Dow sasniedz 40 000 punktu pēc tam, kad Walmart paziņoja par milzīgiem peļņas rādītājiem.

Dow sasniedz 40 000 punktu pēc tam, kad Walmart paziņoja par milzīgiem peļņas rādītājiem.

Dow Jones Industrial Average pārsniedz 40 000 punktu atzīmi

Dow Jones Industrial Average ceturtdien pirmo reizi pārsniedza 40 000 punktu atzīmi, ASV akciju tirgus svārstījās ap iepriekšējās dienas rekordiem.

Dow pieaugums un S&P 500 indekss

Dow bija pieaudzis par 69 punktiem jeb 0,2%, sasniedzot 39 967 punktus pēcpusdienas tirdzniecībā. Tas pārsniedza 40 000 punktu atzīmi agrāk tirdzniecības laikā, veicot pēdējo lēcienu par 10 000 punktiem aptuveni trīsarpus gadu laikā, kamēr ASV ekonomika un uzņēmumu peļņa atgūstas no COVID-19 izraisītās krīzes. Tie turpina noturēties, neskatoties uz desmitgadēm sliktāko inflāciju, augsto procentu likmju sodīšanas efektu un bažām par recesiju, kas šķita neizbēgama, bet nav iestājusies.

S&P 500 indekss, kas ir daudz plašāk sekojams Volstrītā un nosaka daudzu vairāk 401(k) kontu veiktspēju nekā Dow, bija par 0,1% augstāks plkst. 1:22 pēc Austrumu laika. Nasdaq kompozīts bija par 0,1% zemāks. Tie bija pieauguši trešdien līdz visu laiku augstākajiem līmeņiem.

Walmart un citu mazumtirgotāju pieaugums

Walmart bija viens no spēcīgākajiem tirgus pacelšanas spēkiem, un tas pieauga par 6,5% pēc tam, kad ziņoja par spēcīgāku peļņu pēdējā ceturksnī nekā analītiķi bija prognozējuši. Tas arī teica, ka tā gada ieņēmumi varētu pārsniegt iepriekš prognozēto diapazonu.

Walmart spēks varētu būt iedrošinošs signāls plašākai ekonomikai. Bažas ir pieaugušas par to, vai ASV mājsaimniecības var turpināt tikt galā ar joprojām augsto inflāciju, pat ja tā nav tik slikta kā agrāk, un dārgākas kredītkaršu maksājumus, īpaši tiem ar zemākiem ienākumiem.

Target, kas nākamnedēļ ziņos par saviem ceturkšņa rezultātiem, pieauga pēc Walmart ziņojuma, kā arī citi mazumtirgotāji, piemēram, Dollar General un Dollar Tree. Katrs pieauga vismaz par 2,9%.

Chubb un citu uzņēmumu akciju pieaugums

Chubb pieauga par 4,2% pēc tam, kad Warren Buffett Berkshire Hathaway atklāja, ka ir izveidojis īpašumtiesības apdrošinātājā.

Spēcīgāki nekā gaidītie peļņas ziņojumi ir bijuši viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ASV akciju indeksi maijā sasniedza rekordus pēc grūta aprīļa. Vēl viens ir atdzimis cerības, ka Federālā rezerve varēs samazināt savu galveno procentu likmi vismaz vienu vai divas reizes šogad. Federālajai rezervei ir bijusi savas federālais fonds likme augstākajā līmenī vairāk nekā divdesmit gadus.

Ekonomikas dati un tirgus reakcija

Nesen ir ieradušies daži iecouraging data, kas liecina par to, ka ekonomika var sasniegt cerēto saldu vietu, kur tā atdziest pietiekami daudz augsto procentu likmju dēļ, lai apspiestu inflāciju, bet ne tik daudz, lai izraisītu sliktu recesiju. Obligāciju ienesīgums maijā ir samazinājies cerībās uz to, ka ekonomika var sasniegt šo cerēto līmeni. Ienesīgumi ceturtdien nedaudz pieauga pēc dažiem jauktiem datiem par ekonomiku.

Viens ziņojums parādīja, ka nedaudz vairāk strādnieku pieteicās bezdarbnieka pabalstam pagājušajā nedēļā nekā ekonomisti bija gaidījuši, lai gan skaits vēsturiski joprojām ir zems. Citi teica, ka māju būvnieki pagājušajā mēnesī sāka mazāk projektu nekā gaidīts, ražošanas izaugsme vidusatlantijas reģionā bija vājāka nekā cerēts un importa cenas pieauga vairāk nekā prognozēts.

“Šodienas skaitļi atbilda nedēļas kopējai tēmai – nekas dramatisks, bet rādot stabilas līdz atdziestošas ekonomikas pazīmes,” teica Kris Larkins, E-Trade no Morgan Stanley tirdzniecības un investīciju vadītājs.

Desmit gadu obligāciju ienesīgums pieauga līdz 4,37% no 4,35% trešdienas vakarā. Divu gadu ienesīgums, kas cieši seko līdzi Federālajai rezervei paredzamajai rīcībai, pieauga līdz 4,78% no 4,72%.

Zaudētaji Volstrīt

Volstrītas zaudētajos Deere kritums par 4% neskatoties uz to, ka ziņoja par spēcīgāku peļņu pēdējajam ceturksnim nekā gaidīts. Tas samazinaja savu peļņas prognozi visam fiskalajam gadam zem analītiķu prognozēm, jo lauksaimnieki iegūst mazāk traktoru un citu aprīkojumu.

Māju būvnieki kritums sekoja vājai ziņai par mazlietotiem projektiem. Tie atdeva daļu no saviem lielajiem ieguvumiem dienu iepriekš, kad cerības uz zemākiem hipotekas procentiem tos sūtīja strauji augšup. Lennar kritums par 2,1%, un D.R. Horton slīdums par 2,5%.

GameStop un AMC Entertainment slidens otro dienu pēc kārtas, atkabinoties tālak no savas jaw-dropping starts to the week. Tie ir kustējušies vairāk uz aizrautību ko izraisija investori nevis uz jebkuriem izmaiņiem finanšu perspektīvai.

GameStop kritums par 20.72%, lai gan tas joprojām ir gandrīz 80% augstums nedēļas laikam līdz šim. AMC Entertainment zaudes par 10%.

Under Armour sviedri starp zaudes un ieguvumiem pēc tam kad brīdinaja ka tūlīt nolaižas “par zemu dubultciparu procentu likmi” šogad fiskalajam gadam sakar ar vairumtirgotaju pieprasijuma samazinajumu un “nepastavigu izpildi visa mūsu biznesa”. Uzņemums paziņoja par restrukturizacijas plenu izmaksu samazinajumam un ar programmu lai atpirkt līdz $500 miljonu savu akciju. Tas bija zemaks par 0.6%.

Akciju tirgi ārvalstis

Akciju tirgos ārvalstis indeksi bija nedaudz zemaki lielakaja dalja Eiropas pec tam kad lielakaja dalja Azijas pieauga. Hong Kong Hang Seng leca par 1.6% pec atveresanas pec brivdienam kameras Japan Nikkei 225 pieauga par 1.4%.