Disney ierobežo Marvel Studios ražošanu, cenšoties atgūt slimo MCU burvību

Disney ierobežo Marvel Studios ražošanu, cenšoties atgūt slimo MCU burvību

Hjū Džekmens atgriežas kā visu iemīļotais klaudzējs mutants

Hjū Džekmens atgriežas pēdējo reizi kā visu iemīļotais klaudzējs mutants šī gada jūlijā, kad viņš parādīsies kopā ar Raienu Reinoldu gaidītajā turpinājumā Deadpool un Volvērins. Marvel Kino Visuma faniem tas būs šī gada pirmais un vienīgais ieraksts rekordus pārspējošajā franšīzē.

Marvel vadītājs samazina filmu skaitu

Marvel māteskompānijas vadītājs ir apnicis ar nesenajiem viduvējiem darbiem, kas ir izraisījuši diskusijas par supervaroņu nogurumu. Viņš publiski nosodīja savu “zelta vistu” investoru zvanā, sakot, ka ir pienācis laiks samazināt filmu skaitu pēc tam, kad jaunākā filma The Marvels piedzīvoja rekordzemu skatītāju skaitu kinoteātros.

“Es esmu strādājis smagi ar studiju, lai samazinātu filmu skaitu un vairāk koncentrētos uz kvalitāti,” sacīja kompānijas vadītājs. “Tas īpaši attiecas uz Marvel.”

Marvel Studios vadītāja krīze

Marvel Studios vadītājam Kevinam Feigam tas ir pārsteidzošs kritums no žanra virsotnes pēc tam, kad viņš radīja vienu blokbasteru pēc otra. Tomēr virkne kritiski neveiksmīgu filmu un aizkulisēs notiekošās drāmas ir iegremdējušas MCU tās pirmajā pilnīgajā krīzē.

Ar savu savstarpēji saistīto sižetu, kas izvērsts vairākās atsevišķās filmās un pakāpeniski uzbūvējis suspensu un gaidas, kulminējot ar 2018.-2019. gada Infinity Wars spektaklu, MCU ir pārdefinējis filmu franšīzes. Konkurējošais studijas Warner Bros. jau gadiem ilgi nespēj atkārtot šo panākumu ar savu DC Visumu, neskatoties uz atpazīstamāku varoņu sarakstu ar Batman un Superman priekšgalā.

MCU sākotnējās fāzes koncentrējās ap diviem galvenajiem varoņiem – Dzelzs Vīru un Kapteinis Amerika, ko attēloja Roberta Daunija Jr. un Krisa Evansa, kuriem bija spēcīgs atbalsta aktieru sastāvs, ieskaitot Holivudas A-saraksta zvaigznes, piemēram, Skarletu Johansonu un uzlecošo talantu Tomu Holandu.

Pēc 2019. gada Avengers: Endgame, kas efektīvi noslēdza viņu vairāk nekā desmit gadus ilgo stāstu loku, Marvel bija jāizpēta dziļi savas leģendas, lai radītu jaunu interesi. Taču steigā viņi pārvērtēja Marvel mazāk zināmo varoņu kases pievilcību, domājot, ka viņi var sasniegt tādu pašu rezultātu kā Džeimsa Gana Guardians of the Galaxy, kas bija lielā mērā nezināms nosaukums, bet guva labumu no aizkustinoša stāsta, spēcīgas aktrises un 2014. gada izlaišanas MCU ziedu laikmetā.

Krīze radusies no Disney alkas pēc straumēšanas satura

Disney arī paļāvās uz nepieredzējušiem režisoriem, lai vadītu lielus kinoteātru projektus, piemēram, The Eternals un The Marvels, un pārmērīgi tērēja līdzekļus dažiem Disney+ seriāliem ar mazu atdevi. She-Hulk tika atcelts pēc vienas sezonas, jo tajos izmantotie CGI efekti nozīmēja, ka katras epizodes izmaksas bija līdz pat 25 miljoniem dolāru bez MCU laikmeta sajūtas.

Vai Disney gūs peļņu no šī gada jaunajiem TV spin-off – WandaVision atvasinājuma Agatha, kas balstīts uz mazpazīstamu MCU varoni Agatu Harknesu – šķiet maz ticams. Bet Agatha un citi tamlīdzīgi šovi varbūt bija par tālu izstrādāti, lai Igers tos varētu atcelt.

“Daļa no tā, kas tuvojas, ir vēlme pagātnē palielināt apjomu,” Igers teica investoriem. “Mēs pakāpeniski samazināsim apjomu un pāriesim uz aptuveni diviem TV seriāliem gadā nevis uz četriem, kuri bija kļuvuši par normu, un samazināsim filmu skaitu no četrām gadā līdz divām vai maksimums trīs.”

Kompānijas vadītajam tomēr nebūs tik viegli izvairīties. MCU pieauga lielumos, lai piesaistītu abonentus Disney stratēģiski svarīgajam, bet ārkārtīgi dārgajam straumēšanas pakalpojumam, kas radīts konkurencei ar smagsvaru Netflix. Igers ir apsolījis samazināt satura izmaksas par 3 miljardiem dolāru, lai sasniegtu rentabilitāti savam tiešraides patērētāju biznesam.

Marvel joprojām oficiāli norāda četras kinoteātru izlaišanas 2025. gadam, lai gan Blade atdzimšana ar divkārtējo Oskara laureātu Mahershala Ali ir cietusi no aizkavēšanās un pārrakstiem, un maz cilvēku būtu pārsteigti, ja novembra debija neturētos.