Donalds Tramps tikko papildināja savu Patiesības sociālo tīklu bagātību par vēl 1,8 miljardiem dolāru – uz papīra.

Donalds Tramps tikko papildināja savu Patiesības sociālo tīklu bagātību par vēl 1,8 miljardiem dolāru - uz papīra.

Donalds Tramps ir pievienojis savam bagātībai vēl 1,8 miljardus dolāru

Trump Media & Technology Group, kas ir Truth Social mātesuzņēmums, ir piešķīris savam nosaukuma devējam vēl 36 miljonus uzņēmuma akciju kā bonusu par to, ka akciju cena ir saglabājusies virs iepriekš noteiktām robežām, tas atklāts Securities and Exchange Commission iesniegumā.

Izplatīšanās bija gaidāma. Pašreizējās cenās akciju skaits ir vienāds ar 1,8 miljardiem dolāru vērtību, taču šī summa, visticamāk, svārstīsies tikpat strauji kā akcijas pēdējās nedēļās. Tas dod Trampam kontroli gandrīz pār 65% uzņēmuma akcijām. Tomēr viņš pašlaik ir saistīts ar bloķēšanas ierobežojumiem un nevar izpirkt šīs akcijas, ja vien to neatceļ uzņēmuma valdes locekļi.

Izplatīšanās notika pēc tam, kad Trump Media akcijas tirgū pirmajos 30 dienās saglabājās virs 17,50 dolāru atzīmes 20 dienas. Akcijas kopš to kotēšanas sākuma ir bijušas labi virs šīs cenas, lai gan tām ir bijis plašs diapazons, svārstoties no 66 dolāru augstuma līdz 22 dolāru zemam līmenim.

Ja Tramps pārdotu ievērojamu savu akciju daļu, tas varētu padarīt uzņēmumu vēl nestabilāku, ņemot vērā viņa ievērojamo īpašumtiesību daļu.

Analītiķi paliek skeptiski pret Trump Media, sakot, ka uzņēmums ir pārvērtēts un akciju cena neatbilst uzņēmuma pamatdarbībai.

Trump Media pirmajos deviņos pagājušā gada mēnešos zaudēja 49 miljonus dolāru, kad ienākumi bija tikai 3,4 miljoni dolāru. Pēdējā mēnesī uzņēmuma tirgus kapitalizācija ir samazinājusies no 10 miljardiem dolāru līdz 6,32 miljardiem dolāru. Akcijas pirmdienas rītā tirdzniecībā kritās vairāk nekā par 7%.

Pēdējais naudas pieplūdums ir atkal ievietojis Trampu Bloomberg Billionaires Index, pēc tam, kad viņš tika izņemts no tā 11. aprīlī sakarā ar Trump Media akciju cenas kritumu. Trešdienas rītā viņš bija ierindots 308. vietā.