Commerzbank pieaug pēc desmitgades augstākajiem ceturkšņa ienākumiem.

Commerzbank pieaug pēc desmitgades augstākajiem ceturkšņa ienākumiem.

Commerzbank AG uzlabo prognozi aizdevumu ienākumiem

Commerzbank AG paaugstināja savu prognozi aizdevumu ienākumiem šim gadam pēc tam, kad uzrādīja labāko ceturkšņa peļņu vairāk nekā 10 gadu laikā.

Vācu bankas tīrā peļņa pārsniedz analītiķu konsensu

Vācu banka paziņoja par tīro peļņu 747 miljonu eiro (808 miljonu ASV dolāru) apmērā trīs mēnešos līdz martam, pārspējot analītiķu konsensu 656 miljonu eiro apmērā. Rezultātu veicināja turpināti augstākas procentu likmes un uzlabojusies Vācijas ekonomikas prognoze, kā arī samazināti banku maksājumi.

Izpilddirektors Manfreds Knofs izmanto procentu ieņēmumu vilni

Izpilddirektors Manfreds Knofs izmantojis procentu ieņēmumu vilni, kas pēdējos divus gadus ir atbalstījis lielāko daļu Eiropas banku, ļaujot viņam ziņot par pieaugošu peļņu un lielākiem investoru izmaksājumiem. Tagad viņš cenšas stiprināt bankas maksas ieņēmumu daļas, jo efekts, iespējams, ir sasniedzis maksimumu.

Neto procentu ieņēmumi 2024. gadam uzlabojas

Banka prognozē neto procentu ieņēmumus 2024. gadam apmēram 8,1 miljardu eiro apmērā. Neto procentu ieņēmumi pirmajā ceturksnī pieauga par 9% līdz 2,13 miljardiem eiro.

“Ievērojami uzlabotā peļņas spēja un augstais CET1 koeficients atbalsta mūsu plānu turpmāk palielināt izmaksu koeficientu,” sacīja finanšu direktore Betina Orlopa. Vēlāk viņa piebilda, ka banka “iespējami ātrāk” vērsīsies Eiropas Centrālajā Bankā ar atpirkšanas plāniem pēc pirmā pusgada rezultātiem.

Commerzbank akcijas Frankfurtes biržā pieauga par 3,8% līdz 10:14 rītā. CET1, kapitāla stipruma rādītājs, palielinājās līdz 14,9% ceturkšņa beigās.

Commerzbank turpinās meklēt iespējas iegādēm

Commerzbank turpinās meklēt iespējas iegādēm pēc mazas aktīvu pārvaldnieka Aquila Capital iegādes janvārī. “Mums galda virsmā ir vairākas lietas,” sacīja Orlopa intervijā Bloomberg Television ar Guy Johnson un Anna Edwards trešdien, piebilstot, ka pārrobežu darījumi ir jēdzīgi tikai tad, kad ir izveidota banku savienība un kapitāla tirgu savienība.

Komisijas maksas pirmajā ceturksnī palika nemainīgas un joprojām ir daudz mazāks ienākumu avots nekā aizdevumu ienākumi. Ienākumi pieauga par 3% līdz 2,75 miljardiem eiro. Obligātie iemaksas bija aptuveni par 65% zemākas nekā gadu iepriekš, galvenokārt Eiropas bankas nodevas būtiskas samazināšanas dēļ.

Taču rezerves tiesiskajiem riskiem saistībā ar Šveices franka aizdevumiem Polijas meitasuzņēmumam mBank pieauga līdz 318 miljoniem eiro no 173 miljoniem eiro gadu iepriekš, kamēr ienākumi šajā vienībā samazinājās.