Dienvidkorejas prezidents izveidos jaunu ministriju, lai veicinātu valsts dzimstības līmeni, kas ir zemākais pasaulē.

Dienvidkorejas prezidents izveidos jaunu ministriju, lai veicinātu valsts dzimstības līmeni, kas ir zemākais pasaulē.

Dienvidei Korejas prezidents Jūns Sukjols izteica pirmo atvainošanos par to, ka viņa sieva saņēma luksusa rokassomu apšaubāmos apstākļos

Dienvidei Korejas prezidents Jūns Sukjols izteica pirmo atvainošanos par to, ka viņa sieva saņēma luksusa rokassomu apšaubāmos apstākļos, tādējādi uzsverot viņa centienus noteikt jaunu kursu savai valdībai pēc smagas sakāves parlamenta vēlēšanās.

Prezidents apņemas uzlabot dzīves līmeni un izveidot jaunu ministriju

Prezidents apņēmās uzlabot dzīves līmeni un izveidot jaunu ministriju, lai veicinātu valsts dzimstības līmeni, kas ir zemākais pasaulē un apdraud ilgtermiņa ekonomiskās perspektīvas.

Prezidents izklāsta prioritātes atlikušajam laikam amatā

Prezidents arī izklāstīja savas prioritātes atlikušajam laikam amatā, kas ietver inflācijas mazināšanu, privātā sektora vadītu izaugsmes veicināšanu un pamatpensijas palielināšanu senioriem līdz 400 000 vonu (292 ASV dolāri) mēnesī. Dienvidei Korejas uzņēmumu akcijas, kas saistītas ar bērnu produktiem un pakalpojumiem, strauji pieauga pēc prezidenta plāniem palielināt dzimstības līmeni.

“Nākamajos trīs gados mēs cieši klausīsimies cilvēku balsī un strādāsim, lai uzlabotu viņu dzīves līmeni,” teica Jūns.

Prezidents sola pārveidot savu administrāciju pēc vēlēšanu sakāves

Prezidents apsolīja pārveidot savu administrāciju pēc vēlēšanu sakāves un sadarboties ar parlamentu, lai virzītu strukturālas reformas darba tirgū, izglītībā, pensiju un medicīnas sistēmās. Taču viens no viņa steidzamākajiem uzdevumiem varētu būt mēģinājums novērst Demokrātiskās partijas plānus veikt izmeklēšanu, kas varētu apkaunot viņa valdību – tostarp arī attiecībā uz pirmo dāmu.

Prezidents atvainojas par sabiedrības satraukumu

“Es atvainojos par sabiedrības satraukumu, ko izraisīja manas sievas nepiedienīgā rīcība,” teica Jūns preses konferencē.

Prezidents iecel jaunu galveno sekretāru pilsoniskajiem jautājumiem

Otrdien Jūns iecēla bijušu prokuroru par jauno galveno sekretāru pilsoniskajiem jautājumiem, amatu, kuru viņš iepriekš bija atcēlis, norādot uz pārmērīgu varu, ko tas varētu īstenot valdības iestādēs, tostarp prokuratūrā. Prezidents ir teicis, ka šis solis ir vērsts uz labāku sabiedrības viedokļa uzklausīšanu, taču opozīcija kritizēja iecelšanu kā mēģinājumu kontrolēt prokurorus.

Prezidents saskaras ar zemu atbalstu un vēlēšanu rezultātu seku

Prezidents nāca pie varas pēc uzvaras ar ļoti niecīgu pārsvaru un kopš tā laika ir redzējis savu atbalstu kritumu līdz vienam no zemākajiem Dienvidei Korejas prezidentiem, sasniedzot 23% nedēļas Gallup Korea aptaujā pēc aprīļa vēlēšanām.

Prezidents sola atbalstīt eksporta vadīto ekonomiku

Preses konferencē Jūns apsolīja atbalstīt uzņēmumus, kas veicina eksporta vadīto ekonomiku, īpaši pusvadītāju ražotājus. Viņš arī aicināja opozīcijas partijas sadarboties, lai atceltu gaidāmo finanšu ienākumu nodokli, sakot, ka tas izraisītu milzīgu naudas aizplūšanu no akciju tirgus.

Prezidenta galvenie ārpolitikas virzieni

Prezidenta galvenie ārpolitikas virzieni ietver ciešāku drošības sadarbību ar ASV un Japānu, kā arī stingru nostāju pret Ziemeļkoreju. Lai gan Demokrātiskajai partijai ir bijusi labvēlīga attiecību uzlabošana ar Phenjanu un Pekinu, tai nav lielas varas parlamentā noteikt ārpolitikas darba kārtību.

Prezidents saskaras ar diplomātiskiem izaicinājumiem

Jūns saskarsies ar diplomātisko pārbaudi vēlāk šomēnes, kad Seula plāno rīkot pirmo trīspusējo samitu kopš 2019. gada ar Ķīnas, Japānas un Dienvidei Korejas pārstāvjiem. Ir arī spekulācijas, ka jūlijā viņam varētu būt oficiālas sarunas ar ASV prezidentu Džo Baidenu un Japānas premjerministru Fumio Kišidu, lai stiprinātu viņu drošības sadarbību.

“Mums nedrīkst palaist garām šo iespēju atdzīvināt ekonomiku un atvērt jaunas diplomātijas iespējas,” teica Jūns.