Darbinieki krāpj darba vietā veiktajos narkotiku testos rekordlielā apmērā.

Darbinieki krāpj darba vietā veiktajos narkotiku testos rekordlielā apmērā.

Rekreatīvās marihuānas lietošanas pieaugums

Pēdējā laikā ir novērojams pieaugums viltotu darba vietas narkotiku testu skaitā valstīs, kurās kanabiss ir legalizēts.

Darbinieki krāpj narkotiku testos

Saskaņā ar Quest Diagnostics datiem, darbinieki krāpj narkotiku testos ar līdz šim nebijušu biežumu pēdējo 30 gadu laikā.

Lai gan ASV iedzīvotāju skaits, kas atzīti par pozitīviem noteiktām vielām, jau trešo gadu pēc kārtas ir stabils, tas varētu būt tāpēc, ka vairāk cilvēku izmanto ekstrēmus pasākumus, lai slēptu savus patēriņa paradumus, īpaši darbos, piemēram, smagās mašīnas operatoriem vai transportlīdzekļu vadītājiem.

“Daži amerikāņu darbinieki izmanto dažādas metodes, lai mēģinātu apiet narkotiku testēšanas procesu,” teica Suhash Harwani, Quest vecākais zinātnes direktors darba spēka veselības risinājumiem, norādot uz marihuānu kā galveno iemeslu.

Viens no arvien populārākiem paņēmieniem ir urīna paraugu aizstāšana ar cita cilvēka urīnu, sintētisko urīnu, ko var iegādāties tiešsaistē, vai pat dzīvnieku urīnu. Quest dati parādīja seškārtīgu aizstāto paraugu pieaugumu pagājušajā gadā, kas ir augstākais līmenis, ko uzņēmums jebkad ir reģistrējis.

Vēl viens izplatīts piemērs, kas var izraisīt testa rezultātu anulēšanu un likt personai neizturēt narkotiku testu, ir nevis urīna maiņa, bet piedevu pievienošana.

Amfetamīni ir otrajā vietā pēc marihuānas

Saskaņā ar Quest datiem no vairāk nekā 8,4 miljoniem pērn pārbaudīto urīna paraugu 4,6% bija pozitīvi.

Valstīs, kur atpūtas marihuānas lietošana ir legalizēta, piemēram, Ņujorkā un Kolorado, ir novērojams lielākais pieaugums ar 5,8% pozitīvu testu pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2,4% 2015. gadā.

Salīdzinot ar to, valstis, kas nav sekojušas šim piemēram, ir piedzīvojušas daudz mazāk izteiktu pieaugumu, ar pozitivitātes līmeņa pieaugumu līdz 3,3% no 2,6% 2015. gadā.

Kā rezultātā darba devēji pārskata narkotiku testu politiku un to, kādas izmaiņas var būt nepieciešamas, lai atspoguļotu dažādo likumu mozaīku.

Pēc marihuānas amfetamīni ir otrajā vietā kā visbiežāk atklātā viela narkotiku testos ar pozitivitātes līmeni, kas pagājušajā gadā pieauga tikai nedaudz līdz 1,5% no 1,3% 2019. gadā.