Burberry seko Kering pārvaldītajam Gucci lejupslīdes pārdošanas tendencē, jo patērētāji noraida vidējās klases luksusa modi.

Burberry seko Kering pārvaldītajam Gucci lejupslīdes pārdošanas tendencē, jo patērētāji noraida vidējās klases luksusa modi.

Britu modes zīmols ziņo par grūtībām

Britu modes zīmols brīdināja par izaicinājumiem pirmajā pusgadā pēc tam, kad ziņoja par kritušiem pārdošanas apjomiem vājas pieprasījuma dēļ Ķīnā un ASV.

Pārdošanas apjomi krituši

Salīdzināmajos veikalos pārdošanas apjomi marta ceturksnī krituši par 12% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, paziņoja uzņēmums trešdien, kas atbilst analītiķu prognozēm. Uzņēmums arī brīdināja, ka vairumtirdzniecības ieņēmumi pirmajā pusgadā varētu krist par aptuveni 25%.

Modes zīmols cenšas veikt atjaunošanu, kas prasa laiku, lai sasniegtu rezultātus, jo pieprasījums pēc augstas klases precēm samazinās. Āzijas un Klusā okeāna reģioni un Amerikas reģioni bija sliktākie modes zīmolam pagājušajā ceturksnī, ar pārdošanas kritumu attiecīgi par 17% un 12%.

Radošais direktors Daniels Lī mēģina atgriezties pie britu saknēm, izceļot zīmola slaveno rūtiņu rakstu produktos, piemēram, šūpojošos zirgu somās, kuras Londonā var pārdot par £1,890 ($2,372). Taču pagājušajā gadā daži analītiķi teica, ka modes zīmola cenu līmenis ir pārāk augsts mērķauditorijai.

“Modes zīmolam ir grūti īstenot zīmola attīstības plānu pret fonu, kur patērētāju pieprasījums samazinās,” rakstīja analītiķis Luka Solka trešdienas piezīmē.

Akcijas kritās līdz pat 4.2% agrā Londonas tirdzniecībā. Tās ir kritušas par vairāk nekā pusi pēdējo 12 mēnešu laikā.

Modes zīmols pievienojas Gucci īpašniekam Kering SA, kas cieš no grūtībām vidējā luksusa tirgus segmenta zīmoliem. Francijas grupa brīdināja pagājušajā mēnesī, ka atkārtotie ekspluatācijas ienākumi pirmajā pusgadā varētu krist par līdz pat 45%.

Modes zīmols arī saskaras ar vadības problēmām pēc tam, kad finanšu direktore Keita Ferija pagājušajā nedēļā devās atvaļinājumā pēc neplānotas operācijas.