Četri gadi pēc tam, kad no vidusskolas nosaukumiem tika izņemti Konfederācijas nosaukumi, Virdžīnijas apgabals balso par to atjaunošanu.

Četri gadi pēc tam, kad no vidusskolas nosaukumiem tika izņemti Konfederācijas nosaukumi, Virdžīnijas apgabals balso par to atjaunošanu.

Skolas padomes lēmums atjaunot Konfederācijas vadītāju vārdus

Virdžīnijas skolas padome piektdien nobalsoja par Konfederācijas militāro vadītāju vārdu atjaunošanu vidusskolai un sākumskolai, četrus gadus pēc to noņemšanas.

Skolu nosaukumu maiņa

Shenandoah apgabala skolas padome ar balsu vairākumu 5-1 nolēma pārdēvēt Mountain View vidusskolu par Stonewall Jackson vidusskolu un Honey Run sākumskolu par Ashby Lee sākumskolu.

Piektdienas balsojums atceļ skolas padomes lēmumu no 2020. gada, kad skolu sistēmas visā Dienvidu reģionā noņēma Konfederācijas vārdus no skolām, reaģējot uz Melno dzīvību svarīguma kustību.

Padomes locekļu argumenti

Skolas padomes locekļi, kas balsoja par Konfederācijas vārdu atjaunošanu, teica, ka iepriekšējā padome ignorēja populāro sentimentu un pienācīgu procesu, kad vārdi tika noņemti.

2023. gada vēlēšanas ievērojami mainīja skolas padomes sastāvu.

Padomes locekle Gloria Carlineo sešu stundu ilgajā sanāksmē, kas sākās ceturtdienas vakarā, teica, ka Konfederācijas vārdu pretiniekiem vajadzētu “pārstāt ievest rasismu un aizspriedumus visur”, jo tas “novirza uzmanību no patiesiem rasisma gadījumiem”.

Vienīgais padomes loceklis, kas balsoja pret Konfederācijas vārdu atjaunošanu, Kyle Gutshall teica, ka viņš respektē abas debates puses, bet uzskata, ka lielākā daļa viņa apgabala iedzīvotāju vēlējās saglabāt Mountain View un Honey Run nosaukumus.

“Es nevienam nesodu un nenosodu par viņu lēmumu,” viņš teica. “Tas ir sarežģīts jautājums.”

Konfederācijas vadītāju vēsture

Thomas J. “Stonewall” Jackson bija Konfederācijas ģenerālis no Virdžīnijas, kas ieguva slavu pirmajā Bull Run kaujā pie Manassas 1861. gadā un mira 1863. gadā pēc tam, kad kaujā tika sašauts un viņam amputēja roku. Jacksona vārds tika noņemts arī no citas vidusskolas Virdžīnijas Prince William apgabalā 2020. gadā, kas tagad ir zināma kā Unity Reed vidusskola.

Turner Ashby bija Konfederācijas kavalērijas virsnieks, kas tika nogalināts kaujā 1862. gadā netālu no Harrisonburgas, Virdžīnijā. Vidusskola netālu no Harrisonburgas arī ir nosaukta viņa vārdā. Robert E. Lee bija Virdžīnijas dzimtene, kas vadīja Konfederācijas spēkus.

Piektdien skolas padomes apstiprinātajā rezolūcijā teikts, ka privātie ziedojumi tiks izmantoti nosaukumu maiņai.

Shenandoah apgabals ir lielākoties lauku teritorija ar aptuveni 45 000 iedzīvotājiem, aptuveni 100 jūdzes rietumos no valsts galvaspilsētas.