Darba devēji pārslēdz mākslīgā intelekta izmantošanu savam darba spēkam un klientiem

Darba devēji pārslēdz mākslīgā intelekta izmantošanu savam darba spēkam un klientiem

Kā uzņēmumi izmanto ģeneratīvo mākslīgo intelektu

Ja klients apmeklētu uzņēmuma mājaslapu un ierakstītu meklēšanas joslā jautājumu par pensiju plānošanu, tiktu sniegtas divas atbildes kopas.

Divi atbilžu veidi

Pirmais ir vispārīgu atbilžu saraksts, ko uzņēmums tradicionāli piedāvā klientiem un plašākai sabiedrībai. Taču nesen parādījās otrs cilnis ar citu atbilžu kopu, ko piedāvā “gAIt” beta versija, kas izmanto ģeneratīvo mākslīgo intelektu, lai sniegtu precīzāku un specifiskāku informāciju par pensiju pakalpojumiem.

Sākotnēji šis rīks bija domāts, lai palīdzētu visiem uzņēmuma darbiniekiem saprast finanšu žargonu pensiju finanšu pakalpojumu jomā. Bet tā kā tas bija tik veiksmīgs, tagad ģeneratīvā mākslīgā intelekta rīks tiek piedāvāts arī plašai sabiedrībai.

“Mēs tagad to pārņemam no tīri iekšēja lietojuma gadījuma, lai izglītotu mūsu cilvēkus par šo sarežģīto zināšanu pārvaldību, un sākam to nodot mūsu potenciālajiem klientiem un klientiem,” saka Sastry Durvasula, galvenais informācijas un klientu apkalpošanas virsnieks uzņēmumā.

Ģeneratīvā mākslīgā intelekta izmantošana

Uzņēmumi pēta desmitiem lietojuma gadījumu ģeneratīvajam mākslīgajam intelektam, un viens no parādītajiem modeļiem ir projekti, kurus uzņēmumi sākotnēji izstrādāja, lai palīdzētu darbiniekiem, tagad tiek izmantoti arī ārējiem mērķiem. Kopš Durvasula pievienojās uzņēmumam nedaudz vairāk nekā pirms diviem gadiem, viņš palīdzēja uzņēmumam izveidot inkubatora nodaļu, kas dod klientiem iespēju sākotnēji iekšēji testēt mākslīgā intelekta lietojuma gadījumus.

“Es teiktu, ka liela daļa mūsu lietojuma gadījumu sākas iekšēji un pēc tam nonāk ārējā sfērā,” saka Durvasula.

“Labākais sākumpunkts ir ar saviem darbiniekiem,” saka Sabry Tozin, produktivitātes inženierijas viceprezidents sociālo mediju platformā. Kolēģi ir vairāk gatavi sniegt atsauksmes par to, kas tehnoloģijā darbojas vai nedarbojas.

Uzņēmums sāka izmantot virtuālos mākslīgā intelekta tērzēšanas robotus iekšēji, lai palīdzētu ar zināšanu pārvaldību, piemēram, palīdzot darbiniekiem uzzināt par uzņēmuma piedāvātajiem labumiem tiem, kuriem piedzimst bērns. Uzņēmums izmanto šī rīka iegūtās atziņas, lai klientiem sniegtu saturu vēl noderīgāk.

Lai gan uzņēmums saka, ka kolēģi tiek uzskatīti par “klientu nulli” attiecībā uz izstrādātajiem produktiem, šī grupa ir arī nedaudz tolerantere, kad mākslīgais intelekts pieļauj kļūdu. “No šī viedokļa mēs esam nedaudz stingrāki attiecībā uz klientiem paredzētajiem produktiem,” saka Tozin.

Ryan Bulkoski, partneris izpilddirektoru meklēšanas un vadības konsultantu firmā, saka, ka uzņēmumiem ir jāatrod līdzsvars starp iekšējo un ārējo mākslīgā intelekta lietojuma gadījumu risināšanu un nedrīkst pārlieku koncentrēties tikai uz vienu virzienu.

“Ja jūs būtu 90% koncentrējušies uz mākslīgā intelekta izmantošanu savos produktos un nodrošinot, ka viss ir mākslīgais intelekts ārpus uzņēmuma, tas var būt avots darbinieku neapmierinātībai iekšpusē [kas var teikt], ‘Kāpēc mums nav pieejami tie paši rīki?'” norāda Bulkoski. Otrkārt, organizācijas var zaudēt konkurētspēju, ja tās pārlieku koncentrējas uz mākslīgajiem intelekta rīkiem savai darbaspēka apkalpošanai un neiekļauj tehnoloģiju savos produktos.

Galvenais ir tas, ka mākslīgais intelekts stratēģijai jābūt valdes līmeņa diskusijai, ieskaitot nepieciešamību iecelt izpilddirektoru, kurš kalpos kā mākslīgais intelekts čempions un būs atbildīgs par šīs tehnoloģijas izpildi. Tradicionāli šim nolūkam tiktu izraudzīti galvenie informācijas un tehnoloģiju virsnieki. Taču Bulkoski saka, ka tas mainās.

“Bieži vien pēdējo 18 līdz 24 mēnešu laikā esam redzējuši jauna amata izveidi: galvenais mākslīgais intelekts virsnieks, kurš ziņo tieši izpilddirektoram,” saka Bulkoski.

Kosmētikas zīmolam e.l.f. Beauty galvenais digitālo tehnoloģiju virsnieks Ekta Chopra pēta iekšējos lietojuma gadījumus ģeneratīvajam mākslīgajam intelektam, ieskaitot darbinieku atbalsta tērzēšanas robotu vardu Alfreds. Kosmētikas zīmols arī pēta ģeneratīvus mākslīgais intelekts prototipus, kas paredzēti patērētāju pieredzes uzlabošanai. Taču e.l.f. Beauty ir bijis piesardzīgāks šajā jomā, un tehnoloģija vēl nav pieejama ārpus uzņēmuma.

“Mums tas ir ļoti svarīgi, domājot par mūsu mākslīgais intelekts ekosistēmu [ka mums] joprojām ir prātā mūsu mērķis: Ētika un mākslīgais intelekts ir tik svarīgi,” saka Chopra. “Īpaši attiecībā uz skaistumkopšanu; mums ir jābūt vēl atbildīgākiem, jo veids, kā mēs vēlamies izmantot mākslīgo intelektu, mums ir jābūt caurspīdīgiem, atbildīgiem un iekļaujošiem.”

Nedaudz vairāk nekā pirms gada mikroshēmu ražotne Advanced Micro Devices (AMD) konsolidēja iekšpusi mūsu mūsu darbinieku bazi,” saka galvenais informacijas virsnieks Hasmukh Ranjan.

AMD šodien pētītajos iekšpusi lietojuma gadījumos ietilpst palīgrīki, kas var atvieglot darbinieka darbu un mūsu darbinieku bazi,” saka galvenais informacijas virsnieks Hasmukh Ranjan.

Lai gan AMD iekšpusi lietojuma gadījumi nav domati tirgus ieviešanai, AMD ir izveidojis pirmsizstrades komiteju, kurai pievienojas Ranjan kop ar uzņemuma prezidentu, galveno programmatūras virsnieku un galveno juridisko virsnieku.

“Mums ir testa sistma katram projektam un jums j ir j sekot šai testa sistmai pirms t tas non k produkcij,” saka Ranjan.