Cenas noteikšana mākslīgajam intelektam ir sarežģīta

Cenas noteikšana mākslīgajam intelektam ir sarežģīta

Kā izmaksās mākslīgā intelekta projekti?

Kad sākotnējā mākslīgā intelekta (AI) sajūsma ir nedaudz norimusi, uzņēmumu vadītāji sāk domāt par mazāk steidzamu, bet praktiskāku jautājumu: cik daudz tas man izmaksās?

Atkarībā no mēroga un mērķiem

Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no uzņēmuma AI projekta mēroga un mērķiem. Pašu liela mēroga valodas AI modeļa izveide un apmācība ir ļoti dārga, ar lielām izmaksām aparatūrai, enerģijai un inženierzinātņu talantiem.

Labas ziņas

Labas ziņas ir tādas, ka lielākajai daļai uzņēmumu nav nepieciešams veidot savu modeli. Jau pastāv plaša nozaru piegādātāju industrija, kas ļauj uzņēmumiem izmantot jaunākos AI jauninājumus no tādiem uzņēmumiem kā Microsoft, Google, Amazon un dažādiem AI start-upiem. Daudzi piedāvājumi ietver arī atvērtā koda AI modeļus, piešķirot šo spēcīgo ģeneratīvo AI rīku iespējas organizācijām, kurām var nebūt tehniskie resursi vai prasmes tos izmantot pašiem.

“AI rīku izmaksas patiesībā nav patiešām aizliegtas,” saka Filips Gilkrists, TE Connectivity pārveides vadītājs AI un ilgtspējīgu materiālu jomā. “Dažreiz ir grūtāk saprast, ka mēs dzīvosim pasaulē, kas turpmāk būs AI pasaule, un mums ir jāsaprot, ka mums jāorganizējas.”

Trīs galvenie cenu modeļi

Lielākajai daļai uzņēmumu, kas vēlas ieviest ģeneratīvo AI, ir trīs galvenie cenu modeļi: patēriņa balstīti modeļi, kas ir saistīti ar nepieciešamo skaitļošanas jaudu; abonementa balstītas maksas, kur uzņēmums maksā regulāru ikmēneša maksu par katru lietotāju; un rezultātu balstīti modeļi, kas nosaka cenu, kad uzdevumi tiek uzskatīti par veiksmīgiem klienta vērtējumā.

Abonementa balstīti modeļi ietver piedāvājumus kā Microsoft Copilot AI asistents, kas maksā 30 dolārus mēnesī uzņēmuma lietotājiem, ļaujot viņiem veikt darbības kā datu vizualizēšana Excel un ātrāka pārpildīta Outlook pastkastes iztukšošana. Uzņēmums, kas vēlas izvietot pielāgotu tērzēšanas robotu klientu atbalstam, tomēr, visticamāk, maksās maksu, kas mainās atkarībā no tā, cik bieži robots tiek izmantots.

Boston Consulting Group John Pineda klientiem iesaka padomāt par to, vai ieviestais AI ir paredzēts cilvēku darba papildināšanai vai pilnīgai uzdevumu aizstāšanai. Ja uzdevumiem ir paredzēts pilnībā automatizēt, “sāk kļūt saprātīgi censties par patēriņa balstītu vai vairāk rezultatīvu cenu,” saka Pineda. Otrkārt, gadījumos, kad tiek uzlabota cilvēku darba efektivitāte un palīdz darba plūsmas, abonementa lietotāju balstīts modelis var būt labāks.

Bet Pineda arī iesaka, ka uzņēmumiem nevajadzētu tik ļoti koncentrēties uz AI izmaksām, lai tas nekavētu inovācijas. “Eksperimenti rada vērtību,” viņš saka. “Izmantojiet to, mēģiniet to un testējiet to, [lai] radītu savas idejas par to, ko varat darīt ar tehnoloģiju.”

Vienam izmēram neatbilst visi

Kad uzņēmums atzīst ģeneratīvā AI vērtību visai organizācijai, dažādas komandas un nodaļas visticamāk izstrādās savus projektus, katram projektam prasot dažādas AI modeļu kombinācijas un dažādus cenu plānus.

“Uzņēmumiem ir jāpieņem pareizais modelis pareizajam uzdevumam,” norāda Ritika Gunnar, IBM datu un AI ģenerāldirektore. Viņa saka, ka 80% uzņēmumu šodien izmanto multimodulatūras pieeju, paļaujoties gan uz atvērtajiem avotiem, gan komerciālajiem AI piedavajumiem. Kamēr uzņēmumi turpina pilotprojektus un ievieš AI ražošanai, viņa lēš, ka turpinosies dažadu modeļu izmantošana, lai noskaidrotu labako.

Pirmais solis jebkuram uzņēmumam ir noteikt vai AI patiešam ir labakais riks darbam. “Koncentrējieties uz pareizo lietojuma gadījumu,” saka Gunnar. “Jo AI un ģeneratīvajai AI spējai patiešam ir sastavdaļa lai palidzetu paatrinat rezultatus ko bizness centas sasniegt.”

TE Connectivity liels nakošais projekts ietver aptuveni 200 miljonu dokumentu škiršanu starp desmitiem datubazju. Gilkrists saka ka lemjot par to kuri AI modeļi palidzes izvilkt šo informaciju lai palielinatu TE Connectivity konkurences priekšrocibas apmacit darbiniekus ka izmantot un uzticeties AI tehnologijam.

TE Connectivity vienmer testes jaunas tehnologijas vai tas butu AI terezetajs radits lai palidzetu klientiem meklet informaciju uzņemuma majaslapa vai iekseji izstradats riks inzenieriem.

“Mes to vispirms izmeginasim un pieradisim sev ka tas patiesam sniedz vertibu… ka tas ir reklamets,” saka Gilkrists. “Mes esam uznemums kas saka ‘paradi man’.”

Abe Kuruvilla ACI Worldwide tehnologiju vaditajs saka ka daudzi biznesa vaditaji sodien skatas uz AI speku un doma par produktivitati terminos samazinot izdevumus tostarp darbinieku skaitu. Bet vinš vairak koncentresjas uz ACI darbinieku speju stradat atrak.

“Man vel joprojam ir jamekle monetizacijas strategija atrumam,” saka Kuruvilla. “Kada ir ta vertibas piedavajums klientam salidzinajuma ar tipiskajiem cenu modelem.”

ACI Worldwide un citi uznemumi vel mekle kopigas izdevumu summas lai izveidotu produktu makona ka ari izmantotu AI. “Problema kluvst ‘Cik daudz tirgus ir gatavs maksat par so atrumu?'” jauta Kuruvilla.

Ja kas ir skaidrs lidz sim tad tas ka AI pakalpojumu klats tikai turpinas augt. Desmit gadu laika generativa AI programmatūras pakalpojumu un citu produktu izdevumi var pieaugt lidz 1.3 triljonam dolariem Bloomberg Intelligence prognoze.