Carvana kompānijas dibinātāju tēva un dēla duets ir nopelnījis 11 miljardus dolāru akciju atgūšanas laikā par 3000%.

Carvana kompānijas dibinātāju tēva un dēla duets ir nopelnījis 11 miljardus dolāru akciju atgūšanas laikā par 3000%.

Tēva un dēla duets aiz automašīnu tirdzniecības uzņēmuma uzplaukuma

Tēva un dēla komanda, kas stāv aiz tiešsaistes lietoto automašīnu tirgotāja, ir redzējuši savu finansiālo stāvokli uzlaboties, jo uzņēmuma akcijas ir pieaugušas vairāk nekā 3000% no vēsturiski zemākajiem līmeņiem.

Neto vērtības pieaugums

Ernests Garsija II un Ernests Garsija III ir kopā pievienojuši vairāk nekā 11 miljardus dolāru savai neto vērtībai kopš 2022. gada decembra, kad uzņēmuma akcijas kritās zem 4 dolāriem par akciju, jo pieaugošās procentu likmes samazināja pārdošanu un uzņēmumam bija jāpārstrukturē parādi. Akcijas ceturtdien pieauga par 34%, sasniedzot augstāko līmeni vairāk nekā divos gados pēc tam, kad uzņēmums ziņoja par spēcīgākiem pirmā ceturkšņa ienākumiem, pārsniedzot analītiķu prognozes.

“2022. un 2023. gads mums bija grūts periods,” sacīja Ernests Garsija III ceturtdien intervijā Bloomberg TV. “Kad mēs izgājām cauri šim periodam, komanda sapulcējās, mēs reaģējām ļoti labi un es domāju, ka šis ceturksnis ir nesalīdzināmi labākais mūsu vēsturē.”

Ernests Garsija III, 42 gadus vecs, kas ir uzņēmuma izpilddirektors, savu bagātību galvenokārt gūst no sava līdzdalības uzņēmumā, kuru viņš līdzdibināja 2012. gadā ar savu 67 gadus veco tēvu, kurš arī ir liels akcionārs.

Pandēmijas ietekme

Uzņēmums bija starp tiem, kas gūst labumu no patērētāju uzvedības izmaiņām Covid-19 pandēmijas laikā. Akcijas sasniedza visu laiku augstāko slēgšanas cenu – 370,10 dolārus par akciju 2021. gada augustā, kad klienti, kuriem bija pieejams stimulu nauda un zemu procentu aizdevumi, iegādājās automašīnas.

Pieaugošās procentu likmes un uzkrātais parāds drīz vien nosūtīja uzņēmuma akcijas – un Garsiju bagātību – straujā lejupslīdē, rezultātā samazinoties reklāmas izdevumiem un automašīnu krājumiem. Tiešsaistes tirgotājs pirmajos trīs 2024. gada mēnešos pirmo reizi sešos ceturkšņos palielināja automašīnu pārdošanu, palielinot ieņēmumus līdz 3,1 miljardam dolāru.

Pat ar nesen uzlaboto finansiālo stāvokli, uzņēmumam joprojām ir problēmas. Tam ir vairāk nekā 6 miljardi dolāru parāda un joprojām tiek risinātas pieaugošas procentu maksājumu problēmas par restrukturizētajiem aizdevumiem.

Abi vīrieši ir izmantojuši pieaugošo akciju cenas, lai pārdotu daļu no akcijām. Vecākais Garsija šogad ir pārdevis akcijas 12 miljonu dolāru vērtībā, kamēr viņa dēls ir atbrīvojies no mazāk nekā 1 miljona dolāru vērtībā.