Darbinieki pirmajā Apple veikalā, kas apvienojās arodbiedrībā, tikko nobalsoja par pirmo streiku pret iPhone ražotāja mazumtirdzniecības biznesu.

Darbinieki pirmajā Apple veikalā, kas apvienojās arodbiedrībā, tikko nobalsoja par pirmo streiku pret iPhone ražotāja mazumtirdzniecības biznesu.

Darbinieki pirmajā veikalā, kas pievienojās arodbiedrībai, tagad ir arī atļāvuši pirmo streiku pret tehnoloģiju giganta mazumtirdzniecības operācijām

Darbinieki Apple veikalā Towson, Merilendā, sestdien vēlu vakarā nobalsoja par streika atļauju, paziņoja Starptautiskās mašīnbūves un kosmosa darbinieku asociācijas Organizēto mazumtirdzniecības darbinieku koalīcija, kas pārstāv darbiniekus.

Streika datums netika noteikts. Balsojums sekoja tam, ko arodbiedrība nosauca par “vairāk nekā gadu ilgām sarunām ar Apple vadību, kas noveda pie neapmierinošiem rezultātiem”.

Paziņojumā teikts, ka darbinieki meklē izmaiņas tajā, ko viņi sauc par “neparedzamām” darba grafika praksēm un algām, kas atbilst vietējai dzīves dārdzībai.

“Mēs ļoti vērtējam mūsu komandas biedrus un lepojamies ar to, ka varam viņiem piedāvāt nozares vadošo atlīdzību un izcilas priekšrocības,” teica Apple paziņojumā, ko sniedza pārstāvis. “Kā vienmēr, mēs cienīgi un labticīgi sadarbosimies ar arodbiedrību, kas pārstāv mūsu komandu Towson.”

Darbinieki veikalā Baltimoras priekšpilsētās ar gandrīz 2 pret 1 balsu pārsvaru nobalsoja par pievienošanos arodbiedrībai 2022. gada jūnijā, pievienojoties augošajam spiedienam ASV mazumtirdzniecības, pakalpojumu un tehnoloģiju nozarēs organizēties lielākai darba aizsardzībai.