Datu vadītas taktikas ir lieliskas, bet Liverpūles FC patiesais mērķis ir palīdzēt faniem gūt vairāk prieka no satura.

Datu vadītas taktikas ir lieliskas, bet Liverpūles FC patiesais mērķis ir palīdzēt faniem gūt vairāk prieka no satura.

Futbola burvju brīdis

Trešdienas rīts. Darbs ir garlaicīgs. Jūs nolemjat, ka jums tiešām ir vajadzīga kāda burvju deva no jūsu iecienītā futbolista, lai izturētu dienas vidus sanāksmi. Tāpēc jūs piesakāties Liverpūles FC TV GO platformā, meklējat “Mohamed Salah sagrauj Man U” un uzreiz – tur tas ir: 30 sekunžu kompilācija par Ēģiptes karalistes vārtiem pret Sarkanajiem velniem. Ideāla digitālā kofeīna deva, radīta tieši jums.

AI pielietojums mediju telpā

Šis lietošanas gadījums ir tieši tas, uz ko Liverpūles FC augstākā komanda koncentrējas, “domājot ļoti rūpīgi par to, kur, kā un kad mēs pielietojam AI”, saskaņā ar kluba vecāko digitālo viceprezidentu Drew Crisp. Instantānā personalizētā satura savienošana pēc pieprasījuma varbūt nav tik uzkrītoša kā ziņas par AI izmantošanu spēlētāju snieguma pilnveidošanai, piemēram, LFC pašu TacticsAI projektā ar Google DeepMind, bet “mediju telpa ir mūsu AI izmantošanas auglīgais medību lauks,” Crisp uzsver. “Tas ir milzīga iespēja ne tikai no efektivitātes viedokļa, bet arī ātruma, izmaksu samazināšanas, kapacitātes ziņā. Tas ļauj mums sasniegt fanus citādā veidā.”

Fanu iekļaušana

Citi nozares līderi piekrīt, ka neskatoties uz visu troksni par AI izmantošanu treneru darbā, pārejās un atlases procesos, patiesais potenciāls klubu ieņēmumu veicināšanai slēpjas fanu iesaistē. Alexandra Willis, bijusī komunikāciju un mārketinga direktore Vimbldonā un tagad Premjerlīgas digitālo mediju un auditorijas attīstības direktore, visas savas karjeras laikā ir koncentrējusies uz tehnoloģiju inovācijām fanu iesaistes uzlabošanai, ieskaitot pirmo reizi veiksmīgi izmantoto AI izcelšanu sadarbībā ar IBM Vimbldonā.

“Ir daudz izveidotu AI lietošanas gadījumu sporta mārketinga un satura radīšanas jomā, kas tikai paātrināsies, kļūstot lielajiem valodu modeļiem vairāk attīstoties,” viņa saka. “Daudzi no šiem gadījumiem – ko izmanto NBA, Vimbldona, Augusta un visā futbolā, ir koncentrējušies uz ražošanas mēroga un efektivitātes palielināšanu caur daudzveidīgiem AI ģenerētiem izcelumiem, kopsavilkumiem un komentāriem. Tie ir pamati hiperpersonalizācijai un hiperlokalizācijai, kas ir svarīgas fanu iesaistes tendences.”

LFC sadarbojas ar Bostonas bāzēto Wasabi Technologies, cenšoties apmierināt šīs tendences. Pirms divām nedēļām Lasvegasas Nacionālajā raidorganizatoru asociācijas izstādē tika palaists Wasabi AiR pakalpojums, kas izmanto AI, lai skenētu, marķētu, tulko un apkopotu saturu no klientu mākoņa arhīviem – soli, ko Wasabi CMO Michael Welts sauc par “nozīmīgāko uzglabāšanas industrijas attīstību kopš objektu uzglabāšanas izgudrošanas.”

“Wasabi AiR ievada video arhīvus tieši Wasabi karstajos mākoņa uzglabāšanas pakalpojumos,” viņš skaidro. “Tur Wasabi AiR analizē datus un rada sekundes precizitātes metadatus, kas ļauj lietotājiem ātri identificēt un atrast nepieciešamo video saturu. Tas ļauj sporta, mediju un izklaides organizācijām kā Liverpūles FC augšupielādēt gandrīz simtgades vērtu video saturu analīzei un padarīt agrāk ‘mirušo’ saturu par jaunu ieņēmumu un lietotāju iesaistes avotu.”

Saturs 800 miljonos veidos

Spēja automātiski marķēt un pielāgot saturu neskaitāmos veidos ir īpaši svarīga futbolam, kas šķērso robežas kā neviens cits sports. Būdams visvairāk skatītais komanda pasaulē ar vairāk nekā 800 miljoniem skatītāju visā pasaulē, LFC varētu gūt milzīgu labumu no spēles kadru pielāgošanas dažādiem tirgiem; domājot par populāru spēlētāju izcelšanu Amerikas Savienotajos Valstos vai atslēgas momentu izvēli, kas datiem paredzēti apelēt pie skatītajiem Āzijas reģionos – kluba lielākajiem globālajiem fanu bāzēm. Taču viens eksperiments, ko Crisp komanda noteikti neņems publiski – vēl – ir digitāla manipulacija ar savas zvaigznes daudzvalodniekiem, neskatoties uz potenciālo atalgojumu.

“Mēs esam patestējuši dažas no ģeneratīvajiem AI spējām ņemt saturu no spēlētajiem un treneriem un ievietot to vietējai valodai; ne tikai dublējot, bet arī mainot sejas izteiksmes un kustības. [Bet] mēs nevaram to vienkārši publicēt bez nepieciešamajiem nosacījumiem, būdami nepieciešami godpratīgi un ļoti respektēdami cilvēku personiskos attēlus un tiesības. Mēs vienmēr vēlamies darīt lietas pareizi, tāpēc mēs rūpīgi pieturamies pie piesardzības.”

Willis piekrīt. “Mums jāpievērš tikpat daudz uzmanības uzticamībai, ticamībai un datu aizsardzības aspektiem AI jomā kā tās ģeneratīvajai iespējam,” viņa saka. Un viens no Crisp piesardzības sekundarajiem ieguvumiem ir augsts viņa komandas atbalsts. “Es domaju ka producenti un redaktori var redzēt kaut ko kas dod viņiem laiku atpakaļ darbam pie jautrajam lietam nevis ‘man jamekle 73 satura gabali lai tas stradatu’, tad patiesiba vinji to ari patiešam pieņem, jo redz kaut ko kas palidz vinjiem nevis liekas ka vinji tiks aizstati.”

Atvērts laukums

Impecabla tiritiba var but viens no iemesliem ka AI pieņemšana citos Premjerlīgas klubos ir labakais gadijums; vismaz ciktal viņi publiski atklaj. Chelsea ir izņemums ar savu Match View FX funkciju, platforma kas atrodas ieksa Chelsea app nodrošinot izcelumus, analizes un spelu datu virs katras translacijas. Pretstatos Arsenal’s visjaunakais publicetais projekts datojas no 2018 gada Robot Pires čata bot formata radits ar AI čata app GameOn. Un lai gan Liverpules vesturiskie rivali Manchester United paziņoja par jaunu AI partneribu šogad janvari ar Manchester Metropolitan University’s Institute of Sport fokuss atkal ir uz snieguma analizi nevis fanu pieredzi.

Crisp ir pozitivs tomers ka tas ir spēcigas šķersnozares transformacijas sakums gan futbola vaditajiem gan faniem. “Mes esam aizgajuši ari diskusiju ari PowerPoint slaidu un cilveku stastijumiem par to cik forsi AI ir. Mes esam atradusi dazas jomas kur mes varam patiešam darit kaut ko nozimigu un nakotne plnojam izpetit dazadas AI pielietojumus dazadas kategorijas ar pareizajiem partneriem. Ta ka tas ko mes darijam tagad ir agrinas stadijas bet neskatoties uz to tas ir reali un pierada rezultatus.”