Boeinga ražotais lidmašīna aizdegās un novirzījās no skrejceļa, liekot pasažieriem izkļūt

Boeinga ražotais lidmašīna aizdegās un novirzījās no skrejceļa, liekot pasažieriem izkļūt

Aviokatastrofa Senegālas galvaspilsētā

Boeing 737-300 lidmašīna, kurā bija 85 cilvēki, izslīdēja no skrejceļa Senegālas galvaspilsētas lidostā, ievainojot 10 cilvēkus, pēc transporta ministra teiktā, aviokompānijas drošības grupas un pasažiera ierakstītā video, kurā redzama, ka lidmašīna deg.

Ugunsgrēks lidmašīnā

“Mūsu lidmašīna tikko aizdegās,” rakstīja Mali mūziķis Cheick Siriman Sissoko savā Facebook ierakstā, kurā redzams, kā pasažieri naktī lec lejā pa avārijas slaidiem, kamēr viena lidmašīnas puse ir liesmās Dakaras lidostā. Fona skaņu celiņā var dzirdēt cilvēku kliedzienus.

Lidojums uz Bamako

Transporta ministrs El Malick Ndiaye teica, ka Air Sénégal lidojums, ko veica TransAir, bija ceļā uz Bamako, kaimiņvalsts Mali, vēlu trešdienas vakarā ar 79 pasažieriem, diviem pilotiem un četriem stjuartiem. Lidosta atsāka darbu ceturtdienas rītā pēc nakts slēgšanas.

Ievainotie tiek ārstēti slimnīcā, bet pārējie tika nogādāti viesnīcā atpūsties. Boeing lūgumu komentēt nodod aviokompānijai.

Boeing spiediena situācija

Tas bija trešais incidents ar Boeing lidmašīnu šonedēļ. Arī ceturtdien 190 cilvēki tika droši evakuēti no lidmašīnas Turcijā pēc tam, kad viens no tās riepām plīsa nolaižoties dienvidu lidostā, paziņoja Turcijas transporta ministrija.

Kompānija ir intensīva spiediena situācijā kopš durvju aizbāžņa izlidoja no Boeing 737 Max laikā Alaska Airlines lidojumā janvārī, atstājot lielu caurumu lidmašīnā. Federālā aviācijas administrācija februārī deva Boeing 90 dienas laika izstrādāt plānu kvalitātes problēmu novēršanai un drošības standartu ievērošanai lidmašīnu ražošanā pēc negadījuma.

Incidents ir palielinājis uzmanību uz Boeing kopš diviem Boeing 737 Max aviolaineru avārijām 2018. un 2019. gadā, kas prasīja 346 cilvēku dzīvības. Aptuveni desmit radinieki pasažieriem, kas gāja bojā otrajā avārijā, mudina ASV valdību atjaunot kriminālatbildību pret kompāniju, nosakot, ka Boeing pārkāpusi 2021. gada vienošanās nosacījumus.

Aprīlī Boeing informators Sam Salehpour liecināja Kongresa uzklausīšanā, ka kompānija ir veikusi ražošanas saīsinājumus, lai pēc iespējas ātrāk izgatavotu 787s, kas varētu izraisīt lidmašīnu sabrukumu.

Boeing 737-38J bojājumi

Aviokompānijas drošības tīkls, kas seko līdzi aviokatastrofām, aprakstīja lidmašīnu kā Boeing 737-38J. Tīkls publicēja bojātās lidmašīnas fotogrāfijas zaļumos, apkaisītas ar ugunsdzēsības putuplastu, vietnē X, kas agrāk bija pazīstama kā Twitter. Viena dzinēja daļa šķiet bija izjaukta un arī spārns bija bojāts, saskaņā ar fotogrāfijām.

ASN ir daļa no Lidojumu drošības fonda, bezpeļņas organizācijas, kas mērķis ir veicināt drošu gaisa satiksmi un seko līdzi aviolaineru negadījumiem.