izgāztuvju automašīnu ekvivalents.

Kuģa Dali atbrīvošanas plāns

Kuģis Dali pašlaik ir paredzēts atbrīvot augstajos ūdens līmeņos otrdien, svētdien paziņoja amatpersonas. Viņi teica, ka trīs vai četras vilkmes laivas tiks izmantotas, lai vadītu kuģi uz tuvumā esošo termināli Baltimoras ostā. Tas tur var palikt dažas nedēļas un veikt pagaidu remontu pirms pārvietošanas uz kuģu būvētavu plašiem remontdarbiem.

Kopš katastrofas kuģa apkalpei nav atļauts atstāt kuģi. Amatpersonas teica, ka viņi ir aizņemti ar kuģa uzturēšanu un palīdzot izmeklētājiem. No apkalpes locekļiem 20 ir no Indijas un viens no Šrilankas.

Nacionālais transporta drošības birojs un FBI veic izmeklēšanu par tilta sabrukumu.

Datiete kuģniecības milzis Maersk bija nolīgusi kuģi Dali plānotajam ceļojumam no Baltimoras uz Šrilanku, bet kuģis netika tālu. Tā apkalpe nosūtīja SOS zvanu, sakot, ka viņiem ir zaudēta jauda un nav kontroles pār stūres sistēmu. Dažas minūtes vēlāk kuģis ietriecās tiltā.

Amatpersonas ir teikušas, ka drošības biroja izmeklēšana koncentrēsies uz kuģa elektrisko sistēmu.