Dienviddakotas gubernatore Kristi Noema ir aizliegta ieeja gandrīz 20% savas štata teritorijas, jo konflikts ar vietējiem amerikāņu ciltīm kļūst saspringtāks.

Dienviddakotas gubernatore Kristi Noema ir aizliegta ieeja gandrīz 20% savas štata teritorijas, jo konflikts ar vietējiem amerikāņu ciltīm kļūst saspringtāks.

Dienviddakotas gubernatore Kristi Noema aizliegta ieeja gandrīz 20% no viņas štata

Dienviddakotas gubernatore Kristi Noema tagad ir aizliegta ieeja gandrīz 20% no viņas štata pēc tam, kad šonedēļ vēl divas ciltis viņu izraidīja par komentāriem, ko viņa šogad izteica par ciltis vadītājiem, kas gūst labumu no narkotiku karteliem.

Jaunākās attīstības notikumi ciltis strīdā

Jaunākās attīstības notikumi ciltis strīdā seko pēc neapmierinātības, ko Noema saskārās par rakstīšanu savā jaunākajā grāmatā par medību suņa nogalināšanu, kas nepaklausīja. Nav skaidrs, kā šie skandāli ietekmēs viņas izredzes kļūt par Donalda Trampa līdzskrējēju, jo ir grūti paredzēt, ko darīs bijušais prezidents.

Yankton Sioux ciltis balsoja par Noema aizliegumu

Yankton Sioux ciltis piektdien nobalsoja par Noema aizliegumu viņu zemē Dienviddakotas dienvidaustrumos tikai dažas dienas pēc tam, kad Sisseton-Wahpeton Ovate ciltis veica tādu pašu darbību. Oglala, Rosebud, Cheyenne River un Standing Rock Sioux ciltis jau bija veikušas darbības, lai viņu turētu ārpus savām rezervācijām. Trīs citas ciltis vēl nav viņu aizliegušas.

Noema pastiprināja sadalījumu starp ciltīm un pārējo štatu

Noema pastiprināja sadalījumu starp ciltīm un pārējo štatu martā, kad publiski teica, ka ciltis vadītāji apkalpo narkotiku kartelus savās rezervācijās, vienlaikus neievērojot bērnu un nabago vajadzības.

“Mums ir daži ciltis vadītāji, kuri es uzskatu personīgi gūst labumu no karteliem tur būšanas dēļ, un tāpēc viņi mani katru dienu uzbrūk,” teica Noema forumā. “Bet es cīnīšos par cilvēkiem, kas patiešām dzīvo šajos apstākļos, kas mani katru dienu zvana un raksta, lūdzot: ‘Lūdzu, dārgais gubernatore, lūdzu nāciet palīgā mums Pine Ridge. Mēs esam baidīti.’ “

Noema preses sekretārs nereaģēja uz e-pasta jautājumiem

Noema preses sekretārs sestdien nereaģēja uz e-pasta jautājumiem par aizliegumiem. Bet iepriekš viņa ir teikusi, ka uzskata, ka daudzi cilvēki, kas dzīvo rezervācijās, joprojām atbalsta viņu, lai gan viņa acīmredzot nesaprotas ar ciltis vadītājiem.

Noema risināja jautājumu sociālajos medijos

Noema risināja jautājumu sociālajos medijos ceturtdien kopā ar saiti uz YouTube kanālu par tiesībsargu video par narkotikām rezervācijās.

“Ciltis vadītājiem vajadzētu veikt darbības, lai aizliegtu kartelus no viņu zemēm un pieņemtu manu piedāvājumu palīdzēt viņiem atjaunot likuma un kārtību viņu kopienās, vienlaikus aizsargājot viņu suverenitāti,” teica Noema. “Mēs varam to izdarīt tikai caur partnerattiecībām, jo ​​Baidena administrācija neizdara savu darbu.”

Ciltis ir sadūrušies ar Noemu pagātnē

Ciltis ir sadūrušies ar Noemu pagātnē, tostarp par 2016. gada Dakota piekļuves cauruļvada protestiem Standing Rock un pandēmijas laikā COVID-19, kad viņi izveidoja koronavīrusa kontrolpunkti pie rezervāciju robežas, lai neļautu nevajadzīgiem apmeklētajiem. Viņa tika pagaidu aizliegta no Oglala Sioux rezervācijas 2019. gadā pēc protesta strīda.

Ir ilga vēsture sarežģītu attiecību starp vietējiem amerikāņiem štatā un valdību

Ir ilga vēsture sarežģītu attiecību starp vietējiem amerikāņiem štatā un valdību atpakaļ līdz 1890. gadam, kad karavīri nošāva un nogalināja simtiem Lakota vīriešu, sieviešu un bērnu Wounded Knee masakrā kampaņas daļai apturēt reliģisko praksi pazīstamu kā Ghost Dance.

Politiskais novērotajs Cal Jillson uzskata, ka šis ciltis strīds ir nedaudz atšķirīgs

Politiskais novērotajs Cal Jillson uzskata, ka šis ciltis strīds ir nedaudz atšķirīgs, jo Noema šķiet “aktīvi to uzkurina”, kas liecina, ka viņa redz politisku labumu.

“Es esmu pārliecināts, ka gubernatorei Noemai nav iebildumu pret uzmanību uz spriedzi ar vietējiem amerikāņiem Dienviddakotā, jo ja mēs par to nerunājam, mēs runājam par viņas suņa nošaušanu,” teica Jillson.

Noema šķiet nogurusi no atbildes uz jautājumiem par lēmumu nogalināt Cricket

Noema šķiet nogurusi no atbildes uz jautājumiem par lēmumu nogalināt Cricket pēc tam, kad suns uzbruka ģimenes vistu laukumam ceļojuma laikā mājup no medībām un pēc tam mēģināja kodēt gubernatori. Noema arī izraisīja kritiku par anekdoti, ko viņa kopš tā laika lūgusi savam izdevējam izņemt no grāmatas, kas aprakstīja “staring down” Ziemeļkorejas līderi Kim Jong Un privātajai tikšanai, ko eksperti teica bija neiespējama.

Pēc šiem skandaliem viņa atcēla vairākas intervijas

Pēc šiem skandaliem viņa atcēla vairākas intervijas, kas bija plānotas kā daļa no grāmatas tūres. Ar visiem jautājumiem par “No Going Back: The Truth on What’s Wrong with Politics and How We Move America Forward”, neviens pat vairs nejauta par Noema lēmumu par reklamklipa stilveida video filmēšanu slavinoši par kosmētisko zobu ārstu komandu Teksasas štatam, kas viņai deva porcelanveida zobus.

Jillson teica, ka tas visticamak saskarsies ar Trampu

Jillson teica, ka tas visticamak saskarsies ar Trampu, kurš ir ilgi sarakstojis potenciālo viceprezidenta kandidatu sarakstu.

“Es domaju, ka haoss, kuram Tramps priecajas ir haoss ko vinš pats rada. Haoss radits citiem tikai novirza uzmanibu no sevis,” teica Jillson.

Dienviddakotas Universitata politikas zinatnes profesors Michael Card saka

Dienviddakotas Universitata politikas zinatnes profesors Michael Card saka, ka ja tas nav viceprezidenta amats, nav skaidrs kas ir Noemas politiska nakotne jo vinai ir aizliegts kandidet velreiz uz gubernatora amatu. Noema ir otraja termina ka gubernatore.

Vina var mesties pec ASV senatora Mike Rounds sada vai megina atgriezties Parstavju nama,