Darba kandidāti tiek “ignorēti” un “apbērti ar mīlestību”: Šeit ir “puvums rekrutēšanas kodolā”, saskaņā ar augstākās karjeras vietnes izpilddirektoru.

Darba kandidāti tiek "ignorēti" un "apbērti ar mīlestību": Šeit ir "puvums rekrutēšanas kodolā", saskaņā ar augstākās karjeras vietnes izpilddirektoru.

Darba tirgus un atlases processa problēmas

Pat darba tirgū, kurš galu galā labvēlīgāks ir pretendentiem nekā uzņēmumiem, atlases process joprojām ir smags pārbaudījums. To apstiprina neapmierinātie respondentu atbildes atlases platformas Greenhouse 2024. gada kandidātu pieredzes ziņojumā, kas tika publicēts ceturtdien.

Greenhouse aptaujāja 1200 ASV darba meklētājus, no kuriem lielākā daļa saglabāja pārsteidzošu pārliecību par savām karjeras iespējām. Pēdējo trīs gadu ilgstošais ASV darba tirgus pieaugums ir devusi kandidātiem priekšrocības. Neskatoties uz to, gandrīz puse respondentu teica, ka aktīvi meklēs jaunu darbu nākamo sešu mēnešu laikā.

Problēma ir tā, ka uzņēmumi viņiem nepietiekami atbilst. Darba meklētāji izmantoja tādus vārdus kā “frustrējošs”, “negodīgs” un “vājš”, lai aprakstītu savu atlases procesu. Vairāk nekā puse teica, ka intervijas laikā viņiem ir uzdoti diskriminējoši jautājumi, īpaši attiecībā uz vecumu un rasi, – 20% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

“Kandidāts var runāt par savu invaliditāti vai atlases vadītājs var teikt kaut ko tādu kā ‘tas ir traks’, nesaprotot sekas,” saka Greenhouse līdzdibinātājs un izpilddirektors Daniels Cheits. “Ir ļoti viegli, būdams sarunvalodīgs, pārkāpt robežu. Bet tas, ka tu to nedarīji apzināti, nenozīmē, ka tev tas ir atļauts.”

Līdzīgs skaits pretendenti uzņēmumiem pārmet “vilināšanu un pārslēgšanu”; pēc darba pieņemšanas viņi atklāja, ka faktiskie pienākumi ir ļoti atšķirīgi no tiem, kas tika reklamēti. Un lielākajai daļai ir bijusi pieredze ar “spoku” laikā pieteikšanās procesa.

“Tas, ka kandidātu pieredze ir bijusi slikta, nav jaunums – jaunums ir šo problēmu pastāvēšana un spoku pieaugums,” saka Cheits. “Ir pārsteidzoši, ka cilvēki joprojām nav sapratuši, ka galvenais kandidātu sūdzību iemesls ir tas, ka viņi nekad neatbild; puse darba meklētāju saka, ka tas joprojām notiek.”

Vairāk nekā puse darba meklētāju saka, ka intervētāji viņiem izsniedz pārmērīgu slavu un glaimošanu visā procesa garumā, tikai lai zem novērtētu algu un amata nosaukumu sarunās. 2024. gada valodas izteiksmē viņi teica, ka ir “mīlestības bombardēti”. Un visiem ir apnicis, kad viņu atlases process ilgst mēnešiem un ietver laikietilpīgus, neapmaksātus testus – neatkarīgi no tā, vai viņi saņem piedāvājumu.

Vienkārši sakot: “Lielie uzņēmumi pieļauj pamata un dārgas kļūdas,” Cheits rakstīja ziņojumā. Problēmas, kas visvairāk kaitina kandidātus, ir nepietiekami algu piedāvājumi, cilvēciskas mijiedarbības trūkums un vispārējs darba piedāvājumu trūkums viņu jomā – mūžīgas problēmas, kas tikai kļuvušas izteiktākas.

“Pretendentiem atlases process ir pirmais ieskats uzņēmuma kultūrā,” rakstīja Greenhouse mārketinga direktore Karina Van Vuurena. “Tas, kā uzņēmumi izturas pret kandidātiem, ir būtisks faktors. Kandidāti pievērš uzmanību tam, kā uzņēmumi izturas pret viņiem, interpretējot to kā uzņēmuma kultūras pazīmi.”

Ko mēs zaudējam ar AI atlasi

Ikvienam, kura darbs ietver atlasi, zina, ka visa šī procesa lielākoties attiecas uz cilvēkiem, kurus galu galā neizvēlas pieņemt darbā,” saka Cheits. “Atšķirība starp labu un sliktu darbu balstās uz tiem, kurus neizvēlas. Ko viņi saka par jums pēc tam? Ko viņi stāsta saviem draugiem? Ja jūs atgrūžat potenciālo talantu baseinu vai potenciālos klientus, tas ir liels pakalpojums.”

Laba ziņa: rīkoties pareizi ar kandidātiem ir intuitīvāk nekā vadītāji saprot. “Ir iespējams ļoti labi izturēties pret kandidatiem,” viņš piebilst.

AI pieaugums atlases jomā arī veicina nepareizas rīcības un ir radījis “dažas problēmatiskas dinamikas”, saka Cheits. Viņš brīdina pret AI izmantošanu cilvēku saistītu lēmumu pieņemšanai, apgalvojot, ka tie ir pārāk svarīgi.

“Jums vajadzētu domāt par AI kā par savu super produktīvo, nedaudz jauno, nedaudz trako asistentu,” viņš saka. “Jūs nevarat uzticēties tikai iznākumam: tas izdoma lietas, kļūdijas un pauž tos ar lielu pārliecību.”

Drīz runa ar potenciālajiem darbiniekiem, precīza darba apraksta sniegšana un viņu jautajumu atbildes ir vieglais darbs, saka Cheits, un to nevajadzētu steidzami nodot citiem. “Ja jūs nepareizi izdariet vieglais darbus, neviens jums neuzticēsies ar grūtajiem.”

Tieši trūkumi, ko tik daudzi kandidati izcēla ziņojumā – caurspīdīgums, adekvats paziņojums, cieņpilni jautajumi – visi ietilpst Cheita definīcijas “vieglais” darbos. “Šiem skaitļiem vajadzētu būt lieliskiem un tas fakts ka tie nav tads norada uz patiesu problému atlases jomá,” viņš saka.