Bumble kļūdās ar pretcelibāta reklāmām, izraisot sociālo mediju fiasko

Bumble kļūdās ar pretcelibāta reklāmām, izraisot sociālo mediju fiasko

Iepazīšanās lietotne Bumble steidz izņemt reklāmas, kas apgalvo, ka celibāts nav risinājums sieviešu iepazīšanās problēmām

Iepazīšanās lietotne Bumble steidz izņemt vairākas reklāmas, kas apgalvo, ka celibāts nav risinājums sieviešu iepazīšanās problēmām, pēc tam, kad tās tika kritizētas sociālajos medijos.

Reklāmas izraisa neapmierinātību tiešsaistē

Reklāmas, kurās bija redzami tādi ziņojumi kā “Tu labi zini, ka celibāta solījums nav atbilde”, izraisīja sašutumu tiešsaistē dažu cilvēku vidū, kuri uzskatīja, ka šie ziņojumi noraida sieviešu autonomiju.

Iepazīšanās lietotnes dibinātāja Vhitnija Vulfa Herda 2014. gadā radīja Bumble kā iepazīšanās lietotni ar sieviešu prioritāti, tomēr daudzi sociālo mediju lietotāji teica, ka pretcelibāta kampaņa iet pret tās principiem.

Sociālo mediju lietotāji aicina dzēst kontus

Svētdien tiešsaistē tika izteikta virkne kritisku komentāru par uzņēmumu, tostarp Mātes dienas Instagram ierakstā, kur lietotāji atbalstīja celibātu un nosodīja uzņēmumu par to, ko viņi uzskatīja par kampaņu, kas komercializē sievietes un viņu mīlestību.

“[P]aliec prom no uzņēmumiem, kas cenšas izsmiet sievietes par viņu personiskajām izvēlēm, kad tās viņiem nav izdevīgas,” rakstīja viens komentētājs.

TikTok vairāki video, kuros tiek kritizēts uzņēmums un aicinātas sievietes dzēst savus kontus, ieguva simtiem tūkstošu patikšanu. Aktrise Džūlija Foksa komentēja vienu vīrusu ierakstu, sakot: “2,5 gadi celibātā un nekad labāk tbh.”

Uzņēmums sola izņemt reklāmas

Pirmdien Instagram ierakstā Bumble paziņoja, ka izņems reklāmas un ziedos Nacionālajai mājsaimniecības vardarbības karstajai līnijai un citām organizācijām, kas atbalsta sievietes. Tā vietā reklāmas tiks aizstātas ar promo materiāliem karstajai līnijai un citām organizācijām.

“Mūsu reklāmas, kas atsaucas uz celibātu, bija mēģinājums piesaistīt kopienas uzmanību, kuras ir neapmierinātas ar mūsdienu iepazīšanos, un vietā, lai radītu prieku un humoru, mēs nejauši darījām pretējo,” uzņēmums rakstīja paziņojumā.

Celibāta popularitāte pieaug

Pēdējos gados celibāta koncepcija ir kļuvusi populārāka galvenokārt heteroseksuālu sieviešu vidū, kuras ir neapmierinātas ar vardarbības līmeni, tradicionālajiem dzimumu normatīviem un vīriešiem iepazīšanās jomā. Dienvidkorejā 4B feministu kustības atbalstītāji sāka gūt atzinību 2019. gadā, atteikdamies no vīriešiem, laulībām, seksa ar vīriešiem un bērnu dzemdēšanas.

Bumble finansiālie rezultāti

Pagājušajā nedēļā Bumble ziņoja par labākiem nekā gaidītiem pirmā ceturkšņa ieņēmumiem – 267,8 miljoniem dolāru, kas ir par 10,2% vairāk nekā pirms gada. Arī tās lietotnes lejupielādes pirmajā ceturksnī pieauga aptuveni par 18% salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ziņo Reuters, atsaucoties uz tirgus izlūkošanas firmas Sensor Tower datiem.

Neskatoties uz to, Bumble akcijas cena kopš janvāra ir samazinājusies par 20%, un uzņēmums ir palielinājis savu fokusu uz Gen Z lietotāju piesaisti savai platformai. Uzņēmums pagājušajā nedēļā atklāja jaunu logo un lietotnes atsvaidzinājumu, cenšoties atjaunot savu tēlu pirms kļūdas ar pretcelibāta kampaņu.

Uzņēmuma akcijas cena dienas laikā samazinājusies par līdz pat 4,5%, pirms atgūstas. Bumble akcijas cena bija nemainīga līdz tirgus slēgšanai pirmdien.