COVID-19 slimnīcās esošo pacientu skaits ir zemākais kopš pandēmijas sākuma.

COVID-19 slimnīcās esošo pacientu skaits ir zemākais kopš pandēmijas sākuma.

COVID-19 slimnīcās nonākušo pacientu skaits sasniedzis zemāko līmeni kopš pandēmijas sākuma

Slimību kontroles un profilakses centri ziņo, ka ASV dēļ koronavīrusa slimnīcās nonāca tikai 5 615 cilvēki nedēļā no 20. aprīļa, kas ir visjaunākie pieejamie dati. Tas ir ievērojami zemāk nekā 150 650, kas tika uzņemti nedēļā no 2022. gada 15. janvāra, kad Omikrona variants bija sasniedzis savu kulmināciju.

Lai gan CDC turpinās uzraudzīt COVID gadījumus, šķiet, ka pašreizējie līmeņi un vakcīnu efektivitāte ir pietiekami, lai sākot ar 1. maiju, slimnīcām vairs nebūtu jāziņo par COVID-19 uzņemšanu, kapacitāti un aizņemtību. (Tomēr tiek mudināts šos datus ziņot brīvprātīgi.)

Ar ziņošanas prasību beigšanu aģentūra paziņo, ka arhivēs savu pašreizējo uzņemšanas diagrammu.

Gan neatliekamās palīdzības apmeklējumi, gan slimnīcās nonākušo pacientu skaits ir ievērojami samazinājies (attiecīgi par 17,9% un 14,4%) pēdējā nedēļā. Nāves gadījumu skaits no COVID ir samazinājies par 10%, ziņo aģentūra. Līdz šim no COVID ir miruši 1 189 603 cilvēki, no kuriem 231 mira pēdējā ziņošanas nedēļā.

Vakcinācijas rādītāji joprojām nav īpaši augsti. Jaunākie CDC dati rāda, ka tikai 22,6% valsts pieaugušo ir atjauninājuši savas COVID-19 vakcīnas un tikai 14% cilvēku vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem ir saņēmuši visjaunāko poti.

Tikai divos ASV apgabalos tika klasificēts kā “augsts” COVID-19 uzņemšanas līmenis – White Pine apgabals Nevadā un Ness apgabals Kanzasā – taču tas bija saistīts ar mazo iedzīvotāju skaitu katrā no tiem. Katrā apgabalā slimnīcās tika uzņemti tikai divi cilvēki dēļ vīrusa. Augsts/vidējs/zems novērtējums tiek noteikts, skatoties uz jauno uzņemšanas gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem apgabala iedzīvotāju skaitā.