Daudztriljonu dolāru lielais bagātības pārdale joprojām ir vismaz desmit gadu attālumā: “Tas patiesībā nav aktuāla saruna”

Daudztriljonu dolāru lielais bagātības pārdale joprojām ir vismaz desmit gadu attālumā: "Tas patiesībā nav aktuāla saruna"

Miljēniāļu un Z paaudzes mantinieki nepacietīgi gaida tā saukto “lielo bagātības pārnešanu”

Miljēniāļu un Z paaudzes mantinieki nepacietīgi gaida tā saukto “lielo bagātības pārnešanu”, kas potenciāli varētu būt vērta 84 triljonus dolāru, no vecāku vai radinieku paaudzes, kas dzimuši pēckara laikā. Un daudziem no viņiem var nākties gaidīt nedaudz ilgāk nekā viņi cerēja.

Bagātības pārnešana vēl ir vismaz 10 līdz 15 gadus tālu

Tas ir saskaņā ar Stefana Saiksa, investīciju platformas Public.com operāciju vadītāja, teikto, kurš norāda, ka lielākā daļa bagātības pārnešanas vēl ir vismaz 10 līdz 15 gadus tālu.

“Patiesība ir tāda, ka, ja skatās uz vidējo mantojuma saņemšanas vecumu, tas ir piecdesmitajos gados – augšējā piecdesmitajos,” Saikss teica sarunā. “Cilvēki nemanto naudu divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, izņemot ļoti traģiskos apstākļos.”

Lai gan ziņas par bagātības pārnešanu var likt domāt, ka tā ir tuvu, paaudze, kas atstās aiz sevis triljonus aktīvu, dzīvo ilgāk un veselīgāk nekā iepriekšējās paaudzes. Turklāt mantojuma saņemšanas vecums ir pakāpeniski pieaudzis pēdējo gadu desmitu laikā. Lielākā daļa mantinieku tagad saņem mantojumus vecumā no 46 līdz 75 gadiem. Arī pensijas periods ir kļuvis ilgāks, kas var novest pie dažu aktīvu samazināšanās – īpaši šajā augstas inflācijas laikmetā.

“Tas patiesībā nav aktuāls jautājums, par kuru mēs pašlaik runājam,” teica Saikss.

Jaunajai paaudzei jāgaida ne tikai bagātības pārnešana, bet arī mazāka mantojuma summa

Ne tikai jaunajai paaudzei būs jāgaida bagātības pārnešana, bet viņiem arī var nesanākt tik daudz, cik viņi cer, ņemot vērā ilgos pensijas periodus un augsto ASV novecošanas izmaksu cenu, ieskaitot veselības aprūpes un ilgtermiņa aprūpes izdevumus.

Sarunas laikā Liza Landsmana, Stash izpilddirektore, norādīja, ka miljēniāļiem varbūt vajadzētu samazināt savas cerības par to, cik daudz viņi saņems, atsaucoties uz nesen veiktajiem pētījumiem, kas atklāja, ka vairāk nekā puse cer saņemt aptuveni 350 000 dolāru, bet lielākā daļa vecuma paaudzes plāno atstāt mazāk nekā 250 000 dolāru.

Un tikai jau tā bagātajiem ģimenēm var cerēt saņemt kaut ko nozīmīgu, kad bagātības pārnešana notiks. Pētījumi no Bostonas Federālajiem Rezerves Bankas atklāj, ka aptuveni trešdaļa baltajiem ģimenēm un tikai viena no desmit melnajiem ģimenēm saņem kaut kādu mantojumu vispār, lielākoties mazāk nekā 50 000 dolāru. Pensilvānijas Universitātes pētnieki atklāja, ka iespēja saņemt mantojumu jebkuram piecu gadu periodam ir tikai 7.4%, lai gan tas pieaug ar ienākumu līmeni.

Taču 50 000 vai 250 000 dolāru ienaidums būtu nozīmīgs gandrīz jebkuram mājsaimniecībai ASV. Šajā sakarībā Landsmana saka, ka ir svarīgi finanšu uzņēmumiem sākt palīdzēt saviem patērētajiem sagatavoties šai neparastajai situacijai.