Britu miljardiera Džo Luisa pilots atzīstas nodokļu nemaksāšanā

Britu miljardiera Džo Luisa pilots atzīstas nodokļu nemaksāšanā

Privātais pilots atzīstas nodokļu nemaksāšanā

Apvienotās Karalistes uzņēmēja Džo Luisa privātais pilots atzina sevi par vainīgu nodokļu nemaksāšanā pēc tam, kad viņš tika iesaistīts iekšējās informācijas izmantošanas lietā, kurā iesaistīts viņa miljardiera priekšnieks.

Pilots maina savu liecību tiesā

Braiens “Martijs” Vogs mainīja savu liecību tiesas sēdē Manhetenā otrdien, vairākus mēnešus pirms tam apgalvojot, ka aizstāvēs sevi tiesā pret apsūdzībām par vērtspapīru krāpšanu. 65 gadus vecais ilggadējais Luisa pilots atzina sevi par vainīgu vienā nodokļu nemaksāšanas punktā pēc tam, kad parakstīja vienošanos ar federālajiem prokuroriem.

“Es esmu pilnībā apņēmies atmaksāt IRS visus nodokļus, kurus esmu parādā,” Vogs teica tiesā.

Starptautiski joprojām pastāv domstarpības starp aizstāvību un valdību par to, vai Vogs apzināti iesaistījies iekšējās informācijas izmantošanā, izmantojot informāciju, ko sniedzis Luis.

Vogs ir pēdējais apsūdzētais iekšējās informācijas izmantošanas shēmā, kas atzina sevi par vainīgu, noslēdzot augsta profila tiesas procesu, kas Luisam izmaksāja miljonus dolāru sodos un piespieda viņu pārtraukt saites ar publiskajiem uzņēmumiem.

Piloti apsūdzēti krāpšanā

Vogs un vēl viens pilots, Patriks O’Konors, tika apsūdzēti krāpšanā pagājušajā jūlijā, apsūdzēti tirdzniecībā ar padomiem, ko Luis sniedza, kamēr viņi viņu pavadīja privātajā lidmašīnā visā valstī.

Luis, kura vērtība ir 7,5 miljardi dolāru pēc Bloomberg Billionaires Index, tika notiesāts uz trīs gadu probāciju un likts maksāt 5 miljonu dolāru sodu pēc tam, kad šogad atzina sevi par vainīgu krāpšanā. Tas bija zems punkts Luisa stāstam no nabadzības līdz bagātībai no vienkāršiem sākumiem Londonas Austrumu galos līdz daudzmiljardu dolāru investīciju impērijas izveidošanai, kas kaut kad ietvēra arī lielāko daļu Anglijas Premjerlīgas futbola kluba Tottenhemas Hotspur.

Blakus konfidenciālas informācijas dalīšanai ar saviem pilotiem, Luis arī padalījies ar savu bijušo draudzeni.

Vienā gadījumā 2019. gadā, saskaņā ar Luisa apsūdzību, Mirati Therapeutics valdes loceklis, kurš arī strādāja Luisa riska fondos, pastāstīja miljardierim par konfidenciāliem, pozitīviem klīnisko izmēģinājumu rezultātiem, ko uzņēmums plānoja paziņot publiski.

Luis aizdeva saviem pilotiem pa 500 000 dolāriem katram, lai ieguldītu Mirati akcijas pirms izmēģinājumu rezultātu publiskošanas. Citā gadījumā tajā pašā gadā Luis uzzināja, ka Austrālijas Lauksaimniecības kompānija – liellopu audzētava, kurai viņa dibinātais uzņēmums Tavistock Group bija lielais akcionārs – ir cietusi no materiāliem zaudējumiem plūdu dēļ. Luis nodod šo informāciju O’Konoram un Vogam, mudinot viņus atbrīvoties no savam AACo akcijam.

Kļūstot par daļu no Luisa vienošanās, Luis piekrita atkāpties no ASV publisko uzņēmumu valdēm un atteicās no sava līdzdalības Boxer Capital – investīciju fondos, kas viņam nopelnīja vairak nekaj 7 500% peļņas.

Voga vienošanās

Voga vienošanās ietvēra 152 000 dolāru atmaksu un atteikumu no tiesībām apstrīdēt jebkuru cietumsodu mazak par 18 menešiem. Vogs teica, ka viņš izlaida no saviem nodokļu deklaracijam 2018., 2019., 2020. un 2022. gadam noteiktus maksajumus, kurus viņš saņema no sava darba devēja Tavistock Aviation, kas bija aizdevumi pret atlikto atlīdzibu.

Vogs ir paredzets tikt notiesats oktobrī.

O’Konora lieta

Cits pilots, O’Konors, atzina sevi par vainigu sazvērestibas un vērtspapiru krapsanas lieta un gaida notiesasanu tuvako menesu laika.